0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: vat-oss

Artykuły:

VAT OSS – zasady rozliczania podatku VAT w ramach pakietu e-commerce

Wraz z tzw. pakietem VAT e-commerce weszły w życie przepisy w ramach których przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rynkach zagranicznych mogą rozliczyć podatek VAT przy zastosowaniu VAT OSS. W artykule przedstawiamy rozliczenie VAT w procedurze VAT OSS!

9 czerwca 2022

Nieunijna procedura VAT OSS w pakiecie VAT e-commerce

Celem procedury VAT OSS jest uproszczenie rozliczenia podatku VAT za usługi na rzecz osób prywatnych z innego kraju UE. Do tej pory wyłączeni z niej byli podatnicy spoza UE. Pojawiła się jednak nowa nieunijna procedura VAT OSS. Dowiedz się o niej więcej!

3 lutego 2022

VIU-DO – jak wypełnić deklarację rozliczeniową w procedurze OSS?

Podatnicy zarejestrowani w procedurze VAT OSS zobowiązani są składać deklaracje rozliczeniowe VIU-DO. Jak wypełnić deklarację i gdzie należy ją złożyć? W artykule przedstawiamy krok po kroku, jak wypełnić deklarację rozliczeniową w procedurze OSS!

19 stycznia 2022

Procedura VAT IOSS czyli pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów

Ze względu na wzrost popularności zakupów online, ustawodawca ujednolicił przepisy dotyczące sprzedaży towarów importowanych, wprowadzając pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów. Procedura VAT IOSS - poznaj szczegóły w artykule!

13 stycznia 2022

Termin rejestracji do VAT OSS - co musisz wiedzieć!

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą towarów na rzecz konsumentów poza granicami kraju muszą liczyć się z koniecznością rejestracji po procedury OSS. Kiedy mija termin rejestracji do VAT OSS? Czym jest wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość?

10 stycznia 2022

Jak zmiany wprowadził unijny pakiet VAT dla e-commerce – VAT OSS

Pakiet VAT dla e-commerce ma na celu ułatwić rozliczanie VAT od sprzedaży towarów i usług na rzecz konsumentów w innych państwach członkowskich UE. W ramach pakietu, powstała procedura VAT OSS będąca jednym z uproszczeń. Czym jest VAT OSS? Sprawdź!

3 grudnia 2021

Unijna procedura VAT OSS a rozliczenie WSTO

Od tego roku, naszym kraju, ale również w całej Unii Europejskiej obowiązują nowe zasady rozliczania podatku VAT ze sprzedaży wysyłkowej. Jak wygląda rozliczenie WSTO w procedurze VAT OSS i co należy zrobić, aby się zarejestrować? Przeczytaj i sprawdź.

22 października 2021

Unijna procedura VAT OSS stosowana przez pośredników

Przedsiębiorca mający zamiar skorzystać z procedury VAT OSS, musi zarejestrować się tylko w jednym państwie członkowskim. To duże ułatwienie wprowadzone przez ustawodawcę w e-commerce. Jak wygląda to z perspektywy pośrednika? Przeczytaj artykuł!

21 października 2021

Procedura VAT OSS i IOSS a kasa fiskalna

Przedsiębiorcy bardzo często sprzedają swoje towary i usługi na zagranicznych rynkach, jednakże wiąże się z szeregiem obowiązków podatkowych. Czy posiadanie kasy fiskalnej dla transakcji VAT OSS i IOSS jest konieczne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

13 października 2021

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK V7

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnik nie musi ograniczać się wyłącznie do sprzedaży na rynku krajowym. Jak powinna być przez niego oznaczona wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK? Jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Sprawdź!

12 października 2021

VAT OSS a towary i usługi objęte procedurą unijną

Przedsiębiorców obowiązuje nowa procedura unijna - VAT OSS za pośrednictwem, której mogą rozliczać sprzedaż w jednym kraju. W artykule przedstawiamy, jakie towary i usługi obejmuje procedura unijna OSS w ramach pakietu VAT e-commerce?

12 października 2021

VAT OSS - jakie są zasady rozliczania VAT?

VAT OSS istotnie zmienił przepisy względem VAT i niektóre procedury związane z e-handlem zagranicznym. Jest to bardziej rozszerzona i zmodyfikowana procedura rozliczania VAT. Rejestracja do korzystania z tej procedury jest dobrowolna. Dowiedz się więcej!

13 września 2021

VAT OSS - procedura zastępująca VAT MOSS

VAT OSS to zmodyfikowana i rozszerzona procedura rozliczania podatku VAT. W doktrynie podkreśla się, że nowa procedura VAT OSS ma rozszerzyć i usprawnić istniejącą procedurę MOSS. Kto może z niej skorzystać i jak? Tego dowiesz się czytając artykuł!

10 września 2021

Na czym polega procedura VAT IOSS?

Procedura VAT IOSS jest związana ze sprzedażą na odległość towarów importowanych i stanowi uproszczenie w tym zakresie. Dzięki tej procedurze, import towarów w ramach SOTI jest zwolniony z podatku w całej UE. Przeczytaj o tym więcej!

10 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów