Dobry pomysł na biznes to nie wszystko. Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnej działalności, musisz także posiadać odpowiedni kapitał. Dla wielu przedsiębiorców kredyty dla firmy to często jedyna szansa na rozwój oraz kolejne inwestycje.
Kredyty dla nowych firm - na czym polegają?
Kredyty firmowe na start a warunki stawiane przez banki
Dla wielu osób rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z kredytem gotówkowym, który pozwala wystartować z biznesplanem.
Kredyty dla nowych firm - na czym polegają?
W trakcie poszukiwań dodatkowych środków, na rynku możemy natrafić na wiele ofert bankowych - możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy na dowolny cel, pożyczki pozabankowe dla firm, kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny oraz technologiczny. Możemy też wybrać kredyt dla firmy na start, który jest ciekawą opcją dla tych przedsiębiorców, którzy ze względu na brak wystarczającej znajomości rynku i doświadczenia, potrzebują pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dotyczy to głównie sytuacji, w których bank wymaga od klienta odpowiedniej zdolności kredytowej oraz dokumentów, które ją potwierdzają - w tym posiadanych aktywów i osiąganych przychodów. W przypadku początkującego przedsiębiorstwa są to informacje, które trudno zweryfikować, dlatego przy ubieganiu się o kredyt dla firmy na start, musimy nie tylko złożyć wniosek, ale też udostępnić bankowi niezbędne dane, które zapewniają zbadanie wiarygodności przedsiębiorcy. Do najczęściej wymaganych dokumentów należą: biznesplan firmy, zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w US i ZUS, REGON i NIP oraz wpis do rejestru działalności gospodarczej.
Kredyty firmowe na start a warunki stawiane przez banki
Rynek bankowy obfituje w dużą ilość ofert dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność przez co najmniej 6 lub 12 miesięcy. W takiej sytuacji firmy pozwalają sobie na swobodne przebieranie w ofertach, jednak w czasach wszechobecnych start-upów, oferty proponowane przez banki nieustannie ulegają zmianom na korzyść konsumentów. Na popularności zyskują kredyty dla firmy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Dzięki temu nie musimy wykazywać ani stażu firmy, ani biznesplanu, by otrzymać dodatkowe środki.
A jakie koszty niosą ze sobą kredyty dla małych firm? Pamiętaj, że im wyższe oprocentowanie, tym wyższe odsetki, a to przy wysokich sumach może stanowić spore obciążenie dla budżetu firmowego. Przed zdecydowaniem się na kredyt firmowy powinieneś zwrócić uwagę, czy bank przewiduje opłaty za wcześniejszą spłatę zobowiązania, udzielenie kredytu czy samo złożenie wniosku.
Zanim zdecydujesz się na wybór danej oferty, najpierw zweryfikuj czynniki wpływające na jej całokształt - warunki udzielenia kredytu są zależne od sytuacji finansowej firmy, rodzaju branży i stażu jej istnienia. Szeroki wybór ofert znajdziesz na https://www.czerwona-
Artykuł partnera, tekst zewnętrzny