0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Ordynacja podatkowa

Zagraniczny kontrahent nie podaje NIP-u – wysyłka JPK

Rozwój gospodarki spowodował, ze coraz częściej polscy przedsiębiorcy świadczą swoje usługi za granicą kraju. Mają jednak obowiązek odpowiednio je udokumentować. Jak podstąpić w sytuacji, gdy zagraniczny kontrahent nie podaje NIP-u? Jak wysłać JPK?

30 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Przychody z wyświetlania reklam w serwisie YouTube

Czy uzyskane przychody z wyświetlania reklam w serwisie YouTube należy opodatkować? Młode osoby coraz częściej zakładają prywatne kanały na YouTubie czerpiąc z tego spore zyski. Do jakich źródeł dochodów zaliczane są uzyskane w ten sposób środki.

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Uproszczone zaliczki w 2021 roku - kto może z nich skorzystać?

Uproszczone zaliczki - kto może z nich skorzystać? Co przedsiębiorca musi zrobić, aby korzystać z opłacania zaliczek w sposób uproszczony? Czy w każdej chwili można zrezygnować z korzystania z uproszczonej formy zaliczek? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 marca 2022

Podatek VAT

Odszkodowanie za zniszczenie towaru – opodatkowanie VAT

Prowadzenie działalności gospodarczej niejednokrotnie wiąże się ze zniszczeniem towaru. Powody takiego zdarzenia mają być różne. Dowiedz się, w jaki sposób rozliczyć otrzymane odszkodowanie za zniszczenie towaru na gruncie podatku VAT!

1 października 2021

Ordynacja podatkowa

Deklaracja VAT-8 - wszystko co powinieneś wiedzieć

Dowiedź się, czy w sytuacji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów deklaracja VAT-8 powinna zostać złożona przez podatnika zwolnionego z VAT. Sprawdź, dlaczego konieczna związku z tym jest rejestracja do VAT UE. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

18 marca 2022

Podatek VAT

Sprzedaż usług do UE a odbiorca zwolniony z VAT bez aktywnego VAT-UE

Czy wiesz, jak prawidłowo należy rozliczyć sprzedaż usług do UE? Co w przypadku, gdy odbiorcą usług jest unijny kontrahent korzystający ze zwolnienia z VAT, który nie jest zarejestrowany na potrzeby transakcji unijnych do VAT-UE? Odpowiadamy!

5 lipca 2023

Podatek VAT

Odliczenie VAT w JPK V7 – faktury z częściowym prawem lub bez prawa do odliczenia VAT

JPK V7 zawiera dane z rejestru VAT zakupów i sprzedaży. W jaki sposób następuje odliczenie VAT w JPK V7 faktur z częściowym prawem do odliczenia VAT? Czy należy w nim wykazywać wartość niepodlegającą opodatkowaniu z faktur bez prawa do odliczenia VAT?

23 września 2021

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie środków otrzymanych na Patronite - kogo dotyczy podatek od darowizny?

Obecnie coraz bardziej popularne jest pozyskiwanie środków na różnych aukcjach internetowych. Młodzi przedsiębiorcy szukają w ten sposób wsparcia na rozwój swojego biznesu. Sprawdź, kiedy następuje opodatkowanie środków otrzymanych na Patronite.

18 marca 2022

Podatki dochodowe

Uproszczone opłacanie zaliczek na podatek dochodowy

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może wpłacać zaliczki na podatek dochodowy w formie uproszczonej. Sprawdź, na czym polega uproszczone opłacanie zaliczek i kto może z niego skorzystać oraz jak zrezygnować z zaliczek uproszczonych!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - co należy o niej wiedzieć?

Działalność gospodarcza w mieszkaniu prywatnym przedsiębiorcy to zjawisko częstsze, niż mogłoby się wydawać. Ma wiele zalet, ale wymaga też od przedsiębiorcy dopełnienia kilku obowiązków i dużej wiedzy. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

18 marca 2022

Podatek VAT

Podatek od dywidendy - jak rozliczać?

Dywidenda to dochód z tytułu posiadanych udziałów lub akcji w spółce kapitałowej. Budzi jednak wiele wątpliwości co do opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda podatek od dywidendy i w jaki sposób należy go prawidłowo rozliczać.

30 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Zaliczka uproszczona czyli stały podatek dochodowy w ciągu roku

Zaliczka uproszczona to jedna z form opłacania podatku dochodowego. Może okazać się ona bardzo korzystna dla wielu podatników. Dowiedz się, , kto może skorzystać z wpłacania zaliczek w formie uproszczonej i czy wybór ten należy zgłosić do urzędu!

18 marca 2022

Podatek VAT

Korekta VAT po wcześniejszym rozwiązaniu umowy leasingu - zasady

Przedsiębiorcy często decydują się na korzystanie z pojazdu na podstawie umowy leasingu. Jak wygląda kwestia podatki VAT w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy? Czy konieczna jest korekta VAT po wcześniejszym rozwiązaniu umowy leasingu?

19 października 2021

Podatek VAT

Ewidencja sprzedaży VAT dla faktur VAT marża

Podatnicy, którzy stosują procedurę VAT marża zobowiązani są do prowadzenia odrębnej ewidencji, która uwzględnia tę metodę rozliczania podatku VAT. Jak prawidłowo powinna być prowadzona ewidencja sprzedaży VAT dla faktur VAT marża? Dowiedz się więcej!

19 października 2021

Podatki dochodowe

Uproszczona zaliczka na podatek dochodowy - kto może skorzystać?

Pod pewnymi warunkami przedsiębiorcy mają możliwość wpłacania do urzędu skarbowego uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy. Dowiedz się, czym jest uproszczona zaliczka, a także kto może w ten sposób opłacać zaliczki na podatek dochodowy!

18 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów