0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-01-11

Artykuły:

Faktura w walucie obcej w KSeF – jaki należy zastosować kurs przeliczeniowy?

Faktury ustrukturyzowanie w Krajowym Systemie e-Faktur można wystawiać w walucie PLN oraz obcej. Warto mieć na uwadze, że ustawodawca ściśle określa, po jakim kursie ma zostać przeliczona faktura w walucie obcej w KSeF. Czy wiesz, o jakim kursie mowa?

11 stycznia 2024

Umowa na czas nieokreślony w 2024 roku czyli limity w praktyce

Już od kilku lat obowiązują nowe przepisy dotyczące zawierania umów terminowych. Zmienił się okres ich wypowiedzenia oraz zostały ustalone limity co do ich zawierania. Czy czwarta umowa będzie to już umowa na czas nieokreślony? Dowiedz się więcej!

11 stycznia 2024

Czym jest porozumienie ramowe w sprawie transgranicznej telepracy?

Porozumienie ramowe w sprawie transgranicznej telepracy to umowa międzynarodowa, która umożliwia pracownikom wykonującym pracę zdalną z innego państwa członkowskiego UE niż państwo ich zamieszkania. przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 stycznia 2024

Płaca minimalna w 2024 roku a koszty przedsiębiorcy

Płaca minimalna w 2024 roku wzrośnie aż dwukrotnie: w styczniu i w lipcu. Ile wyniesie całkowity koszt zatrudnienia pracownika przez pracodawcę? Co składa na koszt pracodawcy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj obowiązujące stawki wynagrodzenia minimalnego!

11 stycznia 2024

Dywidenda likwidacyjna - jakie zasady opodatkowania?

W przypadku likwidacji spółki wspólnik może otrzymać dywidendę likwidacyjną. Jak jednak powinna zostać opodatkowana dywidenda likwidacyjna biorąc pod uwagę ustawę o PIT oraz status podatnika i płatnika? Odpowiedzi poznasz w artykule!

11 stycznia 2024

Elektroniczne zamówienia publiczne w Polsce

Elektroniczne zamówienia publiczne inaczej e-zamówienia to platforma, która ma za zadanie ujednolicić proces udzielania zamówień publicznych w Polsce. Platforma ułatwia i skraca przebieg czynności podejmowanych w ramach zamówienia publicznego.

11 stycznia 2024

Inwentaryzacja należności – ewidencja w księgach rachunkowych

Inwentaryzacja należności na koniec roku obrotowego jest jednym z obowiązków jednostek prowadzących księgi rachunkowe. Sprawdź, w jaki sposób przeprowadzić inwentaryzację należności, a także co zrobić w razie stwierdzenia nieprawidłowości.

11 stycznia 2024

Opłata rezerwacyjna na gruncie VAT - poznaj stanowisko Dyrektora KIS!

Opłata rezerwacyjna na rzecz dewelopera może mieć różny status podatkowy a decydujące o skutkach podatkowych są okoliczności transakcji. Jak powinna być potraktowana opłata rezerwacyjna na gruncie VAT? Przedstawiamy stanowiska Dyrektora KIS w tej sprawie!

11 stycznia 2024

Przeksięgowanie nadwyżki w VAT na zaliczkę PIT - kiedy jest możliwe?

Przedsiębiorcy często stosują przeksięgowanie nadwyżki w VAT na zaliczkę PIT. Jakie wyróżnia się sytuację przeksięgowania bądź zaliczenia nadwyżki VAT? W jaki sposób należy poinformować urząd skarbowy o tym fakcie? Odpowiadamy w artykule!

11 stycznia 2024

Odliczenia od ryczałtu ewidencjonowanego - co można odliczyć?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to specyficzna forma rozliczania podatku dochodowego, która uniemożliwia pomniejszenie podstawy opodatkowania o poniesione koszty. Czy możliwe jest dokonanie jakiegokolwiek odliczenia od ryczałtu ewidencjonowanego?

11 stycznia 2024

Data sprzedaży a data wystawienia faktury jako obowiązek PIT i VAT

Czy wiesz, czym różni się data sprzedaży a data wystawienia faktury? To odwieczne pytanie każdego przedsiębiorcy ze względu na ich wpływ na obowiązek podatkowy w PIT i VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakim terminie należy wystawić fakturę VAT!

11 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów