0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

80 wyników dla tematu: samochod-w-firmie

Artykuły:

Wykup samochodu osobowego z leasingu po zakończeniu umowy

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wykup samochodu osobowego z leasingu w ramach prowadzonej działalności lub jako wykup na osobę prywatną. Rozliczenie każdej z tych transakcji następuje na odmiennych zasadach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 czerwca 2023

Wydatki na samochód osobowy u nievatowca a koszty podatkowe

Czy podatnik zwolniony z podatku VAT ma prawo ująć wydatki związane z użytkowaniem pojazdu w kosztach uzyskania przychodów w całości bez prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów? Sprawdź, jak rozliczyć wydatki na samochód osobowy u nievatowca!

27 kwietnia 2023

Naprawa samochodu w kosztach firmowych - rozliczenie

Jeżeli poniesiesz wydatki za naprawę samochodu używanego w firmie masz prawo rozliczyć je w kosztach. W sposób rozliczana jest naprawa samochodu firmowego na gruncie VAT i PIT? Czym różnie się jej rozliczanie w przypadku gdy pojazd uległ wypadkowi?

17 kwietnia 2023

Wynajem samochodu osobowego a kilometrówka

Decydując się na wynajęcie samochodu w firmie, warto zapoznać się z zasadami rozliczania wydatków samochodowych związanych z wynajmem. Dowiedz się, jakie wydatki oraz w jakiej wysokości można odliczać w KUP gdy następuje wynajem samochodu w firmie!

10 marca 2023

Częściowe odliczenie VAT od pojazdów a koszty w firmie

Częściowe odliczenie VAT od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdem dotyczy samochodów wykorzystywanych służbowo i prywatnie. Sprawdź, czy konieczne w tym przypadku jest prowadzanie ewidencji przebiegu pojazdów dla celów podatku VAT!

28 lutego 2023

Samochód osobowy w firmie - 6 najważniejszych zasad rozliczenia

Użytkujesz samochód osobowy w firmie? Pamiętaj o najważniejszych zasadach rozliczania wydatków związanych z pojazdem! W naszym artykule znajdziesz 6 najważniejszych zasad rozliczania samochodów osobowych w firmie. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

13 lutego 2023

Jak dokumentować wydatki na eksploatację samochodu w firmie?

Przedsiębiorco, wykorzystujesz w działalności samochody? Czy wiesz, jak dokumentować wydatki na eksploatację samochodu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy trzeba prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów. Sprawdź, odpowiedź w artykule!

18 lipca 2022

Prywatny samochód osobowy - wprowadzenie do majątku firmy

W jaki sposób mogę przekazać prywatny samochód osobowy na potrzeby działalności gospodarczej?

17 maja 2022

Samochód osobowy zakupiony na fakturę VAT marża jako środek trwały

Czy samochód osobowy zakupiony na fakturę VAT marża uprawnia mnie do odliczenia podatku VAT?

11 maja 2022

Rejestracja samochodu na firmę a ewidencja środków trwałych

Przedsiębiorcy często nie wiedzą, że nie zawsze jest możliwa rejestracja samochodu na firmę. Dowiedz się, jak należy zarejestrować pojazd, który wykorzystywany jest w jednoosobowej działalności! Sprawdź, jak udokumentować zakup samochodu firmowego!

22 kwietnia 2022

Jak i kiedy złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny zakupionego samochodu?

Czy wiesz, kiedy sporządza się oświadczenie o obniżeniu ceny? Sprawdź, jaka jest najbezpieczniejsza forma zawarcia takiego oświadczenia i dowiedz się, z czym wiąże się brak odpowiedzi sprzedającego na otrzymane oświadczenie wysłane przez nabywcę.

4 stycznia 2022

Samochód w firmie - użytek służbowy i mieszany – rozliczenie podatkowe

Przedsiębiorcy wykorzystujący samochód w firmie powinni dokładnie zapoznać się z zasadami jego rozliczania. Wpływ na odliczenie VAT ma sposób użytkowania - czy samochód używany jest wyłącznie do celów służbowych czy również prywatnie? Poznaj różnicę!

8 października 2021

Samochód jako towar handlowy używany na potrzeby firmy

Używanie samochodu, który jest środkiem trwałym na potrzeby prowadzenia firmy to stała i częsta praktyka. Jednak samochód jako towar handlowy używany w prowadzeniu firmy nie jest już codziennością. Więcej dowiesz się czytając poniższy artykuł!

16 września 2021

Zwrot AC - rozliczenie przy sprzedaży firmowego samochodu

Sprzedaż samochodu firmowego wiąże się z możliwością otrzymania przez przedsiębiorcę zwrotu składek OC i AC od ubezpieczyciela, które poniósł w związku z ubezpieczeniem składnika majątku. Jak rozliczyć otrzymany zwrot AC? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

21 czerwca 2021

Numer rejestracyjny na fakturach za paliwo

Czy trzeba zamieszczać numer rejestracyjny na fakturach za paliwo oraz za inne wydatki związane z pojazdem?

9 czerwca 2021

Samochód w firmie - najważniejsze informacje

Samochód w firmie jest bardzo powszechny, więc przedsiębiorcy decydują się często na jego używanie w działalności. Czy wiesz, kiedy przysługuje 100% i 50% odliczenie VAT oraz jaką stawkę amortyzacji do samochodu zastosować? Dowiedz się więcej!

29 marca 2021

Prywatny samochód osobowy w firmie - rozliczenie

Przedsiębiorcy wykorzystujący prywatny samochód osobowy w firmie, mogą wliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki wiązane z działalnością gospodarczą na podstawie kilometrówki. Dowiedz się, kiedy jest ona konieczna oraz jak należy ją prowadzić!

22 lutego 2021

Samochód osobowy w działalności gospodarczej - objaśnienia podatkowe!

Rok po wprowadzeniu zmian dotyczących, wykorzystywania samochodów osobowych w firmie, Ministerstwo Finansów wydało objaśnienia podatkowe. Objaśnienia podatkowe dotyczą tego jak samochód osobowy w działalności gospodarczej powinien być używany!

15 kwietnia 2020

Koszty związane z użytkowaniem samochodów - odliczenia podatkowe

Po wprowadzeniu zmian w podatku dochodowym odliczenia podatkowe uległy zmianom. Obecnie koszty związane z użytkowaniem samochodów można odliczyć tylko w pewnej części. Dowiedz się, jaką część wydatków możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

13 września 2019

Kiedy kilometrówka dla celów podatku dochodowego nie jest potrzebna?

Podatnicy, którzy wykorzystują samochód w działalności, mogą mieć wątpliwości, jak rozliczyć związane z nim wydatki. Sprawdź, kiedy kilometrówka dla celów PIT oraz VAT staje się nieodłącznym elementem rozliczania oraz kto ma obowiązek jej prowadzenia!

25 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów