0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: smierc-przedsiebiorcy

Artykuły:

Śmierć przedsiębiorcy – jak rozliczyć ZUS i podatek?

Śmierć przedsiębiorcy wpływa na stan prawy prowadzonej przez niego działalności. Do tego dochodzą osobne przepisy spadkowe. Jak prawidłowo rozliczyć składki ZUS i podatek po śmierci przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

14 listopada 2022

Obowiązki podatkowe w przypadku śmierci przedsiębiorcy

Czy wiesz, jakie powstają obowiązki podatkowe w przypadku śmierci przedsiębiorcy? Jak powinni postąpić spadkobiercy w zakresie uregulowania zobowiązań podatkowych spadkodawcy? Jak wygląda sprzedaż składników majątku przez spadkobierców? Wyjaśniamy!

2 listopada 2022

Zarząd sukcesyjny a podatek VAT - o czym warto wiedzieć?

Zarząd sukcesyjny to instytucja, która po śmierci przedsiębiorcy przejmuje prowadzenie jego przedsiębiorstwa. Choć ustanowienie takiego zarządu nie jest obowiązkowe, może okazać się ratunkiem zapewniającym ciągłość funkcjonowania firmy. Przeczytaj więcej!

14 lutego 2022

Śmierć podatnika – skutki na gruncie podatku VAT

Śmierć podatnika jest powodem, dla którego następuje zakończenie działalności gospodarczej. Jakie w tej sytuacji obowiązki podatkowe mają spadkobiercy? W artykule przedstawiamy, jakie skutki na gruncie VAT powoduje śmierć podatnika. Przeczytaj i sprawdź!

27 grudnia 2021

Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem w praktyce

Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem został ustanowiony w polskim prawie, aby ułatwić prowadzenie przedsiębiorstwa osoby fizycznej po śmierci przedsiębiorcy. W jaki sposób można ustanowić zarząd sukcesyjny i jak długo może on trwać?

17 czerwca 2019

Śmierć przedsiębiorcy a ciągłość prowadzenia biznesu

Śmierć przedsiębiorcy zmusiła ustawodawców do wprowadzenia instytucji zarządu sukcesyjnego, który ma za zadanie zapewnić ciągłość prowadzenia działalności gospodarczej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o wykonywaniu zadań przez zarząd sukcesyjny!

12 lutego 2019

Zarząd sukcesyjny, czyli działalność po śmierci przedsiębiorcy

Zarząd sukcesyjny może zostać ustanowiony za życia lub po śmierci właściciela firmy, w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zarząd sukcesyjny przejmuje wiele zobowiązań do prowadzenia przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2019

Dostęp do kont bankowych po śmierci przedsiębiorcy a zarząd sukcesyjny

Utrzymanie firmy po śmierci przedsiębiorcy wymaga m.in. dostępu do rachunków bankowych. Można to szybko zrobić, jeśli został ustanowiony zarząd sukcesyjny. Problem może się pojawić, gdy przedsiębiorca do firmowych rozliczeń wykorzystywał rachunek osobisty

27 listopada 2018

Zarządca sukcesyjny poprowadzi firmę po śmierci właściciela

Ważna zmiana dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG. Nowe przepisy, które pozwalają płynnie prowadzić firmę po śmierci jej właściciela. Działalnością gospodarczą zmarłego zajmie się tymczasowo zarządca sukcesyjny.

26 listopada 2018

Śmierć przedsiębiorcy a zabezpieczenie działalności gospodarczej

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą przedsiębiorca odpowiada za wszystko samodzielnie. Jak wygląda sytuacja, gdy nastąpi śmierć przedsiębiorcy? Co zrobić, aby rodzina i spadkobiercy bezproblemowo odziedziczyli spadek po zmarłym?

16 kwietnia 2018

Śmierć przedsiębiorcy a rozliczenia z fiskusem

Śmierć przedsiębiorcy narzuca na spadkobierców obowiązek rozliczeń z fiskusem. Często jednak, nie zdają sobie oni z tego sprawy. Jakie regulacje dotyczą takiej sytuacji? Co jeśli działalność będzie kontynuowana? Dowiedz się, czytając artykuł.

11 grudnia 2017

Dziedziczenie wpisu do CEIDG-1

Co dzieje się z firmą po śmierci przedsiębiorcy, czy możliwe jest odziedziczenie firmy w drodze spadku, czy możliwe jest dziedziczenie wpisu do CEIDG?

18 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów