0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

67 wyników dla tematu: srodki-trwale

Artykuły:

Komputer w firmie - jak go zaksięgować i amortyzować?

Komputer w firmie może stanowić kluczowe narzędzie pracy. W jaki sposób należy zaksięgować zakup komputera, czy możliwe jest otrzymanie dotacji na jego zakup? W jaki sposób amortyzować komputer? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

13 września 2023

Środek trwały a może zwykły wydatek - ujęcie wydatków w KPiR!

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej często borykają się z pytaniem: jak prawidłowo ujmować zakupione składniki majątku - jako środek trwały czy wyposażenie? W związku z tym w naszym artykule omawiamy różnicę pomiędzy nimi!

13 lipca 2023

Remont a modernizacja środka trwałego - czym się różnią?

Remont a modernizacja środka trwałego są to dwa różne pojęcia, których nie można mylić. Właściwa klasyfikacja wpływa bowiem na rozliczenie podatkowe, ponieważ sposób ujęcia kosztów ulepszenia czy remontu w KPiR różni się. Sprawdź, co znaczą oba pojęcia!

31 maja 2023

Środki trwałe - wszystko co warto wiedzieć

Środki trwałe są nieodłącznym elementem każdej działalności. Czym są środki trwałe i wartości niematerialne i prawne? Jak ustalić ich wartość początkową i jak dobrać amortyzację? Przerzynaj i sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć zakup środków trwałych!

16 marca 2023

Niskocenne środki trwałe możesz amortyzować jednorazowo

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często wykorzystują różnego rodzaju środki trwałe, które poddawane są amortyzacji. Dowiedz się, kiedy składniki majątku traktowane są jako niskocenne środki trwałe i podlegają jednorazowej amortyzacji. Sprawdź!

14 września 2022

Środki trwałe udostępnione kontrahentom a odpisy amortyzacyjne

Posiadasz środki trwałe udostępnione kontrahentom w ramach współpracy i nie wiesz czy możesz zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów ich amortyzację? Przeczytaj jakie są wyłączenia i na co powinieneś zwrócić uwagę.

12 sierpnia 2022

Środki trwałe oraz metody ich amortyzacji - wszystko co warto wiedzieć!

Zakupiłeś lub chcesz wprowadzić do firmy majątek? Sprawdź czy wprowadzane składniki można uznać za środki trwałe. Dowiedz się jak powinno wyglądać ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz jego amortyzacja.

9 maja 2022

Środek trwały w budowie a rozliczenie podatku VAT

Majątek, który jest niekompletny i niezdatny do użytku traktuje się jako środek trwały w budowie. Czy koszty związane z jego budową ujmuje się w księdze przychodów i rozchodów? Jak ustalić wartość takiego środka trwałego? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

25 kwietnia 2022

Zakup uszkodzonego sprzętu z przeznaczeniem na części zamienne

Przedsiębiorcy często gromadzą środki trwałe, które są częścią majątku firmy. Gdy środek trwały psuje się, często występuje konieczność wymiany jego części. Jak ewidencjonować zakup uszkodzonego sprzętu przeznaczonego na części zamienne?

4 kwietnia 2022

Wykup inwestycji w obcym środku trwałym a amortyzacja

Prowadząc działalność można wykorzystywać własne środki trwałe, wpisane do ewidencji, bądź te należące do kogoś. Ponadto przedsiębiorcy często inwestują w obce środki trwałe. Jak rozliczyć wykup inwestycji w obcym środku trwałym? Czy można go amortyzować?

29 marca 2022

Wartość rynkowa środka trwałego – jak ustalić?

Środki trwałe użytkowane w firmie podlegają amortyzacji w czasie. Do prawidłowego ustalenia odpisów amortyzacyjnych niezbędne jest odpowiednie ustalenie wartości początkowej środka trwałego. Wartość rynkowa środka trwałego - Sprawdźmy, kiedy stosować!

29 grudnia 2021

Klasyfikacja środków trwałych - czym jest?

Posiadasz firmowe środki trwałe? Czy wiesz, czym jest Klasyfikacja Środków Trwałych oraz jaki numer KŚT należy nadać odpowiednim środkom trwałym? Sprawdź, jak określić właściwy numer KST dla danego środka trwałego. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

16 września 2021

Amortyzacja środków trwałych wycofanych z poprzedniej firmy

Zmieniasz formę prowadzenia działalności i zastanawiasz się, czy wcześniej wycofane środki trwałe możesz wnieść do nowej działalności i amortyzować? Czy amortyzacja środków trwałych wycofanych z poprzedniej działalności wymaga dokonywania korekty odpisów?

31 sierpnia 2021

Limit do 10 000 zł na jednorazowe rozliczenie kosztów firmowych!

Wraz ze zmianami, które miały miejsce w 2019 roku został podniesiony limit do 10 000 zł na jednorazową amortyzację środków trwałych. Działanie to ma zachęcić przedsiębiorców do zwiększenia wydatków inwestycyjnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

19 sierpnia 2021

Amortyzacja nieużywanego środka trwałego – czy to możliwe?

Przedsiębiorcy często zakupują składniki majątku w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, które są amortyzowane i trafiają w postaci odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów. Czy możliwa jest amortyzacja nieużywanego środka trwałego?

30 czerwca 2021

Amortyzacja środków trwałych nowelizacja przepisów podatkowych

Amortyzacja środków trwałych a nowelizacja przepisów podatkowych na rok 2021 dla podatników. Sprawdź, jakie ważne zamiany w tym aspekcie zaszły i jak wpłyną na rozliczenia podatkowe

1 czerwca 2021

Zakup wyposażenia mieszkania przed rozpoczęciem najmu a KUP

Czy wyposażenie mieszkania zakupione przed rozpoczęciem najmu może stanowić koszt podatkowy? Kiedy powstaje moment ujęcia wydatku w kosztach podatkowych? Przeczytaj i dowiedz się, jak rozliczyć zakup wyposażenia mieszkania przed rozpoczęciem najmu!

25 maja 2021

Środki trwałe - czym są i jak je ewidencjonować?

Właściwe określenie rodzaju wydatku to pierwszy krok na drodze do prawidłowej ewidencji. Dowiedz się, jak należy klasyfikować środki trwałe, jak ustalić ich wartość początkową oraz jakie informacje należy ująć w ewidencji. Przeczytaj i sprawdź!

20 maja 2021

Remont i modernizacja środka trwałego przed oddaniem do użytkowania

Prowadząc działalność przedsiębiorcy często posiadają składniki majątku, którymi są środki trwałe. Jak zmiany w środku trwałym wpływają na jego rozliczenie na gruncie podatkowym?Sprawdź, remont i modernizacja środka trwałego przed oddaniem do użytkowania!

30 kwietnia 2021

Zmiany w amortyzacji środków trwałych - co musisz wiedzieć!

Od 2021 roku weszły w życie zaostrzenia dotyczące zasad amortyzacji według indywidualnych stawek amortyzacji. Zaostrzenia mają na celu ograniczenie działań optymalizacyjnych. Sprawdź czy zmiany w amortyzacji dotyczą również Ciebie!

16 kwietnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów