0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowanie przychodów z PayPal

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W ramach mojej działalności postanowiłam rozliczać się z klientami online za pomocą systemu PayPal. Wpływy, które będę otrzymywać będą drobne, ale prawdopodobnie będzie ich sporo. Jak w takiej sytuacji poprawnie, a jednocześnie najefektywniej, zaksięgować przychody?

Olga, Trzebnica

 

Przychody otrzymywane za pośrednictwem PayPal można księgować zbiorczo na zakończenie każdego dnia, na podstawie szczegółowego zestawienia (wyróżniony przedmiot transakcji) wpływów.

Jeśli sprzedaż dokonywana jest na rzecz firm, konieczne jest wystawienie faktury. W sytuacji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie ma konieczności wystawiania faktury, o ile klient nie wyrazi takiego żądania.

W przypadku sprzedaży za pomocą analogicznych serwisów płatniczych, zbiorcze zaksięgowanie przychodów jest możliwe, o ile możliwe jest uzyskanie szczegółowego wykazu wpływów na konto (z ewidencji dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie powinno wynikać, jakiej konkretnie czynności transakcja dotyczyła). Taki wykaz należy umieścić w dokumentacji księgowej firmy.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów