0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: biala-lista-podatnikow-vat

Artykuły:

Sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy

Biała lista podatników VAT daje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji swoich kontrahentów. Jak przebiega weryfikacja numerów rachunków bankowych kontrahentów? Dowiedz się, jakie są konsekwencje i sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy!

15 czerwca 2023

Biała lista podatników VAT – czym jest i jakie dane zawiera?

Dowiedz się, czym jest biała lista podatników VAT. Sprawdź jakie sankcje grożą za niezastosowanie się do przepisów. Od kiedy możesz je ponieść? Jak możesz się przed nimi ratować? W naszym artykule tłumaczymy niejasności dotyczące tego zagadnienia.

8 maja 2023

Weryfikacja kontrahenta - jak i gdzie jej dokonać?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą stale chcą rozszerzać swój rynek zbytu poprzez pozyskiwanie nowych kontrahentów. Czy wiesz, jak wygląda prawidłowa weryfikacja kontrahenta? Sprawdź, dlaczego jej dokonywać i gdzie należy to robić!

20 kwietnia 2023

Faktura od kontrahenta spoza białej listy podatników VAT

Aktualnie kontrahenci mają obowiązek płatności za otrzymane faktury na rachunek z wykazu białej listy podatników VAT .Czy każdy podlega obowiązkowemu wpisowi? Czy otrzymana faktura od kontrahenta spoza białej listy podatników będzie nie do rozliczenia?

5 listopada 2021

Biała lista, czyli wykaz podatników VAT – co warto wiedzieć?

Czym jest biała lista podatników VAT i jakie dane zawiera? Jakie obowiązki ciążą na partnerach biznesowych w związku z jej wprowadzeniem? Sprawdź, o czym należy pamiętać, by nie narazić się na sankcje. Więcej na ten temat w artykule.

3 września 2021

Skutki dokonania płatności poza białą listą

Podatnicy VAT wpisani są na biała listę, na której jest numer rachunku bankowego, na który kontrahenci zobowiązani są dokonywać płatności. Czy można zrealizować przelew na inne konto bankowe? Przedstawiamy skutki dokonania płatności poza białą listą!

1 lipca 2021

Biała lista i mechanizm podzielonej płatności – bądź uważny i uniknij sankcji!

Podatników prowadzących działalność obowiązują biała lista i mechanizm podzielonej płatności. Jaka jest różnica między białą listą i MPP oraz czym grozi pomylenie tych pojęć? Na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

31 maja 2021

Biała lista podatników VAT - w pigułce!

Czy wiesz, czym jest biała lista podatników VAT, kto jest odpowiedzialny za jej prowadzenie i kiedy należy regulować zobowiązania z wykorzystaniem rachunku bankowego z białej listy? Sprawdź, jakie są konsekwencje zapłaty na rachunek spoza białej listy!

2 kwietnia 2021

Biała lista podatników a usługi ciągłe - jak uniknąć sankcji?

Biała lista podatników a usługi ciągłe? Jakie wątpliwości może mieć przedsiębiorca przy ustalaniu wysokości transakcji przy usługach ciągłych? Jakie sankcje podatkowe grożą za wpłatę należności na zły rachunek? Odpowiedź na powyższe pytania w artykule!

31 marca 2021

Biała lista podatników a koszty uzyskania przychodów - warto wiedzieć

Biała lista podatników służy do weryfikacji wiarygodności kontrahentów. Ponadto, przedsiębiorcy przed dokonaniem określonych przelewów powinni zweryfikować rachunek bankowy na białej liście Sprawdź, biała lista podatników a koszty uzyskania przychodów.

31 marca 2021

Biała lista podatników VAT – jakie konsekwencje czekają podatników?

Od 1 stycznia 2020 roku w życie weszły przepisy dotyczące odpowiedzialności karnej za wpłaty na rachunek spoza wykazu podatników VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje obowiązują podatników, których dotyczy biała lista podatników VAT!

30 marca 2021

Weryfikacja kontrahenta w VAT - Biała lista

Od 1 września 2019 r. zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc firmom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Weryfikacja kontrahenta w VAT jest możliwa dzięki Białej liście. Przeczytaj artykuł!

9 marca 2021

Najem prywatny a biała lista - warto wiedzieć

Najem prywatny a biała lista? Ciekawym zagadnieniem jest sytuacja, gdy podatnik płaci za prywatny wynajem na rachunek bankowy , który nie znajduje się na białej liście. Sprawdź czy w takiej sytuacji można ująć wydatek w kosztach uzyskania przychodu.

22 stycznia 2021

Biała lista podatników VAT – rodzaje rachunków i metod płatności

Biała lista podatników VAT obowiązuje od 1 września 2019 i przyczyniła się do powstania wielu wątpliwości wśród podatników. W związku z tym, w artykule wyjaśniamy rodzaje rachunków i rozliczeń w formie przelewów w nawiązaniu do białej listy podatników.

27 listopada 2020

Odpowiedzialność solidarna i jej skutki dla przedsiębiorców

Odpowiedzialność solidarna wiąże odpowiedzialnością osoby biorące udział w realizacji części lub całości umowy. Jak długo funkcjonuje instytucja odpowiedzialności solidarnej? Jakie skutki może ona wywołać dla przedsiębiorców? Przeczytaj artykuł!

17 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów