0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: zwolnienie-dyscyplinarne

Artykuły:

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika z chorobą alkoholową

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika może wystąpić tylko z ściśle określonych powodów. Jednym z nich jest przybycie pracownika do zakładu pracy pod wpływem alkoholu. Przeczytaj, co należy wiedzieć o zwolnieniu pracownika, który jest pod wpływem alkoholu!

8 sierpnia 2023

Zwolnienie pracownika z powodu informacji podanej w mediach społecznościowych

Wpisy w internecie dokonywane przez pracowników niejednokrotnie mogą stawiać pracodawcę w złym świetle. Czy jest możliwe zwolnienie pracownika bez wypowiedzenia z powodu informacji podanej w mediach społecznościowych? Dowiedz się więcej!

26 maja 2023

Zwolnienie dyscyplinarne w okresie wypowiedzenia

Kodeks pracy wymienia trzy kategorie przewinień, na podstawie których pracodawca może zwolnić pracownika w trybie natychmiastowym. Czy po ich spełnieniu zwolnienie dyscyplinarne w okresie wypowiedzenia jest możliwe? Przeczytaj więcej na ten temat!

6 kwietnia 2023

Zwolnienie dyscyplinarne – kiedy w ocenie SN jest zasadne?

W Kodeksie pracy istnieje kilka sposobów na rozwiązanie umowy o pracę. W przypadku ciężkiego naruszenia obowiązków ze strony pracownika możliwe jest zwolnienie dyscyplinarne. Kiedy Sąd Najwyższy uzna je za zasadne? Przeczytaj więcej w artykule!

6 marca 2023

Zwolnienie dyscyplinarne w razie wykonywania innej pracy podczas choroby

Zwolnienie dyscyplinarne to potoczna nazwa rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę z winy pracownika, bez zachowania okresu wypowiedzenia. Czy wykonywanie innej pracy podczas choroby może być przyczyną zwolnienia dyscyplinarnego? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2022

Zwolnienie dyscyplinarne z powodu choroby pracownika

Czy pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim podlega ochronie? Kiedy można wręczyć takiej osobie zwolnienie dyscyplinarne i czy choroba może być powodem do rozwiązania umowy w tym trybie? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na te pytania!

13 października 2022

Brak informacji o nieobecności pracownika a rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Brak informacji o nieobecności pracownika i podanie jej przyczyny może być podstawą rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Poznaj stanowisko Sądu Najwyższego w sprawie zaniechania przez pracownika obowiązku przekazania pracodawcy informacji o nieobecności!

10 października 2022

Zwolnienie dyscyplinarne wysłane pocztą - kiedy kończy się stosunek pracy?

Bywają sytuacje, kiedy pracodawca zmuszony jest przekazać wypowiedzenie pracownikowi drogą pocztową, nawet jeśli jest to zwolnienie dyscyplinarne. Jak jednak w takim wypadku określić datę zakończenia stosunku pracy? Na to pytanie odpowiadamy w artykule!

25 maja 2022

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika - z czym się wiąże?

Rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenie może wystąpić tylko w szczególnych przypadkach. Które z nich wymieniają przepisy prawa pracy? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, kiedy pracodawca może zastosować zwolnienie dyscyplinarne!

17 czerwca 2021

Dyscyplinarne rozwiązanie umowy o pracę - kiedy może nastąpić?

Dyscyplinarne rozwiązanie umowy o pracę następuje z winy pracownika. Ten sposób rozwiązania umowy o pracę ma charakter natychmiastowy. Co więcej pracodawca może zastosować je tylko w określonych sytuacjach. Sprawdź kiedy jest to możliwe!

9 sierpnia 2017

Zwolnienie dyscyplinarne - w jakich sytuacjach można je zastosować?

Zwolnienie dyscyplinarne można zastosować tylko w wyjątkowych sytuacjach. Możliwe jest ono tylko z przyczyn naruszeń leżących po stronie pracownika. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy możliwe jest rozwiązanie umowy z pracownikiem bez wypowiedzenia!

23 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów