0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Innowacje w biznesie – czy mniejsze firmy mogą nadążyć za postępem technologicznym?

Wielkość tekstu:

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do realizacji zadań operacyjnych, komunikacji z klientem czy wykonywania zleceń na rzecz kontrahenta, są urządzenia mobilne. Postęp technologiczny w zakresie tych działań jest tak szybki, że wymaga odpowiednich narzędzi do ich obsługi, stąd w ostatnich latach można zauważyć znaczące przyspieszenie w rozwoju technologicznym smartfonów, tabletów oraz laptopów. 

Jeszcze kilkanaście lat temu wymiana floty urządzeń raz na 3 lata była standardem. Obecnie mamy do czynienia z radykalnym skróceniem cyklu życia innowacji w technologii. Zakupiony dziś laptop może okazać się przestarzały już po 12 miesiącach eksploatacji. Dla mniejszych firm, jak i dużych, dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, coroczna inwestycja w zakup całkowicie nowej floty sprzętu IT to ogromne obciążenie dla budżetu – w praktyce, często niemożliwe do uniesienia przez organizację.

Firmy mogą jednak nadążyć za postępem technologicznym, odchodząc od tradycyjnego podejścia do dostępu do nowych technologii mobilnych - zamiast kupować sprzęt na własność, mogą skorzystać z najmu. Czy ta usługa rzeczywiście zmieni biznesową codzienność w naszym kraju?

Czy najem sprawi, że każda firma zyska łatwy dostęp do innowacji w zakresie urządzeń mobilnych?

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie prosta usługa, jaką jest najem, sprawi, że każda firma będzie mogła zyskać łatwy dostęp do innowacji w zakresie urządzeń mobilnych. Co więcej, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z szerszego wachlarza dodatkowych usług dodanych. Okazuje się, że oprócz atrakcyjnej, elastycznej oferty krótkoterminowego najmu urządzeń mobilnych, dostawcy tego rodzaju usług zapewniają dużo więcej!

Usługa najmu oferowana przez Digital Care to nie tylko elastyczny wynajem urządzeń mobilnych. To również kompleksowe wsparcie techniczne wraz z obsługą serwisową oraz bieżącym zarządzaniem flotą sprzętu. Digital Care zapewnia również możliwość odkupu urządzeń lub podpisanie nowego kontraktu, gdy wygaśnie aktualnie obowiązująca umowa.

Jakie korzyści niesie za sobą wdrożenie w przedsiębiorstwie tego modelu korzystania z technologii?

Skorzystanie z najmu przez przedsiębiorstwo niesie za sobą szereg wymiernych korzyści! Poniżej prezentujemy największe zalety tego rozwiązania.

 1. Łatwiejszy dostęp do nowych technologii

Dzięki najmowi, nawet małe firmy, bez własnego działu IT mogą łatwo korzystać z najnowszych innowacji technologicznych.

 1. Elastyczność w zarządzaniu zasobami

Model ten umożliwia szybkie dostosowanie liczby urządzeń do aktualnych potrzeb firmy, co jest nieocenione w przypadku dynamicznych zmian na rynku.

 1. Efektywniejsze wykorzystanie działu IT

Wdrożenie najmu skutecznie odciąża dział IT od rutynowych zadań serwisowych, umożliwiając zespołowi skupienie się na strategicznych zadaniach. Zarządzanie flotą sprzętu mobilnego, instalacja aplikacji na smartfonach oraz aktualizacje oprogramowania mogą być w całości realizowane przez dostawcę usługi najmu, dzięki takim narzędziom jak choćby systemy MDM do zdalnego zarządzania sprzętem.

 1. Zmniejszenie wydatków

Usługa najmu pomaga uniknąć dużych wydatków związanych z zakupem i utrzymaniem sprzętu. Zastępuje jednorazowy koszt zakupu urządzeń mobilnych, przewidywalnymi, miesięcznymi opłatami, co znacząco ułatwia zarządzanie budżetem.

 1. Nieobciążanie zdolności kredytowej

W odróżnieniu od leasingu finansowego, pożyczki gotówkowej czy kredytu firmowego, najem nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Nie wymaga też od przedsiębiorcy płacenia opłaty wstępnej, oferując usługę w stałej, miesięcznej cenie.

 1. Ciągły dostęp do aktualnego sprzętu

Usługa najmu urządzeń umożliwia regularną wymianę telefonów, tabletów i laptopów na nowsze modele – nawet na 12 miesięcy przed końcem aktualnej umowy najmu. Firma zyskuje dostęp do najnowszych technologii i poprawia swoją konkurencyjność na rynku.

 1. Wspieranie zrównoważonego rozwoju

Najem sprzyja również gospodarce o obiegu zamkniętym. Używane przez firmę urządzenia mogą być odkupione przez dostawcę, a przedsiębiorca otrzyma zniżkę na kolejny najem. Ponadto, firma nie musi martwić się o kwestię utylizacji sprzętu mobilnego. Wszystkim zajmuje się dostawca usługi.

 1. Pełna opieka serwisowa

W tym modelu firma dostarczająca urządzenia zapewnia również pełne wsparcie serwisowe. Zarówno w przypadku awarii, jak i uszkodzeniu sprzętu firmy mogą liczyć na szybką naprawę, również w siedzibie firmy. W przypadku zakupu usługi serwisowej możliwe jest również uzyskanie pełnego pokrycia kosztów naprawy. 

Zapisz się na webinar: Device as a Service: jak korzystać ze sprzętu IT w ramach wygodnej opłaty miesięcznej?

Czy w Polsce są już dostawcy, oferujący usługi najmu urządzeń mobilnych dla biznesu?

Tak! Jednym z pionierów usług najmu urządzeń mobilnych dla biznesu jest firma Digital Care. Oferta marki to wyraźna odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie łatwego dostępu do innowacji oraz elastycznego zarządzania budżetem i serwisem sprzętu komputerowego oraz telekomunikacyjnego.

Jak wygląda proces wynajmu urządzeń mobilnych w firmie Digital Care?

Proces wynajmu urządzeń mobilnych w Digital Care został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o wygodzie klienta i potrzebach jego biznesu. Całość procesu składa się z 5 prostych kroków.

 1. Rozpoznanie potrzeb

Specjaliści Digital Care przeprowadzają szczegółową rozmowę z klientem, aby zrozumieć specyfikę jego potrzeb i dopasować odpowiedni sprzęt – laptopy, smartfony lub tablety.

 1. Szybki scoring firmy

Firma przechodzi przez prosty proces weryfikacji wiarygodności finansowej.

 1. Indywidualna oferta

Na podstawie zebranych informacji, klient otrzymuje „szytą na miarę” propozycję najmu.

 1. Finalizacja umowy

Po akceptacji oferty najmu, umowa jest podpisywana przez obie strony.

 1. Dostarczenie sprzętu

Digital Care zapewnia krótki termin dostawy urządzeń, dostosowując logistykę do potrzeb oraz dostępności pracowników.

Dlaczego rekomendujemy najem urządzeń mobilnych właśnie w Digital Care?

Korzystając z najmu, przedsiębiorstwa mogą efektywniej planować swoje cele finansowe. Przedsiębiorcy płacą tylko jedną, niską opłatę miesięczną. W ramach umowy najmu, firma spłaca jedynie 60-85% realnej wartości sprzętu mobilnego, a ciągły dostęp do najnowszych technologii przekłada się na zwiększenie efektywności pracy oraz możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe.

Dodajmy, że po zakończeniu umowy, klient ma klika opcji: zwrot urządzeń, odkupienie sprzętu lub podpisanie nowego kontraktu.

Dołącz do technologicznej rewolucji z Digital Care!

Wiesz już, jak dużym ułatwieniem jest wykorzystanie najmu w przedsiębiorstwie. Ta elastyczna usługa otwiera przed polskim biznesem możliwość jeszcze szybszego i łatwiejszego dostępu do nowoczesnych technologii – bez obciążania budżetu. Jeżeli chcesz dołączyć do technologicznej rewolucji, to skontaktuj się z przedstawicielem Digital Care, pisząc na adres ofertadlabiznesu@digitalcaregroup.com i już dziś zacznij korzystać z tego rozwiązania w swojej firmie!

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów