0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: vat-oss

Artykuły:

VIU-DO – jak wypełnić deklarację rozliczeniową w procedurze OSS?

Podatnicy zarejestrowani w procedurze VAT OSS zobowiązani są składać deklaracje rozliczeniowe VIU-DO. Jak wypełnić deklarację i gdzie należy ją złożyć? W artykule przedstawiamy krok po kroku, jak wypełnić deklarację rozliczeniową w procedurze OSS!

21 września 2023

Procedura VAT IOSS czyli pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów

Ze względu na wzrost popularności zakupów online, ustawodawca ujednolicił przepisy dotyczące sprzedaży towarów importowanych, wprowadzając pakiet VAT e-commerce przy imporcie towarów. Procedura VAT IOSS - poznaj szczegóły w artykule!

20 września 2023

VAT OSS – zasady rozliczania podatku VAT w ramach pakietu e-commerce

Wraz z tzw. pakietem VAT e-commerce weszły w życie przepisy w ramach których przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rynkach zagranicznych mogą rozliczyć podatek VAT przy zastosowaniu VAT OSS. W artykule przedstawiamy rozliczenie VAT w procedurze VAT OSS!

20 września 2023

Termin rejestracji do VAT OSS - co musisz wiedzieć!

Podatnicy prowadzący sprzedaż towarów na rzecz konsumentów poza granicami kraju muszą liczyć się z koniecznością rejestracji po procedury OSS. Kiedy mija termin rejestracji do VAT OSS? Sprawdź, czym jest wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość!

3 sierpnia 2023

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość - WSTO

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość budzi u przedsiębiorców wątpliwości w zakresie odliczania VAT od zakupów krajowych. Sprawdź, czy możliwe jest odliczenie VAT od wydatków krajowych w przypadku prowadzenia wyłącznie sprzedaży WSTO!

10 maja 2023

Rejestracja do VAT OSS - jak przebiega i kiedy jej dokonać?

Za pośrednictwem procedury VAT OSS przedsiębiorcy mogą rozliczać sprzedaż towarów i usług w jednym kraju. Na czym polega procedura VAT OSS, jakie uproszczenia przewiduje oraz kogo dotyczy? Sprawdź w artykule, jak przebiega rejestracja do VAT OSS!

5 stycznia 2023

Sprzedaż kursów i webinarów za granicę na gruncie podatku VAT

Czy sprzedaż kursów i webinarów stanowi świadczenie usług elektronicznych? Jak rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT, gdy sprzedaż dokonywana jest za granicę? Gdzie powinna być opodatkowana oraz jak ustalić miejsce jej świadczenia? Wyjaśniamy!

29 grudnia 2022

Nieunijna procedura VAT OSS w pakiecie VAT e-commerce

Celem procedury VAT OSS jest uproszczenie rozliczenia podatku VAT za usługi na rzecz osób prywatnych z innego kraju UE. Do tej pory wyłączeni z niej byli podatnicy spoza UE. Pojawiła się jednak nowa nieunijna procedura VAT OSS. Dowiedz się o niej więcej!

3 lutego 2022

Jak zmiany wprowadził unijny pakiet VAT dla e-commerce – VAT OSS

Pakiet VAT dla e-commerce ma na celu ułatwić rozliczanie VAT od sprzedaży towarów i usług na rzecz konsumentów w innych państwach członkowskich UE. W ramach pakietu, powstała procedura VAT OSS będąca jednym z uproszczeń. Czym jest VAT OSS? Sprawdź!

3 grudnia 2021

Unijna procedura VAT OSS a rozliczenie WSTO

Od tego roku, naszym kraju, ale również w całej Unii Europejskiej obowiązują nowe zasady rozliczania podatku VAT ze sprzedaży wysyłkowej. Jak wygląda rozliczenie WSTO w procedurze VAT OSS i co należy zrobić, aby się zarejestrować? Przeczytaj i sprawdź.

22 października 2021

Unijna procedura VAT OSS stosowana przez pośredników

Przedsiębiorca mający zamiar skorzystać z procedury VAT OSS, musi zarejestrować się tylko w jednym państwie członkowskim. To duże ułatwienie wprowadzone przez ustawodawcę w e-commerce. Jak wygląda to z perspektywy pośrednika? Przeczytaj artykuł!

21 października 2021

Procedura VAT OSS i IOSS a kasa fiskalna

Przedsiębiorcy bardzo często sprzedają swoje towary i usługi na zagranicznych rynkach, jednakże wiąże się z szeregiem obowiązków podatkowych. Czy posiadanie kasy fiskalnej dla transakcji VAT OSS i IOSS jest konieczne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

13 października 2021

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK V7

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnik nie musi ograniczać się wyłącznie do sprzedaży na rynku krajowym. Jak powinna być przez niego oznaczona wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość w JPK? Jak to będzie wyglądało w przyszłym roku? Sprawdź!

12 października 2021

VAT OSS a towary i usługi objęte procedurą unijną

Przedsiębiorców obowiązuje nowa procedura unijna - VAT OSS za pośrednictwem, której mogą rozliczać sprzedaż w jednym kraju. W artykule przedstawiamy, jakie towary i usługi obejmuje procedura unijna OSS w ramach pakietu VAT e-commerce?

12 października 2021

VAT OSS - jakie są zasady rozliczania VAT?

VAT OSS istotnie zmienił przepisy względem VAT i niektóre procedury związane z e-handlem zagranicznym. Jest to bardziej rozszerzona i zmodyfikowana procedura rozliczania VAT. Rejestracja do korzystania z tej procedury jest dobrowolna. Dowiedz się więcej!

13 września 2021

VAT OSS - procedura zastępująca VAT MOSS

VAT OSS to zmodyfikowana i rozszerzona procedura rozliczania podatku VAT. W doktrynie podkreśla się, że nowa procedura VAT OSS ma rozszerzyć i usprawnić istniejącą procedurę MOSS. Kto może z niej skorzystać i jak? Tego dowiesz się czytając artykuł!

10 września 2021

Na czym polega procedura VAT IOSS?

Procedura VAT IOSS jest związana ze sprzedażą na odległość towarów importowanych i stanowi uproszczenie w tym zakresie. Dzięki tej procedurze, import towarów w ramach SOTI jest zwolniony z podatku w całej UE. Przeczytaj o tym więcej!

10 sierpnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów