Windykacja
Odpowiedzialność za długi wspólnika w spółce cywilnej
Spółka cywilna jest łatwa w zakładaniu i tania w rejestracji, co sprawia że cieszy się dużą popularnością. Prowadzisz spółkę cywilną? Pamiętaj, że za długi wspólnika w spółce cywilnej odpowiadasz wraz ze swoimi partnerami, również majątkiem prywatnym.
17 stycznia 2022
Co to jest tytuł egzekucyjny, a co tytuł wykonawczy?
Poznaj różnicę pomiędzy tytułem egzekucyjnym a tytułem wykonawczym? Przeczytaj co powinien zawierać tytuł wykonawczy
17 stycznia 2022
Skip tracing - na czym polega i jak z niego korzystać?
Odzyskiwanie należności od dłużników to nie zawsze proste zadanie, zwłaszcza jeśli dłużnik znienacka zmienia adres, numer telefonu i nie odpowiada na maile. W takiej sytuacji może pomóc skip tracing. Sprawdź, czym jest skip tracing i jak go wykorzystać!
8 czerwca 2020
Sprzedaż wierzytelności - sposoby na sprzedaż długów
Faktury płacone po terminie to coraz częściej spotykany problem, który zdecydowanie utrudnia lub uniemożliwia prowadzenie własnego biznesu. Klienci nie płacą w terminie, a ich dług rośnie. jakie są sposoby na sprzedaż wierzytelności? Sprawdź!
31 stycznia 2022
Na jaki adres kierować wezwanie do zapłaty?
Sprawdź, jaki adres powinien widnieć na wezwaniu do zapłaty.
17 stycznia 2022
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej i jej konsekwencje
Konsekwencje upadłości konsumenckiej są dotkliwe dla upadłego, który choć pozbywa się swoich długów, traci także cały zgromadzony dotąd majątek. Dowiedz się więcej, jakie następstwa przynosi ogłoszenie upadłości konsumenckiej!
4 maja 2022
Umowa ugody - jakie elementy powinna zawierać?
Ugoda to umowa pomiędzy stronami, które do tej pory były w sporze. Z jakich elementów powinna składać się umowa ugody? Sprawdź i dowiedź się, jakich czynności musi dopełnić dłużnik wobec wierzyciela, aby zwolniono go z częściowej spłaty zobowiązania!
23 marca 2021
Umorzenie długu - w jakich formach jest możliwe?
Czy umorzenie długu przynosi korzyści dla wierzyciela? Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania? Jakie formalności się z tym wiążą? Kiedy spłata długu staje się dobrowolnym i niezależnym świadczeniem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
20 stycznia 2022
Restrukturyzacja zobowiązań upadłego dłużnika
Na czym polega restrukturyzacja zobowiązań? Kiedy dłużnik może liczyć na restrukturyzację swoich zobowiązań? Jakie są podstawowe propozycje restrukturyzacji zobowiązań upadłego dłużnika? Sprawdź, jakie inne możliwości układowe na dłużnik!
20 stycznia 2022
Nakaz zapłaty z weksla - postępowanie sądowe
Nakaz zapłaty z weksla to bardzo korzystna forma windykacji. Korzystanie z weksli w obrocie gospodarczym tworzy dużą pewność po stronie wierzycieli wekslowych. Sprawdź, jak napisać pozew sądowy w sprawie takiego roszczenia!
28 sierpnia 2021
Kiedy wierzyciel może sprzedać dług według prawa?
Czy wszystkie wierzytelności można sprzedać? Z zasady swobody umów wywieść należy, że w granicach prawa dozwolony jest obrót wszystkimi wierzytelnościami. Czy wiesz, kiedy wierzyciel może sprzedać dług? Dowiedz się czytając nasz artykuł!
13 maja 2022
OGNIVO – co to za system? Co daje wierzycielowi?
System OGNIVO umożliwia wymianę informacji pomiędzy wskazanymi prawnie podmiotami. Działa on w formie aplikacji elektronicznej. Czy wiesz na czym polega mechanizm zapytań systemu OGNIVO oraz jakie możliwości daje wierzycielowi? Sprawdź!
21 marca 2022
Ugoda jako rozwiązanie sporu o wierzytelność
Dochodzenie wierzytelności nie należy do przyjemnych procesów dla przedsiębiorców, często okazuje się skomplikowany, a nawet nieskuteczny. Popularne stają się pozasądowe rozwiązanie sporu o wierzytelność m.in. jako ugoda. Sprawdź, na czym polega!
25 lutego 2021
Licytacja nieruchomości przez komornika
Licytacja nieruchomości polega na publicznej sprzedaży np. domu, w której może uczestniczyć każdy zainteresowany. Licytacji podlegają jedynie nieruchomości, które są własnością dłużnika. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
5 stycznia 2021
Ugoda a przerwanie biegu przedawnienia
Przedawnienie roszczeń regulowane jest przez kodeks cywilny, w zależności od rodzaju należności przewidziane są różne okresy przedawnień. Czy ugoda powoduje przerwanie biegu przedawnienia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!
10 czerwca 2019