0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: zarzadca-sukcesyjny

Artykuły:

Zarządca sukcesyjny - kim jest i za co odpowiada?

Jakie obowiązki po śmierci przedsiębiorcy ma zarządca sukcesyjny? Kto może nim zostać? W jakim celu powołać zarządcę sukcesyjnego? Kiedy wygasa zarząd sukcesyjny? Jaki jest zakres działalności zarządcy? Instytucja zarządu sukcesyjnego w pigułce!

24 sierpnia 2022

Zarządca sukcesyjny w działalności - kiedy należy go ustanowić?

Z chwilą śmierci właściciela przedsiębiorstwa przepisy umożliwiają skorzystanie z instytucji zarządu sukcesyjnego. Jaką rolę w przedsiębiorstwie pełni zarządca sukcesyjny? Czy objęcie przez niego przedsiębiorstwa generuje konieczność zapłaty podatku VAT?

23 czerwca 2022

Zarząd sukcesyjny a podatek VAT - o czym warto wiedzieć?

Zarząd sukcesyjny to instytucja, która po śmierci przedsiębiorcy przejmuje prowadzenie jego przedsiębiorstwa. Choć ustanowienie takiego zarządu nie jest obowiązkowe, może okazać się ratunkiem zapewniającym ciągłość funkcjonowania firmy. Przeczytaj więcej!

14 lutego 2022

Zarząd sukcesyjny a prawo pracy

Zarządca sukcesyjny to osoba, która po śmierci przedsiębiorcy przejmie prowadzenie jego przedsiębiorstwa i zapewni jego bieżące funkcjonowanie do czasu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat tego czym jest zarząd sukcesyjny!

18 czerwca 2021

Jak wpisać zarządcę sukcesyjnego do CEIDG online?

By uniknąć niepotrzebnych kosztów i formalności, zarządcę sukcesyjnego warto wybrać za życia właściciela firmy. Jak wpisać zarządcę sukcesyjnego do CEIDG przez internet? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak to zrobić krok po kroku.

11 lutego 2020

Sukcesja firm. Dlaczego warto ustanowić zarządcę sukcesyjnego?

Sukcesja firm, może budzić wątpliwości pośród przedsiębiorców. W jaki sposób prawidłowo przekazać firmę spadkobiercy? Jakie prawa i obowiązki ma zarządca sukcesyjny? Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego warto powołać zarząd sukcesyjny!

9 stycznia 2020

Zarządca sukcesyjny w świetle ustawy o VAT

W przypadku śmierci przedsiębiorcy, na jego miejsce może zostać powołany zarządca sukcesyjny, który będzie reprezentować przedsiębiorstwo. Sprawdź, jak ustawa o zarządzie sukcesyjnym reguluje kontynuację działalności w zakresie rozliczeń VAT!

12 lipca 2019

Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem w praktyce

Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem został ustanowiony w polskim prawie, aby ułatwić prowadzenie przedsiębiorstwa osoby fizycznej po śmierci przedsiębiorcy. W jaki sposób można ustanowić zarząd sukcesyjny i jak długo może on trwać?

17 czerwca 2019

Testament przedsiębiorcy - dziedziczenie firmy

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca prowadzi działalność jednoosobową, czy w formie spółki– powinien rozważyć, co stanie się z dorobkiem jego życia w razie jego śmierci. Jak wygląda dziedziczenie firmy?

8 czerwca 2019

Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który prowadzi firmę, może przekazać ją swoim spadkobiercom. W jaki sposób dokonuje się dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej? Co dzieje się z firmą po śmierci właściciela? Co powinien uczyni spadkobierca?

6 czerwca 2019

Co każdy przedsiębiorca musi wiedzieć na temat zasady dziedziczenia?

Jak wyglądają zasady dziedziczenia kiedy chodzi o przedsiębiorstwo? Kim jest i jak można zostać zarządcą sukcesyjnym? Jaka jest kolejność dziedziczenia, jeżeli zmarły nie zostawił testamentu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 grudnia 2018

Dostęp do kont bankowych po śmierci przedsiębiorcy a zarząd sukcesyjny

Utrzymanie firmy po śmierci przedsiębiorcy wymaga m.in. dostępu do rachunków bankowych. Można to szybko zrobić, jeśli został ustanowiony zarząd sukcesyjny. Problem może się pojawić, gdy przedsiębiorca do firmowych rozliczeń wykorzystywał rachunek osobisty

27 listopada 2018

Zarządca sukcesyjny poprowadzi firmę po śmierci właściciela

Ważna zmiana dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG. Nowe przepisy, które pozwalają płynnie prowadzić firmę po śmierci jej właściciela. Działalnością gospodarczą zmarłego zajmie się tymczasowo zarządca sukcesyjny.

26 listopada 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów