0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Termin księgowania faktury do paragonu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

W marcu br. kupiłem laptopa i torbę do niego na paragon, płacąc gotówką. W kwietniu, zgodnie z umową ze sklepem, zgłosiłem się po fakturę. Otrzymana faktura ma tytuł: "Faktura VAT do paragonu" i ma pola dotyczące paragonu z dnia 20 marca 2015 r. oraz datę wystawienia: 11 kwietnia 2015 r.. Jaki jest termin księgowania faktury do paragonu? W którym miesiącu ująć wydatek w KPiR?

Artur, Poznań

 

Jeżeli wartość laptopa nie przekracza 3500 PLN, to wydatek będzie można jednorazowo ująć w kosztach firmowych. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, w przypadku podatników prowadzących KPiR datą poniesienia kosztu jest dzień wystawienia faktury, rachunku lub innego dowodu stanowiącego podstawę do księgowania.

Paragon nie jest dostatecznym dokumentem, na podstawie którego można było dokonać księgowania wydatku w kosztach firmowych. Nie ma zatem znaczenia, że paragon był z marca. Termin księgowania faktury do paragonu uzależniony jest od daty wystawienia. Jeśli faktura do niego została wystawiona 11 kwietnia, to w tej dacie możliwe jest ujęcie kosztu w kol. 13 KPiR - pozostałe wydatki.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów