0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

40 tys. na dofinansowanie kosztów stałych działalności przez 6 miesięcy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Niedawno został opublikowany projekt nowej tarczy antykryzysowej tzw. tarcza antykryzysowa 2.0. Projekt przewiduje wiele korzystnych zmian zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników. Jedną ze zmian jest dofinansowanie kosztów stałych działalności przez 6 miesięcy. Na czym będzie to polegało? Sprawdźmy!

Dofinansowanie kosztów stałych działalności przez 6 miesięcy - co mówi projekt?

Dofinansowanie kosztów stałych działalności ma wejść w życie razem z dodanym art. 15 zzca w ustawie o prawdziwej tarczy antykryzysowej oraz zmianie niektórych innych ustaw zgodnie, z którym budżet państwa ma sfinansować przedsiębiorcą koszty stałe do 40 tys zł przez 6 miesięcy. 

Proponuje się wprowadzenie do ustawy przepisów zapewniających finansowanie z budżetu państwa tzw. kosztów stałych przedsiębiorcy (w tym opłat za gaz, energię, świadczenie usług telekomunikacyjnych, zaopatrzenie w wodę, odprowadzanie ścieków, czynsz i raty leasingu) do kwoty nieprzekraczającej 40 tys. zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Koszty stałe czyli jakie?

Ustawodawca w projekcie wymienił, że do kosztów stałych zalicza się w szczególności (więc nie jest to zamknięta lista):

  •  zapłata za dostarczanie paliw gazowych lub energii,

  • zapłata za świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych,

  • zapłata w zaopatrzenie w wodę lub odprowadzenie ścieków,

  • czynsz,

  • rata leasingu i ubezpieczenie przedmiotu leasingu od jego utraty.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Zgodnie z projektem, aby przedsiębiorca otrzymał dofinansowanie do kosztów stałych działalności będzie musiał złożyć wniosek o finansowanie kosztów.  Co ważne otrzymane świadczenie będzie celowe, więc we wniosku przedsiębiorca za pewne będzie musiał określić na jaki dokładnie cel będzie przeznaczał dane świadczenie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów