0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: amortyzacja-wartosci-niematerialnych-i-prawnych

Artykuły:

Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych - warto wiedzieć!

Prowadzisz działalność gospodarczą i użytkujesz wartości niematerialne i prawne? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie składniki majątku należy zakwalifikować jako WNiP oraz jak powinna przebiegać amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych.

10 kwietnia 2024

Wszystko o wartościach niematerialnych i prawnych

Wartości niematerialne i prawne, w skrócie: WNIP to nabyte przez jednostkę prawa majątkowe, nadające się do gospodarczego wykorzystania, o określonym okresie ekonomicznej użyteczności dla potrzeb jednostki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 marca 2024

Kiedy możliwa jest jednorazowa amortyzacja licencji?

W trakcie prowadzenia działalności przedsiębiorcy nabywają różne licencje. Niekiedy dotyczą one kilku dat, w różnych okresach podatkowych. Kiedy możliwa jest jednorazowa amortyzacja licencji? Czy licencje można ująć jednorazowo w koszty? Sprawdź!

10 stycznia 2024

Strona internetowa jako wartość niematerialna i prawna

W praktyce strona internetowa stanowi element działalności gospodarczej. Czy witryna internetowa może być traktowana jako wartość niematerialna i prawna oraz podlegać amortyzacji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. Odpowiedź znajdziesz w artykule.

6 marca 2023

Amortyzacja strony internetowej - jak przebiega?

Czy wiesz, że prawo do strony internetowej to wartość niematerialna i prawna, która podlega amortyzacji, czyli stopniowemu zużyciu wraz z upływem czasu? Sprawdź, kiedy możliwa jest amortyzacja strony internetowej oraz jak ustalić wartość początkową!

17 stycznia 2023

Wartości niematerialne i prawne w księgach rachunkowych - warto wiedzieć!

Wartości niematerialne i prawne są jedną ze składowych aktywów, które to stają się coraz ważniejsze w przedsiębiorstwach. Jak prawidłowo ujmować wartości niematerialne i prawne w księgach rachunkowych? W artykule przedstawiamy księgowanie tych składników!

10 lutego 2022

Wartości niematerialne i prawne a ograniczenia dotyczące amortyzacji

Wartości niematerialne i prawne często były wykorzystywane w celu wygenerowania kosztów podatkowych. W związku ze zmianami ustawy, od stycznia 2018 roku działania te uległy ograniczeniu, szczególnie w zakresie odpisów amortyzacyjnych. Przeczytaj artykuł!

4 maja 2018

Wartości niematerialne i prawne a modernizacja

Prowadząc działalność gospodarcze, przedsiębiorcy posiadają w składnikach majątku firmy wartości niematerialne i prawne oraz środki trwałe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy wartości niematerialne i prawne podlegają amortyzacji tak jak środki trwałe!

29 sierpnia 2017

Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych - podstawowe informacje

Przedsiębiorcy oprócz środków trwałych mogą użytkować w firmie wartości niematerialne i prawne. Jak powinna prawidłowo przebiegać amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, ile wynosi minimalny okres amortyzacji.

31 lipca 2017

Dodatkowy moduł programu - rozliczenie

Jak przedsiębiorca powinien rozliczyć dodatkowy moduł programu do firmy? Powinien potraktować go jako ulepszenie a może jako oddzielną wartość niematerialną i prawną? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.

21 listopada 2016

Amortyzacja programów komputerowych - jaka stawka i metoda?

Przedsiębiorca, który zakupił program komputerowy, w pewnych sytuacjach może dokonywać jego amortyzacji. Jest to zależne od rodzaju programu, jego wartości i czasu wykorzystywania w firmie. Sprawdź, kiedy amortyzacja programów komputerowych jest możliwa!

18 sierpnia 2016

Znaki towarowe - jaką należy zastosować amortyzację?

Amortyzacji podlegają jedynie ściśle określone wartości niematerialne i prawne, w tym również znaki towarowe. Jednakże, czym jest w rozumieniu prawa o własności przemysłowej jest znak towarowy? Jak należy go zamortyzować? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

1 sierpnia 2016

Stawka indywidualna amortyzacji używanego samochodu osobowego

Zakupiłem samochód osobowy 8-letni, czy mogę amortyzować go z użyciem stawki indywidualnej?

1 sierpnia 2013

Czy mały podatnik może dokonać amortyzacji jednorazowej samochodu osobowego?

Zakupiłem na potrzeby firmy używany samochód osobowy,. Czy w związku z tym, że jestem małym podatnikiem mogę poddać pojazd jednorazowej amortyzacji?

22 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów