0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: terminy-wystawiania-faktur

Artykuły:

Termin wystawienia faktury a obowiązek podatkowy VAT

Zgodnie z przepisami obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania sprzedaży. Bezpośrednio wiąże się z nim termin wystawienia faktury. Kiedy powinna zostać wystawiona faktura? Czy można ją wystawić jeszcze przed transakcją? Dowiedz się więcej!

27 czerwca 2024

Wystawienie faktury po terminie – jakie konsekwencje dla podatnika?

Przepisy ustawy o VAT ściśle określają terminy wystawiania faktury VAT. Wystawienie faktury po terminie nie powoduje konsekwencji u nabywcy lecz u sprzedawcy. Dowiedz, się jakie są terminy wystawiania faktur oraz co grozi za ich wystawienie po terminie!

25 czerwca 2024

Czy można wystawiać faktury z datą wsteczną?

Czy wystawianie faktury z datą wsteczną jest dopuszczalne przez przepisy?

16 listopada 2023

Terminy wystawiania faktur - kiedy wystawić fakturę?

Faktury powinny zostać wystawione w ustawowo określonych terminach. Jakie wyróżnia się terminy wystawiania faktur? Co wiąże się z datą ich wystawienia i dlaczego tak ważne jest przestrzeganie tych zasad? Dowiedz się, jakie wyjątki wyróżnia ustawa o VAT!

21 marca 2023

Faktura wystawiona przed otrzymaniem zaliczki

Faktura wystawiona przed otrzymaniem zaliczki jest pewnego rodzaju ryzykiem z punktu widzenia obowiązku podatkowego. Jakie konsekwencje wystawienia takiej faktury mogą spotkać wystawcę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 sierpnia 2022

Termin wystawienia faktury dla usług budowlanych – kiedy wystawić fakturę?

Co do zasady, faktura powinna być wystawiona do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu sprzedaży. Czy ta zasada będzie miała zastosowanie w każdym przypadku? Jaki jest termin wystawienia faktury dla usług budowlanych? Przeczytaj i sprawdź!

16 kwietnia 2021

Przedwczesna faktura a rezygnacja z dostawy - określanie terminów

Przedwczesne wystawienie faktury zachodzi, gdy nie doszło do dostawy. Istnieje kilka możliwości, w których może dojść do takiej sytuacji. Dowiedz się, kiedy zostaje wystawiona przedwczesna faktura a rezygnacja z dostawy nastąpi po jej wystawieniu.

30 października 2019

Terminy wystawiania faktur - zobacz, jakie obecnie obowiązują!

Siedmiodniowy dniowy termin wystawienia faktury odszedł dawno w niepamięć. Obecnie ustalono nowe terminy wystawiania faktur. Zobacz, kiedy fakturę możesz wystawić do 15 dnia miesiąca następującego po sprzedaży, a kiedy obowiązuje inny termin?

5 czerwca 2017

Zmiany w fakturowaniu część II - co nowego?

W 2014 roku nastąpiły znaczące zmiany w fakturowaniu. Obecnie faktury zawierają nowe wyrażenia, które w określonych sytuacjach są obowiązkowe. Przeczytaj drugą część naszego cyklu i dowiedz się, jak powinna wyglądać faktura!

19 maja 2016

Zbiorcze faktury - jak je stosować w praktyce?

Zbiorcze faktury pozwalają na dokumentowanie kilku transakcji na jednym dokumencie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak ustawa o VAT reguluje kwestie wystawiania faktur zbiorczych i jakie są ich zalety!

29 marca 2016

Podatek VAT 2014 (cz. 4) - Zmiany w zakresie zasad dotyczących wystawiania faktur

Wykorzystywane w rozliczeniach między przedsiębiorcami, nierzadko przekazywane też osobom prywatnym – faktury pozostają w Polsce najbardziej popularnymi dokumentami księgowymi.

5 marca 2014

Jakie terminy wystawiania faktur obowiązują w 2014 r.?

Obowiązująca od pierwszego dnia bieżącego roku nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług wprowadziła znaczące zmiany w zakresie terminów wystawiania faktur.

6 lutego 2014

Wcześniejsze wystawianie faktur - za i przeciw

Sprawdzamy, czy warto wystawiać faktury przed wykonaniem usługi lub dostawą towaru.

18 stycznia 2014

Jakie będą terminy wystawiania faktur od 2014 roku?

Wraz z początkiem roku 2014 zmieniają się terminy wystawiania faktur. Czy będą sankcje dla przedsiębiorców, którzy nie dostosują się do nowych norm? Czy termin wystawienia faktury zależny jest od rodzaju prowadzonej działalności? Sprawdź!

4 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów