0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: umowa-o-zakazie-konkurencji

Artykuły:

Umowa o zakazie konkurencji w innych umowach - wzór z omówieniem

Umowa o zakazie konkurencji regulowana jest w rozdziale IIa ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Dowiedz się jak powinna wyglądać umowa o zakazie konkurencji oraz pobierz jej darmowy wzór w formatach pdf oraz docx!

27 lipca 2022

Zakaz konkurencji a nawiązanie stosunku pracy

Zakaz konkurencji jako instrument ochrony dobra zakładu pracy. Czy obowiązuje w czasie trwania stosunku pracy czy po ustaniu stosunku pracy? Czy można odmówić poddaniu się zakazowi konkurencji? Przeczytaj i sprawdź w naszym artykule!

7 marca 2022

Umowa lojalnościowa – czym jest i co powinna zawierać?

Pracodawcy, którzy decydują się na finansowanie swojemu pracownikowi szkoleń, kursów czy nawet studiów często chcą się zabezpieczyć przed odejściem z pracy takiej osoby. Rozwiązaniem na to jest umowa lojalnościowa. Sprawdź jakie zapisy powinna zawierać!

6 grudnia 2021

Działalność konkurencyjna - czym jest?

Działalność konkurencyjna powinna być rozpatrywana dla dwóch płaszczyznach – w relacjach pomiędzy różnymi przedsiębiorcami oraz w stosunku pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł!

27 września 2021

Warunkowa umowa o zakazie konkurencji – czy jest możliwa?

Spora część umów cywilnoprawnych jest zawierana pod określonym warunkiem lub z wyznaczeniem konkretnego terminu. Pracodawcy zabezpieczają się przed ewentualna konkurencją. Czym jest warunkowa umowa o zakazie konkurencji? Odpowiadamy w artykule!

29 lipca 2021

Bezterminowy zakaz konkurencji – czy jest dopuszczalny?

W dzisiejszych czasach bardzo często możemy spotkać się z umowami o pracę, w których znajduje się zakaz konkurencji. Co w sytuacji kiedy stosunek pracy zostanie zakończony? Czy dopuszczalne jest ustalenie bezterminowego zakazu konkurencji?

12 maja 2021

Zakaz konkurencji – ochrona interesu pracodawcy

Czy w związku z umową o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy pracodawca zobowiązany jest do wypłacenia pracownikowi odszkodowania? Na czym polega zakaz konkurencji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy warto zawierać tego typu umowy!

15 lipca 2020

Klauzula zakazu konkurencji w umowie o pracę - kiedy stosować?

Klauzula zakazu konkurencji w umowie o pracę staje się coraz częstszą praktyką stosowaną przez pracodawców. Co dzieje się jeśli pracownik naruszy zakaz konkurencji lub zakończy współpracę z danym pracodawcą? Czego dotyczy umowa o zakazie konkurencji?

21 listopada 2019

Umowa o zakazie konkurencji - wzór z omówieniem

Kiedy i na jakich warunkach powinna zostać zawarta umowa o zakazie konkurencji? Czy powinna zostać sporządzona w formie pisemnej? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i pobierz darmowy wzór umowy o zakazie konkurencji w formacie pdf oraz docx!

13 sierpnia 2019

Zakaz konkurencji - kiedy pracownikowi należy się odszkodowanie?

Zakaz konkurencji jest to umowa, która zobowiązuje pracownika do nie wykonywania pracy w firmie konkurencyjnej. Umowa ta może obowiązywać zarówno w trakcie trwania umowy o pracę jak i po jej zakończeniu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

15 maja 2019

Jakie kary grożą za złamanie zakazu konkurencji przez pracownika?

Złamanie zakazu konkurencji uregulowano w Kodeksie pracy oraz Kodeksie cywilnym. Jeśli pracownik nie dotrzyma umowy o zakazie konkurencji, to musi wypłacić pracodawcy odszkodowanie. Jakie jeszcze konsekwencję mogą wyniknąć ze złamania umowy? Sprawdź!

7 marca 2019

Kary umowne w prawie pracy – czy dopuszczalne?

Czy wiesz jakie kary umowne występują w prawie pracy? Czy istnieje możliwość zwrócenia się o zmniejszenie kary umownej do pracodawcy? Czy kara umowna może korzystnie wpłynąć na pracownika? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule!

12 czerwca 2018

Tajemnica przedsiębiorstwa a zakaz konkurencji

Tajemnica przedsiębiorstwa to wszelkie informacje, których ujawnienie mogłoby przyczynić się do pogorszenia sytuacji materialnej przedsiębiorcy i utraty jego pozycji na rynku. Przepisy prawa umożliwiają zastosowanie kilku sposobów ochrony.

18 kwietnia 2018

Czy po rozwiązaniu umowy o pracę można zawrzeć umowę o zakazie konkurencji?

Jak skutecznie obronić się przed ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa przez pracownika, z którym kończymy współpracę? Czy po rozwiązaniu umowy o pracę można zawrzeć umowę o zakazie konkurencji? Przeczytaj w artykule i dowiedz się o swoich prawach!

12 lutego 2018

Umowa o zakazie konkurencji w trakcie pracy i po jej wykonywaniu

Umowa o zakazie konkurencji może trwać przez cały okres trwania stosunku pracy lub po jej ustaniu. Wielu przedsiębiorców ma jednak problem z tym, jak prawidłowo ją rozliczyć. Dowiedz się, jak kształtuje się zakaz konkurencji na gruncie ustawy o PIT.

24 stycznia 2018

Nieuczciwa konkurencja - czego boją się biura rachunkowe?

Nieuczciwa konkurencja może zdarzyć się, gdy z biura rachunkowego odchodzą pracownicy. Jak się zabezpieczyć przed nieuczciwą konkurencją, jaki i z kim podpisać umowy o zachowaniu tajemnicy przedsiębiorstwa?

23 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów