0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: wezwanie-do-zaplaty

Artykuły:

Wezwanie do zapłaty – czym jest i kiedy będzie nieważne?

Wezwanie do zapłaty nie ma określonej przepisami prawa formy ani treści, a więc prawie każde pismo w tym przedmiocie będzie pełnić swoją funkcję. Wystawienie skutecznego wezwania do zapłaty ma znaczenie dla ewentualnej późniejszej procedury sądowej.

1 czerwca 2023

Ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty - wzór z omówieniem

Odzyskiwanie należności nie zawsze jest proste - do dłużników niektórych należy kierować pisma ponaglające. Jednym z nich jest przedsądowe wezwanie do zapłaty. Co w nim zawrzeć? Przeczytaj artykuł i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

12 września 2022

Wezwanie do zapłaty - wzór z omówieniem

Jeśli kontrahent spóźnia się z uregulowaniem należności należy mu "przypomnieć" o uregulowaniu należności. W tym celu można posłużyć się wezwaniem do zapłaty. Dowiedz się, jak sporządzić wezwanie do zapłaty i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

23 sierpnia 2022

Wezwanie do zapłaty jako pierwszy krok windykacji

Odzyskanie należności od kontrahentów bywa problematyczne. Brak terminowych płatności może powodować problemy z płynnością finansową. Warto w przypadku braku zapłaty wysłać wezwanie do zapłaty. Sprawdź, co zrobić aby było skuteczne i odzyskać długi!

1 czerwca 2022

Zabezpieczenie zapłaty za wykonaną usługę

Nie ulega wątpliwości, że za wykonaną usługę należy się odpowiednia zapłata. Zabezpieczenie zapłaty jest jednak niezbędne, gdyż często zdarza się tak, że przedsiębiorca musi korzystać ze wsparcia sądów i komorników by odzyskać swoje pieniądze. Sprawdź!

20 grudnia 2021

Jak sporządzić wezwanie do zapłaty - wzór z omówieniem

Wezwanie do zapłaty jest pismem kierowanym do nierzetelnego kontrahenta w celu odzyskania należności. Dowiedz się, jak je prawidłowo sporządzić, czy są obowiązkowe elementy, które powinno zawierać. Pobierz darmowy wzór wezwania do zapłaty w pdf lub doc!

17 czerwca 2021

Wezwanie do zapłaty z naliczonymi odsetkami – wzór z omówieniem

Dłużnik nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania? Nie możesz uzyskać od niego zapłaty? Wyślij wezwanie do zapłaty! W tym artykule opisujemy czym jest oraz jak może wyglądać! Czy możesz naliczać odsetki od kolejnych dni zwłoki i jak je wyegzekwować?

24 maja 2021

Ostateczne wezwanie do zapłaty - wzór z omówieniem

Ostateczne wezwanie do zapłaty sporządza się w celu wyegzekwowania zaległych należności od dłużnika. Jest to proste pismo, które zawiera kluczowe informacje i żądania jakie wysuwamy. Dowiedz się, jak uzupełnić takie wezwanie i pobierz jego darmowy wzór!

23 listopada 2019

Wezwanie do zapłaty wystawione dla kontrahenta- co dalej?

Wielu na samą myśl o przeprowadzeniu windykacji ogarnia przerażenie. Najlepiej traktować to jako odzyskiwanie pieniędzy, które nam się należą. Ci, którzy w praktyce rzadko spotykają się z przeterminowanymi fakturami pytają: wezwanie do zapłaty i co dalej?

27 września 2019

Faktura jako wezwanie do zapłaty oraz podstawa odsetek

Faktura oprócz tego, że dokumentuje dokonane transakcje gospodarcze może być również traktowana jako wezwanie do zapłaty lub podstawa prawna do obliczania odsetek.Sprawdź, artykule jakie dane powinna zawierać faktura, by mogła spełniać powyższe funkcje!

2 lutego 2018

Jak odzyskać należności, czyli windykacja dla początkujących

Obawiasz się nierzetelnych kontrahentów? Niepotrzebnie – przedsiębiorca może skutecznie odzyskać swoje należności. Ważne, aby postępować konsekwentnie już na etapie zapobiegania. Sprawdź, jak odzyskać należności od zalegających z opłatami kontrahentów!

8 stycznia 2018

Przedsiębiorca w sądzie - jak napisać pozew?

Zawieranie transakcji z kontrahentami może wiązać się z ryzykiem nieotrzymania płatności. Bardzo często strony spotykają się w taki wypadku w sądzie. Czy wiesz, jak napisać pozew? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 lipca 2017

Wezwanie do zapłaty - co powinno zawierać?

Wezwanie do zapłaty jest jednym w podstawowych narzędzi windykacyjnych. Chcesz odzyskać pieniądze i nie wiesz jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak powinno wyglądać wysłane przez wierzyciela wezwanie do uregulowania należności!

24 lutego 2016

Wezwanie do zapłaty - co powinno zawierać?

Sporządzając wezwanie do zapłaty warto wiedzieć co należy w nim umieścić, ponieważ to właśnie od jego treści zależy czy dany dłużnik podejmie się spłaty zobowiązania. Sprawdź, co powinno zawierać poprawnie sporządzone wezwanie do zapłaty?

12 lutego 2016

Kiedy rozpocząć windykację?

Kontrahent zwleka z zapłatą kolejny tydzień. Przedsiębiorca zaczyna zadawać sobie pytanie - kiedy rozpocząć windykację? Odpowiedź, wbrew pozorom, jest bardzo prosta - jak najszybciej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

23 marca 2015

Postępowanie windykacyjne

Chcesz wiedzieć więcej na temat windykacji? Przeczytaj poniższy artykuł!

11 grudnia 2014

Jak poradzić sobie z niepłacącym klientem?

Klient nie zapłacił? Sprawdź, co możesz zrobić!

14 listopada 2014

Windykacja - ścieżka prawna

Niemal każdy przedsiębiorca boryka się z problemem przeterminowanych należności swoich kontrahentów. Powodów tego typu sytuacji można doszukiwać się wiele.

3 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów