0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: dowody-ksiegowe

Artykuły:

Nota obciążeniowa w KPiR - sposoby księgowania

Przedsiębiorco, czy wiesz na podstawie jakich dokumentów można dokonywać wpisów w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy nota obciążeniowa stanowi dokument księgowy który stanowi podstawę do ujęcia w ewidencji!

22 lipca 2024

WZ jako dowód księgowy - księgowanie zakupu towarów w KPiR

Wydanie zewnętrzne (WZ) jest dowodem magazynowym wystawianym przez magazyniera i dokumentuje rozchód towarów lub wyrobów gotowych w momencie wydania ich na zewnątrz magazynu. Czy można na jego podstawie dokonać zapisów w księdze przychodów i rozchodów?

15 lipca 2024

Dowody księgowe jako podstawa zapisów w księdze

Faktura to nie jedyny dokument, który można ująć w KPiR. W rozporządzeniu Ministra Finansów zostały uwzględnione jeszcze inne dowody księgowe, na podstawie których można księgować wydatki. Dowiedz się, jakie są pozostałe rodzaje dowodów księgowych!

26 maja 2024

Brak faktury a możliwość ujęcia wydatku w kosztach

Podstawowym dokumentem księgowym bez wątpienia jest faktura. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie otrzyma tego dokumentu? Czy brak faktury przekreśla możliwość ujęcia poniesionego wydatku w kosztach podatkowych? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

4 kwietnia 2024

Księgowanie na podstawie PK - jakich zdarzeń dotyczy?

Prawidłowe ujęcie operacji w ewidencji jest niemożliwe bez odpowiedniego udokumentowania. Kiedy zatem ma miejsce księgowanie na podstawie PK, czyli polecenia księgowania? Jakie dane powinno zawierać polecenie księgowania?

8 sierpnia 2023

Dowody księgowe - jak należy je poprawnie numerować?

Przedsiębiorcy często mają wątpliwości, w jaki sposób powinna być dokonywana numeracja dowodów księgowych w KPiR. Czy dowody księgowe powinny mieć nadaną numerację roczną czy miesięczną? Sprawdź! W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

2 marca 2023

Czy można zaliczyć do kosztów podatkowych bilety mpk?

Czy mogę zaliczyć do kosztów podatkowych bilety MPK? Czy można go uznać za koszt firmowy?

25 listopada 2021

Paragon - czy może być podstawą do ujęcia wydatku w księdze?

Przedsiębiorca prowadzący księgę przychodów i rozchodów, co do zasady, może ujmować w niej koszty w oparciu o faktury i rachunki. Istnieją jednak ściśle określone sytuacje, w których może to być również paragon. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

22 listopada 2021

Jak prawidłowo przechowywać dokumenty i dowody księgowe?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do przechowywania dokumentacji księgowej. Jak prawidłowo przechowywać dokumenty i dowody księgowe? W artykule przedstawiamy najważniejsze zasady prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów!

21 kwietnia 2021

Dowody księgowe - czy stanowią podstawę zapisów w księgach rachunkowych?

Dowody księgowe, stanowiące podstawę zapisów w księgach rachunkowych, zostały wskazane w przepisach ustawy o rachunkowości. Jakie dokumenty mogą stanowić podstawę zapisów w księgach? Co powinny one zawierać? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

27 marca 2020

Czy dokument WZ stanowi dowód nabycia przy jednoczesnym braku faktury?

Przedsiębiorcy często nabywają materiały i towary, które są niezbędne w codziennym prowadzeniu ich działalności. Jednym z dowodów takiego zakupu, jest otrzymany od dostawcy dokument WZ. Czy taki dokument umożliwia ujęcie go w kosztach firmy? Sprawdź!

18 maja 2018

Straciłeś dokumenty księgowe przed końcem okresu przechowywania? Sprawdź, co zrobić!

Nie da się przewidzieć i zapobiec wszystkim zdarzeniom losowym – jak pożar czy powódź – które mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty dokumentacji księgowej. Co robić w takiej sytuacji?

11 grudnia 2017

Dowód wewnętrzny - co można na nim ująć?

Istnieje określony krąg dokumentów, na podstawie których przedsiębiorca może dokonywać wpisów do podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Rozporządzenie wyróżnia wśród nich dowód wewnętrzny. Jakie dane powinien zawierać? Sprawdź, czytając artykuł!

18 lipca 2017

Dowody księgowe jako podstawa zapisów księgowych

Dowody księgowe jako podstawowe elementy zapisów księgowych muszą spełniać określone wymagania. Dodatkowo wyróżnia się kilka rodzajów tego typu dokumentów. W artykule zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące dowodów księgowych.

28 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów