0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: ulga-dla-klasy-sredniej

Artykuły:

Oświadczenia pracownika - co się zmieni w 2023 roku!

Od 2022 roku ustalenie wynagrodzenia pracownika jest nie lada wyzwaniem. Zależy ono głownie od stosowania lub nie różnych ulg. Pobierz za darmo aktualny wzór PIT-2 i dowiedz się jak oświadczenia pracownika wpływają na płace! Zobacz co zmieni się w 2023 r!

27 grudnia 2022

Ulga dla klasy średniej – dla kogo i jak wyliczyć?

Ulga dla klasy średniej będzie polegać na zmniejszeniu podstawy opodatkowania o określoną kwotę. Kwota ta będzie wyliczana na podstawie wzoru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat sposobu naliczania ulgi dla klasy średniej!

27 czerwca 2022

Ulga dla klasy średniej w działalności gospodarczej - zastosowanie

Brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej spowodował duże obciążenia na podatników. Aby zminimalizować wielkość obciążeń, wprowadzono tzw. ulgę dla klasy średniej. Sprawdź, Ile wynosi ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców oraz kiedy ją stosować?

13 czerwca 2022

Trzynastka po rozwiązaniu umowy o pracę a ulga dla klasy średniej

Polski Ład spowodował wiele zmian w opodatkowaniu przedsiębiorców i pracowników. Ulga dla klasy średniej polega na odliczeniu od dochodu kwoty, która jest ustalana indywidualnie. Jak odliczyć ją, gdy otrzymujemy trzynastą pensję? Sprawdź w artykule!

8 czerwca 2022

Ulga dla klasy średniej a zasiłek

Ulga dla klasy średniej, w założeniu, miała stanowić rekompensatę z tytułu likwidacji możliwości odliczenia składki zdrowotnej. Jednak konstrukcja tej ulgi sprawiła że nie zawsze ona będzie korzystna dla pracownika. Sprawdź jak wpływ na nią zasiłek!

6 czerwca 2022

Ulga dla klasy średniej a przychody małżonków

W związku z wieloma zmianami w dziale finansów, resort finansów zaproponował rozwiązania na negatywne skutki zmian. Jednym z nich jest ulga dla klasy średniej. Ulga ta ma zapewnić uzupełnienie w ewentualnych brakach w dochodach podatników.

18 maja 2022

Obliczanie ulgi dla klasy średniej za poszczególne miesiące

Ulga dla klasy średniej była najbardziej rewolucyjną zmianą wprowadzoną przez Polski Ład. Miała ona na celu zminimalizowanie obciążeń dla osób lepiej zarabiających. Jak wygląda obliczanie ulgi dla klasy średniej za poszczególne miesiące? Odpowiadamy!

13 maja 2022

Ulga dla młodych a ulga dla klasy średniej

Pojawienie się tzw. ulgi dla klasy średniej spowodowało wiele niejasności ze strony przedsiębiorców oraz pracowników, także w przypadku osób do 26-go roku życia. Ulga dla młodych a ulga dla klasy średniej - przeczytaj, jak na siebie wzajemnie wpływają?

11 maja 2022

Nowy Polski Ład – jak wyliczyć wynagrodzenie dla pracowników?

Nowy Polski Ład wzbudza kontrowersje zarówno wśród przedsiębiorców, jak i pracowników. Nic dziwnego – zmiany prawno-podatkowe dotkną tak naprawdę każdego, kto opłaca podatki. Sprawdź na przykładach, jak zmienią się wynagrodzenia!

5 kwietnia 2022

Ulgi w zeznaniu rocznym dla firm wprowadzone przez Polski Ład od 2022!

Polski Ład od 2022 roku wprowadza szereg preferencji podatkowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jakie nowe ulgi w zeznaniu rocznym zostały wprowadzone przez reformę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj nowe ulgi w zeznaniu rocznym już dziś!

2 lutego 2022

Ulga dla klasy średniej na praktycznych przykładach

Ulga dla klasy średniej jako nowe rozwiązanie prawno-podatkowe Polskiego Ładu w 2022 roku. Kogo ona obowiązuje i jak prawidłowo obliczyć jej wartość? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule na praktycznych przykładach z życia przedsiębiorców!

2 lutego 2022

Nowy Ład - ulga dla klasy średniej jak obliczyć?

Wraz z wprowadzeniem Polskiego Ładu ustawodawca wyszedł naprzeciw zmianom i wybrani podatnicy mogli skorzystać z preferencji podatkowej jaką była ulga dla klasy średniej. Polski Ład 2.0. zlikwidował ulgę od rozliczenia za czerwiec lub II kwartał 2022 roku

2 lutego 2022

Ulgi podatkowe w Polskim Ładzie

Polski Ład od 2022 roku wprowadził nowe ulgi podatkowe oraz dokonał zmian w obecnie obowiązujących preferencjach podatkowych. Jakie zmiany dotknęły podatników? Przeczytaj artykuł i poznaj już dziś regulacje, które weszły w życie w 2022 roku!

26 stycznia 2022

Ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców - czy wszyscy skorzystają?

Nowy Ład to wiele istotnych zmian zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób nie prowadzących działalności. Dużo wątpliwości rodzi zwłaszcza stosowanie ulgi dla klasy średniej. Ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców - czy z niej skorzystają?

20 stycznia 2022

Ulga dla klasy średniej w działalności gospodarczej – w zaliczce czy zeznaniu rocznym?

Reforma Polskiego Ładu już od stycznia 2022 roku wprowadza nową preferencję podatkową jaką jest ulga dla klasy średniej w działalności gospodarczej. Czy wszyscy przedsiębiorcy mogą z niej skorzystać? Przeczytaj i poznaj kryteria przyznania nowej ulgi!

14 stycznia 2022

Czy muszę składać PIT-2?

PIT-2, czyli oświadczenie pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Oświadczenie to należy złożyć, aby pracodawca mógł zmniejszać miesięczne zaliczki na podatek dochodowy. Kiedy trzeba złożyć PIT-2?

5 stycznia 2022

Polski Ład, czyli osoby na umowach zleceniach stracą

Czy ulga dla klasy średniej, która miała niwelować skutki braku doliczenia zdrowotnej, ma zastosowanie przy umowach cywilnoprawnych? Jak wygląda możliwość skorzystania z kwoty wolnej? Sprawdź, czy osoby na umowach zleceniach stracą w 2022 roku!

28 grudnia 2021

Skala podatkowa czy podatek liniowy – jak przeprowadzić kalkulację po wprowadzeniu Nowego Ładu?

Przedsiębiorcy przed nadchodzącym 2022 rokiem stoją przed wyborem optymalnej formy opodatkowania z uwagi na zmiany, jakie wprowadza Polski Ład. Jaka forma opodatkowania będzie lepsza, skala podatkowa czy podatek liniowy? Przeczytaj i sprawdź porównanie!

16 grudnia 2021

Opodatkowanie na zasadach ogólnych - zmiany wprowadzone przez Polski Ład

Polski Ład wchodzi w życie od stycznia 2022 roku, a to oznacza zmiany dla podatników rozliczających się na zasadach ogólnych. W artykule przeanalizujemy, jak Polski Ład wpłynął na opodatkowanie na zasadach ogólnych? Przeczytaj i poznaj je już dziś

15 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów