Windykacja
Egzekucja z domeny internetowej
Domeny internetowe potrafią osiągnąć astronomiczne wartości, stając się w ten sposób istotnym składnikiem majątku osoby, której przysługują prawa z rejestracji. Czy możliwa jest egzekucja z domeny internetowej? Sprawdź!
22 stycznia 2020
Postępowanie cywilne a numer PESEL
Zgodnie z art. 126 § 2 kodeksu postępowania cywilnego, pierwsze pismo pokrzywdzonego w sprawie powinno zawierać jego numer PESEL albo numer identyfikacji podatkowej NIP. Jak wygląda postępowanie cywilne, gdy nie ma wszystkich wymaganych danych?
22 stycznia 2020
Jak ustanowić hipotekę przymusową
Często dłużnik ma wielu wierzycieli. Co należy wówczas zrobić? Najlepszym sposobem poprawienia swojej sytuacji jest ustanowienie hipoteki przymusowej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak ustanowić hipotekę przymusową.
11 stycznia 2017
Czy wierzyciel ponosi koszty doprowadzenia i aresztowania dłużnika?
Polskie sądy wymagają od wierzycieli opłaty za koszty doprowadzenia i aresztowania dłużnika. Jednak czy mają do tego prawo, a może bezpodstawnie nakładają taki obowiązek na wierzycieli? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł.
10 stycznia 2017
Co to jest Rejestr Dłużników Niewypłacalnych?
Ustawodawca stworzył Rejestr Dłużników Niewypłacalnych, aby urzetelnić wymianę dóbr i usług oraz ustrzec przedsiębiorców, firmy czy obywateli przed fałszywymi i niewypłacalnymi osobami. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł.
28 lutego 2022
Czyszczenie historii BIK – czy jest możliwe?
Coraz częściej negatywne dane zgromadzone w Biurze Informacji Kredytowej powodują odmowę w udzielaniu przez banki usług finansowych. Wtedy zdarza się sięgać po pomoc firm oferujących usługę „czyszczenia BIK”. Czy jest to jednak możliwe?
20 lipca 2022
Europejskie postępowanie w sprawach drobnych roszczeń
Postępowanie uproszczone w Państwach Członkowskich UE są zróżnicowane, przez co dla wielu trudne do dochodzenia roszczeń. W tym celu wprowadzono rozporządzenie ustanawiające europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń.
15 stycznia 2020
Samodzielna windykacja online a kancelarie windykacyjne
Spotykając się z problemem nieopłaconej faktury, wierzyciel ma do wyboru samodzielną windykację lub skorzystanie z usług kancelarii windykacyjnej. Sprawdź, jakie zalety ma samodzielna windykacja online jako alternatywa dla kancelarii windykacyjnej!
15 stycznia 2020
Prowadzenie egzekucji z dopłat dla rolników
Znaczna część dłużników jako istotną część swojego majątku posiada dopłaty unijne dla rolnictwa. Czy możliwe jest prowadzenie egzekucji z dopłat dla rolników? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!
21 stycznia 2020
Przewłaszczenie na zabezpieczenie
Przewłaszczenie na zabezpieczenie to odmiana ochrony wierzytelności umownych występujących w obrocie gospodarczym. Przeczytaj, co mówi o nim polskie prawo, jakie są jego formy i czy w ogóle jest to działanie legalne!
19 stycznia 2020
Samodzielna windykacja online - co to takiego?
Samodzielna windykacja online to nowe rozwiązanie, dzięki któremu windykacja wierzytelności przebiega w sposób prosty i szybki, bez zbędnych kosztów, formalności czy wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł.
16 marca 2022
Kiedy rozpocząć windykację?
Kontrahent zwleka z zapłatą kolejny tydzień. Przedsiębiorca zaczyna zadawać sobie pytanie - kiedy rozpocząć windykację? Odpowiedź, wbrew pozorom, jest bardzo prosta - jak najszybciej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
20 stycznia 2020
Prowadzenie egzekucji przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolnego
Egzekucja może być trudnym i długim procesem. Dłużnik, w celu uniknięcia windykacji może zbyć swój majątek. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wygląda prowadzenie egzekucji przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolnego? Sprawdź!
10 stycznia 2017
Skarga wierzyciela na czynności komornika
Jeżeli czynności wykonywane są przez komornika źle lub komornik w ogóle nie podjął działań może wpłynąć skarga wierzyciela na czynności komornika. Co powinna ona zawierać? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!
28 lipca 2021
Numer PESEL a sądowa windykacja należności
Podczas relacji ze swoimi kontrahentami warto zwrócić uwagę na to, czy posługują się swoim numerem PESEL. Znacznie ułatwi to sprawę na ewentualnym etapie odzyskiwania należności. Dowiedz się więcej na temat tego, jakie znaczenie ma numer PESEL!
20 stycznia 2020