0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatki dochodowe

Umorzenia subwencji PFR oraz ich rozliczenie

Pomoce od Polskiego Funduszu Rozwoju zostały otrzymane przez przedsiębiorców w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Polscy chętnie korzystali z tarcz które pomagały w wyniku czasowego zamknięcia. Teraz przyszedł czas na umorzenia subwencji.

30 maja 2022

Podatki dochodowe

Zniesienie wspólności majątkowej z wyrównaniem dorobków

W przypadku rozpadu pożycia małżeńskiego skutki nie są widoczne wyłącznie na gruncie prawa cywilnego i rodzinnego ale także na gruncie prawa podatkowego. W artykule przestawiamy kiedy następuje zniesienie wspólności majątkowej z wyrównaniem dorobków.

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Prawo do odliczenia VAT od zakupu pulsoksymetrów

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Jest wykorzystywany w diagnozowaniu i monitorowaniu pacjentów zakażonych COVID-19. Czy i komu przysługuje prawo do odliczenia VAT od zakupu pulsoksymetrów?

9 listopada 2021

Podatki dochodowe

Otrzymanie wynagrodzenia na PayPal a moment powstania przychodu

Przedsiębiorcy dokonują sprzedaży wykorzystując przy tym narzędzia do płatności online, jednym z nich może być konto na PayPal. W artykule przedstawiamy, jak otrzymanie wynagrodzenia na PayPal wpływa na moment powstania przychodu? Przeczytaj i sprawdź!

14 listopada 2021

Podatki dochodowe

Usługi od podmiotów powiązanych a ulga B+R - jak prawidłowo rozliczać?

Wraz z szybkim procesem globalizacji kraje zaczynają wprowadzać różne ulgi na badania oraz rozwój. Mają one na celu przyśpieszenie rozwoju i nowoczesności gospodarki w kraju. Usługi od podmiotów powiązanych a ulga B+R - jak taką usługą rozliczać? Sprawdź!

14 listopada 2021

Podatek VAT

Odsprzedaż usług noclegowych a prawo do odliczenia VAT

Czynni podatnicy VAT najczęściej dokonując wydatków mają prawo odliczenia podatku naliczonego. Są jednak pewne wyjątki, których przykładem może być zakup usług noclegowych. Czy odsprzedaż usług noclegowych pozwala odliczyć podatek VAT? Sprawdź!

22 maja 2022

Podatki dochodowe

Gotowość do świadczenia usługi na gruncie VAT

W jaki sposób gotowość do świadczenia usługi przez podmiot powinna być rozliczona na gruncie podatku VAT? Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinien zastosować przedsiębiorca, który pozostaje w gotowości do świadczenia usługi? Przeczytaj i sprawdź!

8 listopada 2021

Podatek VAT

Organizacja wyjazdów turystycznych a zwolnienie z VAT

Przedsiębiorcy działający w branży turystyce mogą mieć wątpliwości, czy organizacja wyjazdów turystycznych podlega opodatkowaniu VAT. W artykule przenalizujemy czy świadcząc usługi turystyczne można skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego w podatku VAT!

9 listopada 2021

Podatek VAT

SLIM VAT 2 – jakie zmiany weszły w życie?

SLIM VAT 2 to kolejny pakiet nowelizacji w ramach podatku od towarów i usług, które mają za zadanie uprościć podatnikom rozliczenie VAT w tym zakresie. Według MF Zmiany są odpowiedzią na postulaty przedsiębiorców. Jakie zmiany wniósł SLIM VAT 2? Sprawdź!

22 maja 2022

Podatek VAT

Faktura od kontrahenta spoza białej listy podatników VAT

Aktualnie kontrahenci mają obowiązek płatności za otrzymane faktury na rachunek z wykazu białej listy podatników VAT .Czy każdy podlega obowiązkowemu wpisowi? Czy otrzymana faktura od kontrahenta spoza białej listy podatników będzie nie do rozliczenia?

9 listopada 2021

Podatek VAT

Umowa użyczenia na gruncie podatku VAT

Co do zasady opodatkowaniu VAT podlegają świadczone usługi oraz dokonywane dostawy towarów w ramach prowadzonej działalności. Czy tylko te czynności opodatkowane są VAT? W artykule przeanalizujemy czy umowa użyczenia podlega opodatkowaniu na gruncie VAT!

9 listopada 2021

Ordynacja podatkowa

Ulga podatkowa na zatrudnienie i szkolenia na wniosek przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą

Dla przedsiębiorców przyznawane są różne ulgi, nie każdy jednak jest świadomy tego jak z nich korzystać. Jedną z ulg jest ulga podatkowa na zatrudnienie i szkolenia dla przedsiębiorców. Kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach?

15 listopada 2021

Ordynacja podatkowa

Wyłączenie pracownika US z prowadzenia sprawy podatkowej

Wyłączenie pracownika urzędu skarbowego z prowadzenia sprawy podatkowej i kwestie z tym związane są regulowane w Ordynacji podatkowej. Pracownik wyłączony nie może podejmować żadnych czynności procesowych. Więcej na ten temat dowiesz się czytając artykuł!

9 listopada 2021

Podatek VAT

Jednolita procedura celna i VAT – jakie zaszły zmiany?

Przedsiębiorcy dokonujący zakupów poza granicami kraju muszą je prawidłowo rozliczyć i pamiętać o obowiązkach celnych. Od czerwca 2021 roku obowiązuje ich jednolita procedura celna i VAT. Na czym polega? Odpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się!

23 lutego 2022

Podatki dochodowe

Certyfikat rezydencji a umowa cywilnoprawna z obywatelem Ukrainy

Dla obywatela z Ukrainy jest inny sposób rozliczania wynagrodzenia. W inny sposób polski pracodawca rozlicza również opodatkowanie wypłaconego wynagrodzenia oraz typ rocznej informacji. Co w sytuacji gdy certyfikat rezydencji podatkowej ulegnie zmianie?

21 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów