0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: umowa-przedwstepna

Artykuły:

Umowa przedwstępna - czy można się z niej wycofać?

Umowa przedwstępna to dokument, który zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy o pracę na określonych warunkach. Dowiedz się jakie postanowienia powinna zawierać umowa przedwstępna oraz jakie konsekwencje niesie nie dotrzymanie tych gwarancji!

16 stycznia 2024

Odstąpienie od umowy przedwstępnej - jakie rodzi skutki podatkowe?

Kontrahenci, którzy zamierzają zawrzeć umowę sprzedaży nieruchomości, w pierwszej kolejności decydują się na zawarcie umowy przedwstępnej. Jakie konsekwencje podatkowe rodzi odstąpienie od umowy przedwstępnej? Odpowiadamy w tym artykule. Sprawdź!

25 kwietnia 2022

Czy pracodawca może się wycofać po tym jak została podpisana umowa przedwstępna?

Umowa przedwstępna jest umową, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (tzw. umowy przyrzeczonej). W umowie przedwstępnej należy określić wszystkie istotne postanowienia. Czy można się z niej wycofać? Sprawdź!

10 grudnia 2020

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości – czy należy zapłacić PIT?

Niektórzy przedsiębiorcy przed umową sprzedaży nieruchomości zawierają umowę przedwstępną. Pytaniem jest, czy umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości stanowi podstawę do odliczenia podatku dochodowego? Kiedy powstaje faktyczny przychód? Przeczytaj!

6 października 2020

Zastępcze oświadczenie woli – konstrukcja pozwu

Oświadczenie woli jest niezbędnym elementem każdej czynności prawnej. Czasem zdarza się, iż mimo ustaleń jedna ze stron odmawia jego złożenia. W takiej sytuacji stosuje się zastępcze oświadczenie woli. Dowiedz sięm, czym ono jest i jak skonstruować pozew!

21 sierpnia 2020

Umowa przedwstępna - jakie są jej zasady i skutki?

Umowa przedwstępna, to umowa, w której jedna ze stron lub obie strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości określonej umowy – tzw. umowy przyrzeczonej. Co należy wiedzieć zawierając umowę przedwstępną? Jak powinna wyglądać jej treść?

23 maja 2019

Umowa przedwstępna z zadatkiem - na co uważać i jak zabezpiecza?

W wielu umowach przedwstępnych, szczególnie dotyczących sprzedaży nieruchomości, wykorzystuje się zadatek. Umowa przedwstępna z zadatkiem daje obu stronom zabezpieczenie na wypadek, gdyby kontrahent się ze swoich zobowiązań nie wywiązał.

13 maja 2019

Umowa przedwstępna bez notariusza przy sprzedaży nieruchomości

Przed kupnem nieruchomości często podpisywana jest umowa przedwstępna. Można to zrobić u notariusza, ale nie ma takiego obowiązku. Umowa przedwstępna bez notariusza daje gorszą ochronę na wypadek, gdyby druga strona się rozmyśliła.

13 maja 2019

Umowa przedwstępna sprzedaży wzór z omówieniem

Umowa przedwstępna sprzedaży, to umowa, w której strony zobowiązują się do zawarcia umowy przyrzeczonej (np. sprzedaży, o dzieło), której celem ma być umowa końcowa. Umowa przedwstępna ma dawać gwarancję dotrzymania umowy.

31 stycznia 2019

Umowa przedwstępna z kandydatem do pracy

Kodeks pracy przewiduje możliwość podpisania z kandydatem do pracy pewnej umowy. Umowa przedwstępna jest gwarantem dla obu stron stosunku pracy, że umowy docelowa faktycznie zostanie podpisana w określonym terminie. Sprawdź charakterystykę takiej umowy!

6 lutego 2018

Umowa przedwstępna - kiedy warto ją zawrzeć z pracownikiem?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy umowa przedwstępna zawarta z pracownikiem jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy oraz co powinna zawierać taka umowa i czy możliwe jest odstąpienie od umowy przez pracownika bądź pracodawcę? Sprawdź!

31 sierpnia 2017

Umowa przedwstępna a negocjacje

Umowa przedwstępna nie jest prawnie zastrzeżona dlatego przed jej podpisaniem należy podjąć negocjacje dotyczące warunków płacy i pracy aby wynegocjować dla siebie najkorzystniejszą umowę. Sprawdź jak to zrobić skutecznie!

24 sierpnia 2017

Umowa przedwstępna przed umową o pracę - wszystko co warto wiedzieć

Umowa przedwstępna najczęściej stosowana jest w sytuacji kiedy nie można od razu podpisać z pracownikiem umowy o pracę. Umowa ta gwarantuje zarówno pracodawcy jak i pracownikowi, że w określonym czasie zostanie nawiązany stosunek pracy. Przeczytaj o tym!

24 sierpnia 2017

Wzór Umowa przyrzeczona - wyznaczenie terminu do zawarcia umowy z omówieniem

Zawarcie umowy przyrzeczonej jest następstwem podpisania przez strony umowy przedwstępnej. Treść takiej umowy powinna zawierać założenia umowy definitywnej.

26 maja 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów