0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po raz kolejny wydłużony!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Nie wszystkie placówki oświatowe mogą działać w pełni. Ze względu na obostrzenia część dzieci może nie zostać przyjęta pod opiekę. Rodzice takich pociech mogą starać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Do kiedy dokładnie będzie przysługiwało to świadczenie?

Zasady przyznawania dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przyznany zgłoszonemu do ubezpieczenia chorobowego rodzicowi dziecka do 8. roku życia lub dziecka niepełnosprawnego lub pełnoletnich osób niepełnosprawnych. Dotyczy to tylko sytuacji, gdy rodzic nie może wykonywać pracy z powodu konieczności sprawowania opieki nad tym dzieckiem wynikającej z:

  • zamknięcia ze względu na COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły, ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego, ośrodka wsparcia, warsztatu terapii zajęciowej lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko lub dorosła osoba niepełnosprawna;
  • otwarcia tych placówek, gdy nie mogą one zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania epidemii COVID-19 albo
  • braku możliwości sprawowania opieki przez nianię lub dziennego opiekuna z powodu COVID-19.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy -do kiedy będzie wypłacany?

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 czerwca 2021 roku w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 o oświadczenie to można starać się do końca roku szkolnego, czyli do 25 czerwca. Na ten moment nie ma informacji dotyczących przedłużenia go na kolejny okres.

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego można korzystać do 25 czerwca 2021 roku.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 25 czerwca 2021 roku. Prawdopodobnie przyznawanie go w czasie wakacji może zostać zawieszone. Szczegółowe informacje na ten temat będą zapewne dostępne bliżej daty zakończenia roku szkolnego.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów