0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

47 wyników dla tematu: limit-zwolnienia-z-vat

Artykuły:

Jak rozliczyć WNT przy zakupie od sprzedawcy zwolnionego z VAT?

Czy możliwa jest transakcja WNT przy zakupie od sprzedawcy zwolnionego z VAT? Wyjaśniamy, dlaczego transakcje te nie stanowią wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i jakie to ma skutki dla rozliczeń podatku VAT należnego i naliczonego. Sprawdź!

9 lipca 2024

Rejestracja do VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz kiedy powinieneś zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Kiedy przysługuje prawo do zwolnienia z tego obowiązku, a kiedy nie? Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zajrzyj koniecznie!

28 czerwca 2024

Nowy, wyższy limit zwolnienia z VAT w 2025 roku? Rząd wycofuje się ze zmian?

Niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT. W przypadku zwolnienia podmiotowego obowiązuje limit zwolnienia z VAT. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że limit ten wzrośnie - czy tak na pewno będzie? Sprawdź!

27 czerwca 2024

Rezygnacja z VAT już działającej firmy - czy jest możliwa?

Przedsiębiorca, który nie przekroczy limitu 200 000 zł obrotu ze sprzedaży może skorzystać ze zwolnienia z VAT. Jednak czy możliwa jest rezygnacja z VAT już działającej firmy oraz jakie konsekwencje powoduje rezygnacja z VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

11 czerwca 2024

Zwolnienie podmiotowe z VAT w 2024 roku a usługi księgowe

Limit zwolnienia podmiotowego z VAT wynosi 200 000 zł wartości sprzedaży. Co ważne, należy pamiętać, że zwolnienie podmiotowe z VAT nadal nie jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców. Czy zwolnienie podmiotowe z VAT obejmuje usługi księgowe? Sprawdź!

30 maja 2024

Zwolnienie podmiotowe z VAT - komu przysługuje?

Nie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność ma obowiązek rejestracji do VAT, bowiem może skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego lub podmiotowego. Sprawdź w artykule, czym jest zwolnienie podmiotowe z VAT i kto może z niego skorzystać!

29 maja 2024

Limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedsiębiorca podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Musi jednak wiedzieć, jak wznowienie działalności wpływa na limit zwolnienia z VAT. Przedstawiamy, jak ustalić limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności!

28 maja 2024

Limit zwolnienia z VAT w przypadku rozpoczęcia działalności

W jaki sposób powinnam obliczyć limit zwolnienia z VAT w przypadku rozpoczęcia działalności w trakcie roku?

23 maja 2024

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT w 2024 roku

W 2024 roku limit zwolnienia podmiotowego w VAT został utrzymany na poziomie 200 000 zł. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia o ile ich obrót ze sprzedaży nie przekroczy wspomnianej kwoty. Sprawdź, jak korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT!

4 stycznia 2024

Zwolnienie z VAT - kto może z niego skorzystać w 2024 roku?

Niektórzy przedsiębiorcy mają prawo do zwolnienia z VAT całej swojej sprzedaży. Jednakże, są pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać ze zwolnienia z VAT. Dowiedz się, komu takie zwolnienie z VAT nie przysługuje, a kto ma do niego prawo!

2 stycznia 2024

Limit zwolnienia z VAT - 2024

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2024 roku!

23 grudnia 2023

Wpływ sprzedaży środka trwałego na limit zwolnienia VAT

Podatnicy mają możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT. Przy dokonywanej sprzedaży powinni jednak mieć na uwadze limit uprawniający do zwolnienia. Sprawdź, jak wygląda wpływ sprzedaży środka trwałego na limit zwolnienia VAT!

16 listopada 2023

Wznowienie działalności gospodarczej a limit zwolnienia z VAT

Wznowienie działalności często wiąże się z problemem w zakresie obliczenia limitu do korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Wynika to z faktu, że przepisy ustawy o VAT nie zawierają regulacji o sposobie obliczania limitu po wznowieniu działalności.

3 listopada 2023

Koszty przesyłki towarów w limicie zwolnienia z VAT - jak rozliczyć?

Po spełnieniu odpowiednich warunków podatnicy mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT. Przekroczenie limitu sprzedaży skutkuje utratą prawa do takiego zwolnienia. Czy ujmuje się koszty przesyłki towarów w limicie zwolnienia z VAT? Sprawdź!

2 listopada 2023

Limit zwolnienia z VAT a świadczenie usług na rzecz zagranicznych kontrahentów

Czy wiesz, jak ustalić limit zwolnienia z VAT gdy ma miejsce sprzedaż krajowa i zagraniczna? Sprawdź, jaki związek ma limit zwolnienia z VAT a świadczenie usług na rzecz kontrahentów z Unii Europejskiej lub z krajów trzecich i wystawiaj faktury bez VAT!

28 września 2023

Sprzedaż wyposażenia a limit zwolnienia z VAT - czy ma wpływ?

Podatnicy korzystający ze zwolnienia podmiotowego w VAT muszą pilnować kwoty limitu, która uprawnia do zwolnienia. Czy sprzedaż wyposażenia a limit zwolnienia z VAT mają wzajemny wpływ na siebie? Sprawdź, czy przychód z tej sprzedaży wlicza się do limitu!

15 września 2023

Wynajem nieruchomości wspólnych a zwolnienie VAT - jak obliczyć kwotę limitu?

Do jakiej kwoty możliwe jest zwolnienie z podatku VAT dla najmu nieruchomości wspólnych? Który z małżonków jest podatnikiem na gruncie podatku VAT w związku z wynajmem nieruchomości wspólnej? Wynajem nieruchomości wspólnych a zwolnienie VAT - sprawdź!

10 lipca 2023

Limit zwolnienia z VAT a korekta sprzedaży

Zwolnienie podmiotowe z VAT przysługuje podatnikom, u których wartość sprzedaży nie przekracza łącznie kwoty 200 000 zł w skali roku. Czy korekta sprzedaży wpływa na limit zwolnienia z VAT? Czy w takim przypadku można powrócić do zwolnienia? Sprawdź!

6 lipca 2023

Łączenie zwolnienia z kasy fiskalnej podmiotowego i przedmiotowego

Prowadząc sprzedaż na rzecz osób prywatnych można uniknąć posiadania kasy fiskalnej. Niektórzy podatnicy mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej przedmiotowego lub podmiotowego. Możliwe jest również łącznie obu tych zwolnień. Sprawdź!

10 maja 2023

Limit zwolnienia z VAT - 2023

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów