0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Terminal płatniczy – czym jest i jak działa? Sprawdź!

Wielkość tekstu:

Sklep lub punkt usługowy powinien mieć terminal płatniczy i oferować klientom płatności bezgotówkowe. Według różnych badań i raportów Polacy coraz rzadziej płacą gotówką, bo karta jest po prostu szybsza i wygodniejsza w obsłudze. No i, co ważne dla przedsiębiorców, nie ogranicza tak bardzo budżetu konsumenta. Sprawdź, jak działa terminal płatniczy i dlaczego warto go mieć.

Terminal płatniczy – co to jest?

Terminal płatniczy jest nowoczesnym urządzeniem, które pozwala przyjmować płatności bezgotówkowe. Klienci mogą zapłacić nie tylko kartą, ale też portfelem elektronicznym w smartfonie lub zegarku oraz BLIKIEM.

Terminale płatnicze – rodzaje

Możesz wybrać jeden z kilku rodzajów terminali płatniczych. Jak działa każdy z nich?

Dostępne modele to:

· Terminal stacjonarny

To urządzenie sprawdza się najlepiej w małych i średnich przedsiębiorstwach, które obsługują wielu klientów. Najlepiej umieścić go przy kasie, na ladzie czy w recepcji. Stałe podłączenie do prądu sprawia, że terminal się nie rozładuje, a Ty sprawnie obsłużysz najdłuższe kolejki.

· Terminal przenośny

Ten wygodny model terminala płatniczego jest bezprzewodowy, dlatego świetnie sprawdza się w restauracjach i pubach. Dzięki wytrzymałej baterii i ładowarce przyjmiesz płatność z dala od kasy.

· Terminal SoftPOS w telefonie lub tablecie

Prowadzisz działalność w ruchu lub świadczysz usługi u klienta? Odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się terminal SoftPOS w telefonie bądź tablecie. Wystarczy podpisać umowę, pobrać aplikację SoftPOS, wpisać kwotę transakcji i pozwolić klientowi zbliżyć do urządzenia kartę, telefon lub zegarek. Potwierdzenie płatności Twój klient otrzyma mailem.

Więcej o korzyściach, jakie daje terminal płatniczy, przeczytasz na stronie https://www.santander.pl/firmy/terminale-platnicze.

Terminal płatniczy – jak działa?

To nowoczesne urządzenie działa w naprawdę prosty sposób. Samo przyjęcie płatności trwa zaledwie kilka sekund, co pozwala szybko i sprawnie obsłużyć klientów. Co ważne, taka płatność jest całkowicie bezpieczna.

Jak działa terminal płatniczy?

  1. Wpisujesz na terminalu kwotę do zapłaty.
  2. Klient płaci za pomocą czytnika (karta), zbliżeniowo (karta, portfel elektroniczny) lub BLIKIEM (wpisuje kod).
  3. Terminal odczytuje dane i przekazuje je do autoryzacji.
  4. Zlecenie trafia do banku klienta.
  5. Bank potwierdza możliwość zapłaty i przekazuje informację do terminala.
  6. Terminal prosi o autoryzację (np. kod PIN lub potwierdzenie zapłaty BLIKIEM w aplikacji banku).
  7. Płatność zostaje zrealizowana, a terminal drukuje potwierdzenie.

Cały ten proces zajmuje tylko chwilę, a środki z transakcji mogą znaleźć się na Twoim koncie już następnego dnia rano.

Terminal płatniczy – dlaczego warto mieć go w firmie?

Z terminalem płatniczym płatności mogą być szybkie, dokładne i bezpieczne. Urządzenie jest wygodne zarówno dla Twoich klientów, jak i dla Ciebie. Kupujący szybko i wygodnie zapłaci za zakupy lub usługi, a Ty skrócisz operacje księgowe niezbędne przy obrocie gotówką.

Co więcej, możesz bezpłatnie korzystać z funkcji terminala w programie Polska Bezgotówkowa. Sprawdź szczegóły i wypróbuj terminal płatniczy w swojej firmie.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów