0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Kiedy wpisać NIP, a kiedy PESEL w rozliczeniu PIT?

Podczas wypełniania rocznego PIT-u jako identyfikator podatkowy należy podać albo NIP, albo numer PESEL. Czy wiesz, kiedy wpisać NIP, a kiedy PESEL, co ma wpisać osoba prowadząca działalność nierejestrowaną, a co osoba, która zawiesiła firmę?

28 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Loteria promocyjna czy konkurs - co jest lepsze dla przedsiębiorcy?

Aby wypromować dany produkt i zwiększyć sprzedaż, przedsiębiorcy organizują akcje promocyjne. Zaliczają się do nich m.in. konkurs promocyjny oraz loteria promocyjna (nazywana zamiennie promocjami). Ale czy każdy wie, czym różni się promocja od loterii?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Czy promocja zgodna z prawem jest możliwa?

Aby zwiększyć popularność danego produktu, a co za tym idzie zwiększyć zyski, sprzedawcy organizują wyprzedaże lub „atrakcyjne obniżki cen”. Takie akcje nazywamy promocją. Jakie warunki musi spełniać promocja zgodna z prawem? Jak długo może trwać?

26 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Test przedsiębiorcy - czy zostanie wkrótce wprowadzony?

Jednym z rozważanych przez Ministerstwo Finansów pomysłów, jest tzw. test przedsiębiorcy. Test miałby posłużyć do weryfikacji, kto faktycznie prowadzi działalność gospodarczą, a kto ma działalność pozorowaną w celu opłacania niższych należności.

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Jak powinno wyglądać wypowiedzenie umowy pożyczki?

Wypowiedzenie umowy pożyczki to zażądanie przez pożyczkodawcę zwrotu udzielonej pożyczki. Wypowiedzenie umowy pożyczki jest możliwe, co do zasady, tylko w przypadku umów pożyczek zawartych na czas nieokreślony. Kiedy jeszcze jest ono możliwe?

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Wzór wspólnotowy - czym się charakteryzuje?

Wzór wspólnotowy to wzór przemysłowy, który podlega ochronie na terytorium całej Unii Europejskiej. Wyróżnia się zarejestrowany oraz niezarejestrowany wzór wspólnotowy. Jaka jest między nimi różnica? W jaki sposób można go zarejestrować? Przeczytaj!

3 grudnia 2020

Zdaniem eksperta

Kim jest inwestor budowlany i jakie są jego główne obowiązki?

Kim jest inwestor budowlany w rozumieniu przepisów prawnych i jakie są jego podstawowe obowiązki?

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Podwykonawca usług budowlanych - kim jest?

Przy jakich usługach i po spełnieniu jakich warunków przedsiębiorca może zostać zakwalifikowany jako podwykonawca usług budowlanych?

24 czerwca 2019

Prawo gospodarcze

Kontrola celno-skarbowa i kontrola podatkowa - podobieństwa i różnice

Kontrola celno skarbowa i kontrola podatkowa służą do wykrywania nieuczciwych podatników. Jednak między tymi dwoma kontrolami są pewne różnice. Czy wiesz czego dotyczy kontrola celno-skarbowa, a czego kontrola podatkowa oraz co je różni?

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Oferta sprzedaży - co przedsiębiorca powinien o niej wiedzieć?

Oferta sprzedaży to propozycja mająca na celu zachęcenie klienta do kupna towaru po wskazanej cenie. Kiedy dokładnie mamy do czynienia z ofertą sprzedaży? Czy cena na półce sklepowej jest wiążąca? A jak jest w przypadku cen w sklepie internetowym?

18 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów