0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

39 wyników dla tematu: ewidencja-przebiegu-pojazdu

Artykuły:

Wynajem leasingowanego pojazdu a prawo do odliczenia podatku VAT

Rozważając wynajem leasingowanego pojazdu, przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości odliczenia VAT. Sprawdź, w jakich przypadkach możesz odliczyć 100% podatku od wydatków związanych z pojazdem i czy jesteś zobowiązany do prowadzenia kilometrówki.

9 kwietnia 2024

Częściowe odliczenie VAT od pojazdów a koszty w firmie

Częściowe odliczenie VAT od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdem dotyczy samochodów wykorzystywanych służbowo i prywatnie. Sprawdź, czy konieczne w tym przypadku jest prowadzanie ewidencji przebiegu pojazdów dla celów podatku VAT!

8 kwietnia 2024

Kilometrówka 2024 - stawka za 1 kilometr

Przedsiębiorcy i pracownicy wykorzystujący prywatny samochód w działalności mają obowiązek prowadzenia kilometrówki dla celów podatku dochodowego. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być prowadzona kilometrówka dla celu podatku dochodowego? Sprawdź!

24 stycznia 2024

Wydatki na samochód osobowy u nievatowca a koszty podatkowe

Czy podatnik zwolniony z podatku VAT ma prawo ująć wydatki związane z użytkowaniem pojazdu w kosztach uzyskania przychodów w całości bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów? Sprawdź, jak rozliczyć wydatki na samochód osobowy u nievatowca!

20 października 2023

Ewidencja przebiegu pojazdu - wszystko co warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2019 roku zmianie uległ sposób rozliczania pojazdów wykorzystywanych w firmie. Czy wiesz, jakie ograniczenia zostały wprowadzone? Dowiedz się, kiedy ewidencja przebiegu pojazdu jest niezbędna do ujmowania 100% wartości wydatków w kosztach!

22 czerwca 2023

Wykorzystywanie samochodu na podstawie umowy użyczenia a KUP

Czy wykorzystywanie samochodu na podstawie umowy użyczenia umożliwia ujęcie wydatków związanych z pojazdem w kosztach?

13 sierpnia 2020

Kilometrówka dla celów VAT - co powinieneś wiedzieć?

Niekiedy, do obowiązków przedsiębiorcy wykorzystującego w działalności pojazdy należy prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu. Dowiedz się, w jakich sytuacjach występuje taka konieczność, kogo obejmuje oraz czym właściwie jest kilometrówka dla celów VAT!

7 października 2019

Kiedy kilometrówka dla celów podatku dochodowego nie jest potrzebna?

Podatnicy, którzy wykorzystują samochód w działalności, mogą mieć wątpliwości, jak rozliczyć związane z nim wydatki. Sprawdź, kiedy kilometrówka dla celów PIT oraz VAT staje się nieodłącznym elementem rozliczania oraz kto ma obowiązek jej prowadzenia!

25 kwietnia 2019

Ewidencja przebiegu pojazdu - warto wiedzieć

Ewidencja przebiegu pojazdu do końca 2018 r. była niezbędna, gdy przedsiębiorca wykorzystywał w działalności samochód osobowy niewprowadzony do majątku firmowego. Jak obecnie rozliczać wydatki związane z prywatnym autem? Kiedy potrzebna jest kilometrówka?

14 marca 2019

Jak rozliczać kilometrówkę w praktyce? - przykłady

O kilometrówce wiele z nas słyszało. W szczególności przedsiębiorcy korzystając z samochodu prywatnego dla celów firmowych muszą prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów. Jak rozliczać kilometrówkę w praktyce i jak dokonać jej popranego księgowania w KPiR?

14 sierpnia 2018

Opłata za wynajem samochodu bez limitu kilometrówki

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej zdarza się, że przedsiębiorca musi wynająć samochód osobowy. Jak prawidłowo rozliczyć taki koszt? Czy opłata za wynajem samochodu zawsze podlega rozliczeniu w ramach kilometrówki? Odpowiedź w naszym artykule!

1 lutego 2018

Samochód osobowy o wartości poniżej 10.000 zł - jak rozliczyć?

Czy firmowy samochód osobowy o wartości poniżej 10.000 zł należy wprowadzić do ewidencji środków trwałych?

31 stycznia 2018

Wydatki w ramach kilometrówki prowadzonej dla celów PIT

Często przedsiębiorcy wykorzystują prywatne samochody do celów firmowych. Aby zaliczyć związane z nimi wydatki do kosztów firmowych konieczne jest prowadzenie kilometrówki dla celów PIT. Dowiedz się, jakie wydatki w ramach kilometrówki ująć w ewidencji!

8 września 2017

Samochód w firmie rozliczenie w świetle ustawy o VAT

Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych, które weszły w życie w kwietniu 2014 r., to jedne z bardziej istotnych modyfikacji przepisów. Ustawodawca podzielił pojazdy na 3 grupy. Sprawdź, jak prawidłowo rozliczać samochód w firmie na gruncie podatku VAT!

15 czerwca 2017

Ewidencja przebiegu pojazdu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy wykorzystujący pojazdy prywatne w działalności w celu zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów muszą prowadzić kilometrówkę. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać ewidencja przebiegu pojazdu!

27 października 2016

Ewidencja przebiegu pojazdu, czyli kilometrówka - co warto wiedzieć

Z jakich elementów powinna składać się kilometrówka? Czy obowiązują jakieś limity w stawce kilometrówki? Co zrobić w przypadku braku ewidencji przebiegu pojazdu? Sprawdź, czy wydatki za kilometrówkę można przenieść na kolejny okres rozliczeniowy!

13 października 2016

Samochód o niskiej wartości jako środek trwały firmy

Co do zasady wydatki związane z zakupem środków trwałych powinny znajdować odzwierciedlenie w kosztach w postaci odpisów amortyzacyjnych. Sprawdź, czy wydatek na samochód o niskiej wartości początkowej może zostać zaliczony bezpośrednio do kosztów.

10 października 2016

Dokumentowanie przychodów i dodatkowe ewidencje

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak powinno przebiegać dokumentowanie przychodów. Jakie dane powinna powinna zawierać faktura, a jakie dowód wewnętrzny? Dowiedz się, jakie ewidencje pomocnicze jesteś zobowiązany prowadzić!

25 sierpnia 2016

Kilometrówka a prywatny samochód w działalności

Jeżeli prowadzona przez ciebie działalność gospodarcza wymaga dużej mobilności, z pewnością nie jest Ci obce pojęcie ewidencji przebiegu pojazdu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak powinna wyglądać kilometrówka!

11 marca 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów