0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

39 wyników dla tematu: limit-zwolnienia-z-vat

Artykuły:

Zwolnienie podmiotowe z VAT - komu przysługuje?

Nie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność ma obowiązek rejestracji do VAT, bowiem może skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego lub podmiotowego. Sprawdź w artykule, czym jest zwolnienie podmiotowe z VAT i kto może z niego skorzystać!

15 lutego 2023

Rezygnacja z VAT już działającej firmy - czy jest możliwa?

Przedsiębiorca, który nie przekroczy limitu 200 000 zł obrotu ze sprzedaży może skorzystać ze zwolnienia z VAT. Jednak czy możliwa jest rezygnacja z VAT już działającej firmy oraz jakie konsekwencje powoduje rezygnacja z VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 stycznia 2023

Zwolnienie z VAT - kto może z niego skorzystać w 2023 roku?

Niektórzy przedsiębiorcy mają prawo do zwolnienia z VAT całej swojej sprzedaży. Jednakże, są pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać ze zwolnienia z VAT. Dowiedz się, komu takie zwolnienie z VAT nie przysługuje, a kto ma do niego prawo!

16 stycznia 2023

W 2023 roku utrzymany limit zwolnienia podmiotowego w VAT!

Na mocy przepisów zmiany ustawy o VAT limit zwolnienia podmiotowego w VAT został utrzymany na poziomie 200 tys zł. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia o ile ich obrót ze sprzedaży nie przekroczy wspomnianej kwoty. Przeczytaj więcej na ten temat!

11 stycznia 2023

Limit zwolnienia z VAT w przypadku rozpoczęcia działalności

W jaki sposób powinnam obliczyć limit zwolnienia z VAT w przypadku rozpoczęcia działalności w trakcie roku?

11 stycznia 2023

Limit zwolnienia z VAT - 2023

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Wynajem nieruchomości wspólnych a zwolnienie VAT - jak obliczyć kwotę limitu?

Do jakiej kwoty możliwe jest zwolnienie z podatku VAT dla najmu nieruchomości wspólnych? Który z małżonków jest podatnikiem na gruncie podatku VAT w związku z wynajmem nieruchomości wspólnej? Wynajem nieruchomości wspólnych a zwolnienie VAT - sprawdź!

27 września 2022

Ile wynosi limit zwolnienia z podatku VAT dla małżonków?

Co do zasady zwolnienie przedmiotowe z VAT możliwe jest do określonego limitu obrotu ze sprzedaży. Jak jednak ustalić limit zwolnienia z podatku VAT dla małżonków posiadających wspólność majątkową? Ile wynosi kwota limitu? Odpowiadamy w artykule!

2 września 2022

Rejestracja do VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz kiedy powinieneś zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Kiedy przysługuje prawo do zwolnienia z tego obowiązku, a kiedy nie? Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zajrzyj koniecznie!

10 sierpnia 2022

Zwolnienie podmiotowe z VAT a usługi księgowe

Limit zwolnienia podmiotowego z VAT wynosi obecnie 200.000 zł wartości sprzedaży. Co ważne, należy pamiętać, że zwolnienie podmiotowe z VAT nadal nie jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, a prawo to można stracić w trakcie roku. Sprawdź!

14 marca 2022

Limit zwolnienia z VAT - 2022

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Limit zwolnienia z VAT bez zmian przez najbliższe lata

Prowadząc działalność gospodarcza nie zawsze mamy konieczność rozliczania podatku VAT. Tacy przedsiębiorcy muszą przestrzegać pewnych warunków oraz nieprzekroczenia limitu zwolnienia z VAT. Jaki obecnie obowiązuje limit zwolnienia z VAT? Sprawdź!

18 października 2021

Łączenie zwolnienia z kasy fiskalnej podmiotowego i przedmiotowego

Prowadząc sprzedaż na rzecz osób prywatnych można uniknąć posiadania kasy fiskalnej. Niektórzy podatnicy mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej przedmiotowego lub podmiotowego. Możliwe jest również łącznie obu tych zwolnień. Sprawdź!

29 lipca 2021

Limit zwolnienia z VAT a świadczenie usług na rzecz zagranicznych kontrahentów

Czy świadczenie usług na rzecz zagranicznych kontrahentów wpływa na limit zwolnienia z VAT? Czy transakcje te powinny być brane pod uwagę przy jego wyliczaniu? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak prawidłowo wyliczyć limit zwolnienia.

8 marca 2021

Limit zwolnienia z VAT - 2021

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Usługi remontowo - budowlane świadczone na terytorium UE a limit zwolnienia z VAT

Polscy przedsiębiorcy świadczą usługi remontowo-budowlane na rzecz kontrahentów z innych krajów UE. Mogą oni korzystać ze zwolnienia z VAT. Limit zwolnienia z VAT wynosi 200 tys. zł. Czy sprzedaż na rzecz kontrahentów z UE wliczana jest do tego limitu?

30 września 2020

Limit zwolnienia z VAT dla wspólnika prowadzącego odrębną działalność

Duża liczba podatników prowadząc działalność gospodarczą korzysta ze zwolnienia od podatku VAT. Jaki jest limit zwolnienia z VAT dla podatnika prowadzącego działalność gospodarczą i będącego jednocześnie wspólnikiem spółki cywilnej? Sprawdź!

2 marca 2020

Limit zwolnienia z VAT - 2020

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2020 roku!

1 stycznia 2020

Limit zwolnienia z VAT - 2019

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla tzw. drobnych przedsiębiorców, czyli podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Sprawdź ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2019 roku!

25 października 2018

Usługa świadczona na rzecz podatnika z UE zwolnionego z VAT

Coraz częściej występują usługi świadczone na rzecz podatników z UE przez polskich przedsiębiorców. Przy sprzedaży usług na terenie UE ważne jest ustalenie miejsca świadczenia. Jak powinna zostać rozliczona usługa świadczona na rzecz podatnika z UE!

10 października 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów