0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: sprzedaz-mieszana

Artykuły:

Wskaźnik proporcji VAT - zasady ustalania proporcji

Nie wiesz czym jest wskaźnik proporcji VAT? Chcesz wiedzieć na czym polega sprzedaż mieszana i kto jest uprawniony do jej stosowania? Przeczytaj i dowiedz się, jakie są zasady ustalania proporcji VAT dla sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej

20 lutego 2024

Sprzedaż mieszana – co zmienił SLIM VAT 3?

Sprzedaż mieszana to model sprzedaży w przypadku wykonywania czynności zwolnionych i opodatkowanych podatkiem VAT. Podatnicy w takiej sytuacji mogą odliczać VAT od wydatków zgodnie z ustalonym wcześniej wskaźnikiem proporcji. Jak ustalić taką proporcję?

29 września 2023

Roczna korekta VAT - jak wpływa na podatek dochodowy?

Podatnicy dokonujący sprzedaży mieszanej zobowiązani są do sporządzenia rocznej korekty VAT. Należy pamiętać, że roczna korekta VAT nie jest neutralna na gruncie podatku dochodowego. Czy wiesz, jak wygląda rozliczenie na gruncie PIT? Wyjaśniamy!

24 lipca 2023

Jak odliczać VAT - zasady ogólne czy proporcja?

Podatnicy VAT mają prawo do obniżenia kwoty podatku należnego (od sprzedaży) o kwotę podatku naliczonego (od zakupu). Aby było to możliwe zakupione towary czy usługi muszą służyć do wykonywania czynności opodatkowanych. Sprawdź, jak odliczać VAT!

21 czerwca 2021

Roczna korekta VAT naliczonego przy sprzedaży mieszanej

Roczna korekta VAT jest konieczna w sytuacji, gdy podatnik prowadzi sprzedaż mieszaną, tzn. opodatkowaną VAT i zwolnioną z VAT. W ten sposób odlicza się podatek VAT na zasadzie proporcji. Jak prawidłowo dokonać rocznej korekty VAT? Sprawdź, w artykule!

16 lutego 2021

Wniosek o szacunkowe ustalenie proporcji sprzedaży - wzór omówieniem

Podmiot prowadzący działalność, która obejmuje zarówno czynności opodatkowane jak i zwolnione z VAT powinien ustalić proporcję sprzedaży. Czy wiesz jak napisać wniosek o szacunkowe ustalenie proporcji sprzedaży? Pobierz darmowy wzór w formacie PDF i DOCX.

5 lutego 2021

Zakończenie działalności mieszanej - jak dokonać zmiany statusu w VAT?

Przedsiębiorca dokonujący zarówno sprzedaży opodatkowanej, jak i zwolnionej, może zrezygnować z jednej z nich i prowadzić jedynie działalność zwolnioną. Dowiedz się, z dopełnieniem jakich obowiązków związane jest zakończenie działalności mieszanej!

9 października 2020

Koszty przy sprzedaży mieszanej - rozliczenie podatkowe

Prowadzisz działalność opartą na sprzedaży mieszanej, czyli zarówno z zakresu czynności opodatkowanych, jak i zwolnionych? Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczać koszty przy sprzedaży mieszanej i kiedy nie wylicza się proporcji sprzedaży? Sprawdź!

7 października 2020

Wskaźnik proporcji a stosowanie procedury VAT marża

Jak ustalić wskaźnik proporcji przy stosowaniu procedury VAT marża? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega system VAT marża oraz w jaki sposób wpływa na proporcję podatku od towarów i usług przy sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej!

24 lipca 2020

Sprzedaż mieszana a odliczenie podatku VAT

W jaki sposób odliczać VAT od wydatków związanych z działalnością kiedy prowadzona jest sprzedaż mieszana?

3 kwietnia 2018

Transakcje zagraniczne a sprzedaż mieszana

Przedsiębiorcy często decydują się na prowadzenie sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej z podatku VAT tzw. sprzedaży mieszanej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak w takim przypadku przedsiębiorca powinien rozliczyć zawierane transakcje zagraniczne!

29 września 2017

Faktura korygująca przy sprzedaży mieszanej

Aby wyjaśnić sposób, w jaki powinna zostać zewidencjonowana faktura korygująca przy sprzedaży mieszanej w pierwszej kolejności należy wyjaśnić,

7 sierpnia 2014

Sprzedaż mieszana a brak proporcjonalnego odliczenia VAT - korekta

W jaki sposób można dokonać korekty VAT w sytuacji zastosowania błędnej proporcji przy sprzedaży mieszanej?

17 czerwca 2014

Podatek VAT 2014 (cz. 5) - Pozostałe zmiany w podatku VAT

Jak już niejednokrotnie wspominano, rok 2014 to czas gruntownych zmian w przepisach VAT. Po wyjaśnieniu zagadnień związanych z obowiązkiem podatkowym,

10 marca 2014

Podatek VAT (cz. 9) - Prawo do odliczenia cz. II

Choć zazwyczaj sprzedawane przez przedsiębiorcę towary czy usługi są opodatkowane podatkiem VAT, zdarzają się sytuacje, w

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów