0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: ulga-mieszkaniowa

Artykuły:

Nieruchomość otrzymana w spadku a zwolnienie z podatku

Nieruchomość otrzymana w spadku niesie za sobą szereg obowiązków jakie musi spełnić spadkobierca. Bardziej skomplikowany może okazać się proces dziedziczenia, jeżeli więcej osób jest spadkobiercami. O czym trzeba pamiętać otrzymując nieruchomość w spadku?

7 marca 2023

Sprzedaż prywatnej nieruchomości a opodatkowanie

Planujesz sprzedać nieruchomość i zastanawiasz się czy będziesz musiał zapłacić od tej czynności podatek? A jeśli tak to jaki i o jakiej stawce? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się z jakim podatkiem wiąże się sprzedaż prywatnej nieruchomości!

1 lutego 2023

Wydatki na własne cele mieszkaniowe a zakup komórki lokatorskiej

W artykule rozpatrzymy przypadek, kiedy wydatki na własne cele mieszkaniowe obejmą również zakup komórki lokatorskiej. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby można było uznać taki zakup za wydatek na własne cele mieszkaniowe? Sprawdź katalog wydatków!

14 grudnia 2022

Zakup garażu jako wydatek na własne cele mieszkaniowe

Sprzedając nieruchomość przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego nabycia możesz uniknąć podatku jeśli środki ze sprzedaży przeznaczysz na cele mieszkaniowe. Czy możemy potraktować zakup garażu jako wydatek na własne cele mieszkaniowe?

29 września 2022

Spłata kredytu jako wydatek na cele mieszkaniowe - Polski Ład

Spłata kredytu jako wydatek na cele mieszkaniowe to kwestia, która do tej pory wywoływała wiele kontrowersji. Dlaczego? Jakie zmiany w regulacjach prawnych wprowadził Polski Ład? Przeczytaj nasz artykuł, by poznać odpowiedzi na postawione pytania.

28 kwietnia 2022

Ulga mieszkaniowa w PIT - wydatki na własne cele mieszkaniowe część 2

Podatnik sprzedający mieszkanie niekomercyjne ma szansę uniknąć zapłaty podatku, jeżeli powstały przychód przeznaczy na tzw. własne cele mieszkaniowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zidentyfikować wydatki, które obejmuje ulga mieszkaniowa w PIT!

4 marca 2022

Czasowy wynajem nieruchomości a prawo do ulgi mieszkaniowej

Jedną z najczęściej stosowanych ulg podatkowych jest zwolnienie od podatku od sprzedaży ze względu na wydatkowanie środków na własne cele mieszkaniowe. Czy przez czasowy wynajem nieruchomości traci się prawo do ulgi mieszkaniowej? Odpowiadamy!

1 grudnia 2021

Przystąpienie do kredytu a ulga mieszkaniowa

Przepisy regulujące zwolnienia podatkowe muszą być interpretowane w sposób ścisły. Reguła ta dotyczy również ulgi mieszkaniowej. Czy przystąpienie do kredytu jest równoznaczne z zaciągnięciem kredytu i umożliwia skorzystanie z tej ulgi? Sprawdź!

24 listopada 2021

Czy zakup mieszkania na kredyt będzie bardziej opłacalny?

Polski Ład doprecyzował kwestię identyfikacji wydatków dotyczących celów mieszkaniowych. Kwestia dotyczy spłaty kredytów. Już niedługo będzie można go doliczyć do wydatków na cele mieszkaniowe, aby zakup mieszkania na kredyt był bardziej opłacalny.

3 września 2021

Ulga mieszkaniowa w podatku PIT – przedłużony termin

Ministerstwo przedłużyło termin na wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe uzyskanego przychodu w 2018 roku z odpłatnego zbycia nieruchomości. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie zmiany dla podatników zawiera ulga mieszkaniowa w podatku PIT!

4 marca 2021

Ulga mieszkaniowa nie dla przedsiębiorcy

Osoby prywatne sprzedające nieruchomości mają możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej. A co w przypadku osób prowadzących działalność, którzy zbywają swoją nieruchomość? Dowiedz się, czy ulga mieszkaniowa przysługuje także przedsiębiorcom!

25 września 2020

Wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości w orzecznictwie. Część 2

Ulga mieszkaniowa jest dochodem ze sprzedaży nieruchomości która jest wolna od podatku dochodowego przy czym może ona stanowić cały dochód lub tylko jego część. Przedstawiamy drugą część cyklu: wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży!

20 sierpnia 2020

Altana na działce – czy to wydatek na własne cele mieszkaniowe?

Z ulgi mieszkaniowej może skorzystać podatnik, który w terminie 2 lat od końca roku podatkowego, w którym sprzeda nieruchomość poniesie inny wydatek na własne cele mieszkaniowe. Czy zatem zakup altany lub domu letniskowego pozwala na skorzystanie z ulgi?

3 czerwca 2019

Ulga mieszkaniowa – zmiany od 2019 roku

Ulga mieszkaniowa umożliwia uniknięcie zapłacenia podatku od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości. Dowiedz się, jakie zmiany zastosował ustawodawca w 2019 roku w ustawie o PIT i w jaki sposób można wydłużyć termin umożliwiający skorzystanie z ulgi.

21 marca 2019

Ulga podatkowa przy sprzedaży nieruchomości a kredyt hipoteczny

Dokonując sprzedaży nieruchomości zobowiązani jesteśmy do zapłaty podatku dochodowego z tytułu uzyskanego przychodu. Czy możliwa jest do zastosowania ulga podatkowa przy sprzedaży nieruchomości? Co jeśli spłacamy kredyt hipoteczny? Przeczytaj i sprawdź!

24 października 2018

Ulga mieszkaniowa - sprzedaż mieszkania możliwa bez podatku

Dzięki uldze mieszkaniowej możliwe jest uniknięcie opodatkowania dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości. Przy czym nie w każdej sytuacji możliwe jest jej zastosowanie. Przeczytaj, jakie warunki należy spełnić, aby przysługiwała ulga mieszkaniowa!

17 sierpnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów