0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: stawki-ryczaltu

Artykuły:

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - dostępne stawki ryczałtu

Jedną z uproszczonych form rozliczeń z urzędem skarbowym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu zależna jest od rodzaju prowadzonej działalności. Dowiedz się, jakie są dostępne stawki ryczałtu w 2023 roku? Sprawdź w artykule!

3 kwietnia 2023

Zryczałtowany podatek - kto może wybrać taką formę opodatkowania?

Zryczałtowany podatek dochodowy to optymalna forma opodatkowania ale nie dla każdego i nie w każdym przypadku. Wybór zależy od charakteru prowadzonych w ramach działalności czynności. Zobacz, kto może rozliczać się zryczałtowanym podatkiem dochodowym!

20 października 2022

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – zmiany w ramach Polskiego Ładu

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to raczej mało skomplikowana forma opodatkowania, jest zatem często wybierany przez przedsiębiorców. Sposób rozliczenia tą formą opodatkowania zmienił się od 2022 roku. Nowe przepisy regulują kto z niej skorzysta.

14 lipca 2022

Jakie PITy składa ryczałtowiec oprócz PIT 28?

Rozliczasz się w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Pamiętaj, że wraz z rocznym zeznaniem podatkowym może być konieczne złożenie dodatkowych deklaracji. Przeczytaj artykuł, aby poznać odpowiedź na pytanie: jakie PITy składa ryczałtowiec?

28 lutego 2022

Kiedy nie można opłacać ryczałtu ewidencjonowanego?

Ryczałt ewidencjonowany to interesująca opcja rozliczania podatku PIT w przedsiębiorstwie. Jego stawki - często znacząco niższe niż w przypadku zasad ogólnych - są kuszące dla wielu podatników. Sprawdź, kiedy nie można opłacać ryczałtu ewidencjonowanego?

2 lutego 2022

Stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z najprostszych form opodatkowania. Wysokość stawki ryczałtu uzależniona jest od rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej. Dowiedz się, kto i kiedy może skorzystać z tego rodzaju opodatkowania!

9 marca 2021

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - podstawowe informacje

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania dla małych podmiotów. Chcesz wiedzieć jakie wymogi trzeba spełnić aby móc z niego korzystać i jak należy się rozliczać? Sprawdź, czy możesz przejść na ryczałt!

19 lutego 2021

Ryczałt dla wolnych zawodów – rozszerzenie profesji!

Jak poinformowało MF, w projekcie nowelizacji ustawy o podatkach dochodowych mają zajść zmiany w rozliczaniu ryczałtu od przychodów. Zgodnie z tym założeniem ryczałt dla wolnych zawodów ma zostać poszerzony o nowe profesje. Jakie zawody obejmą zmiany?

24 września 2020

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - stawki 2019

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania. Podatek odprowadzany w formie ryczałtu jest zależny od rodzaju działalności i przyporządkowanej dla niej stawki. Sprawdź, ile wynoszą stawki ryczałtu w 2019 roku!

23 października 2018

Ryczałt ewidencjonowany a ewidencja środków trwałych

Przedsiębiorca, który wybrał ryczałt ewidencjonowany musi pamiętać, że jego również obejmuje obowiązek prowadzenia ewidencji środków trwałych mimo braku możliwości pomniejszenia przychodów o odpisy amortyzacyjne. Sprawdź, jak powinno się ją prowadzić!

18 stycznia 2018

Lista stawek ryczałtu - najważniejsze informacje

Do uproszczonych form opodatkowania należy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Kto może rozliczać się na zasadach ryczałtu ewidencjowanego oraz jakie stawki należy stosować? Lista stawek ryczałtu dostępna w artykule, przeczytaj i dowiedz się więcej!

1 czerwca 2016

E-book: Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to jedna z czterech podstawowych form opodatkowania, którą mogą wybrać przedsiębiorcy. Sprawdź, kto może ją stosować a kto został pozbawiony. Poznaj zalety i wady ryczałtu czytając naszego darmowego e-booka.

24 lipca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów