0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: rejestracja-do-vat

Artykuły:

Zaliczka otrzymana przez podatnika zwolnionego z VAT a rejestracja do VAT

Niektórzy przedsiębiorcy na początku drogi prowadzenia działalności gospodarczej wybierają podmiotowe zwolnienie z podatku VAT. Co jednak w przypadku, kiedy miejsce ma zaliczka otrzymana przez podatnika zwolnionego z VAT? Przeczytaj artykuł!

7 grudnia 2023

Rejestracja do VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz kiedy powinieneś zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Kiedy przysługuje prawo do zwolnienia z tego obowiązku, a kiedy nie? Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zajrzyj koniecznie!

7 listopada 2023

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 2) - Jak wypełnić VAT-R?

Formularz VAT-R jest informacją o rejestracji lub aktualizacji w zakresie podatku VAT lub zwolnienia z podatku VAT. Czy wiesz, kiedy konieczne jest wypełnianie formularza VAT-R oraz w jaki sposób tego dokonać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

21 września 2023

Rejestracja do VAT i VAT UE - wszystko co warto wiedzieć!

Rejestracja do VAT i VAT UE dokonywana jest na formularzu VAT-R. Kto zobowiązany jest do dokonania rejestracji a kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT? W jakim terminie należny dokonać rejestracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2023

Limit zwolnienia z VAT bez zmian przez najbliższe lata

Prowadząc działalność gospodarcza nie zawsze mamy konieczność rozliczania podatku VAT. Tacy przedsiębiorcy muszą przestrzegać pewnych warunków oraz nieprzekroczenia limitu zwolnienia z VAT. Jaki obecnie obowiązuje limit zwolnienia z VAT? Sprawdź!

18 października 2021

Rejestracja do VAT - kiedy ją przeprowadzić?

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą często zastanawiają się, czy powinni zarejestrować się do VAT. Kiedy jest to konieczne a kiedy nie. Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

13 września 2021

Korekta VAT od towarów przy zmianie statusu podatnika VAT

Przejście na VAT w trakcie trwania roku podatkowego może wiązać się z korektą naliczonego podatku od towarów i usług. Jak zatem należy ją przeprowadzić? Dowiedz się, czy korekta VAT od towarów powinna być wykazywana jako remanent śródroczny!

17 lutego 2020

Rejestrowanie i wykreślenie z VAT - jakie zaszły zmiany?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, aby zostać czynnymi podatnikami VAT muszą dokonać rejestracji w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Jak wygląda rejestrowanie i wykreślenie z VAT oraz jakie obecnie zaszły zmiany w tym zakresie? Sprawdź!

9 kwietnia 2019

Rejestracja do celów VAT wstecz w sytuacjach praktycznych (cz.II)

Podatnicy którzy chcą być czynnymi podatnikami VAT, muszą dokonać rejestracji składając odpowiedni formularz w urzędzie skarbowym. Jak należy postąpić w przypadku złożenia formularz po dokonaniu sprzedaży? Czy rejestracja do celów VAT wstecz jest możliwa?

21 lutego 2019

Jak uniknąć wykreślenia z VAT pomimo braku aktywności gospodarczej?

Podatnik VAT jest zobowiązany do zgłoszenia firmy do urzędu skarbowego. W przypadku braku aktywności gospodarczej urząd ma możliwość wykreślenia podatnika z VAT. Co w przypadku działalności sezonowej? Jak uniknąć wykreślenia z VAT? Sprawdź w artykule!

30 stycznia 2019

W którym momencie podatnik powinien zarejestrować się jako czynny podatnik VAT?

W którym momencie podatnik staje się czynnym podatnikiem VAT? Czy przedsiębiorca ma możliwość odliczenia podatku VAT od transakcji dokonanych przed rejestracją? Jakie warunki decydują o konieczności zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT? Sprawdź!

21 lutego 2018

Odliczenie VAT od zakupów sprzed rejestracji jako czynny podatnik

Kupiłeś coś, zanim zarejestrowałeś się jako czynny podatnik VAT? Odliczenie VAT od zakupów sprzed rejestracji jako czynny podatnik VAT jest możliwe. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby odliczyć podatek od tych zakupów!

5 czerwca 2017

Odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją VAT

Odliczenie VAT jest podstawowym prawem podatnika. Ale czy takie prawo ma również początkujący przedsiębiorca, który zarejestrował się jeszcze do VAT? Sprawdź, czy możliwe jest odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją!

4 października 2016

Odliczenie VAT od wydatków poniesionych przed rejestracją na potrzeby VAT

Czy dozwolone jest odliczenie VAT od wydatków poniesionych przed rejestracją na potrzeby VAT?

10 marca 2016

Bezpłatna rejestracja do VAT-R w 2015

Darmowa rejestracja na VAT-R.

25 sierpnia 2014

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. I

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikami VAT są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą,

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów