0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Inna cena przy kasie, a inna na półce sklepowej

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Na etykiecie produktu, na cenie, jest naklejona naklejka, że produkt jest 50% tańszy, – a przy kasie okazuje się, że ta promocja już nie obowiązuje? Która cena jest obowiązująca, jeśli jest inna cena przy kasie, a inna na etykiecie produktu?

Marta, Milanówek

Obowiązującą ceną sprzedaży jest ta, która została uwidoczniona na produkcie. Inna cena na metce a inna cena tego samego produktu przy kasie, to wprowadzanie klienta w błąd, co jest uznawane za czyn nieuczciwej konkurencji.

Zdarzają  się sytuacje, gdy towar na półce ma opakowanie promocyjne, natomiast promocja już się skończyła, a produkt jedynie zalega na półkach sklepowych. W rzeczywistości ten nieprzemyślany projekt opakowania, który zawiera informacje o promocji, ale nie ma czasu jej trwania sprawia, że ceną obowiązującą jest cena z opakowania.

Towar z etykietą o promocji, która już się skończyła, wprowadza konsumentów w błąd. Mogą być oni przekonani, że towar jest tańszy. Właśnie ta niższa cena może spowodować, że klient sięgnie po dany produkt w przekonaniu, że bierze udział w promocji, podczas gdy nie zdecydowałby się na jego zakup w regularnej cenie. Oddziaływanie na konsumenta w taki sposób, że podejmuje on decyzję o zakupie, której inaczej by nie podjął jest praktyką wprowadzającą w błąd.

Podsumowując, w podanym przypadku powinna obowiązywać cena z naklejki, ponieważ o takiej wie klient. Jeśli jest ona inna niż przy kasie, to informacja wprowadza w błąd, co jest nieuczciwą praktyką rynkową. 

Po więcej informacji na temat błędnie podanej ceny zapraszamy do artykułu: Cena na metce ceną sprzedaży - uważaj na błędy!

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów