0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: zus-dra

Artykuły:

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 grudnia 2022

Składki preferencyjne i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Przedsiębiorca powinien przekazać do ZUS-u deklarację rozliczeniową. Czy zawsze ma taki obowiązek? Jak składki preferencyjne wpływają na sposób wypełnienia deklaracji DRA? Dowiedz się, jak wypełnić ZUS DRA i kiedy opłaca się składki preferencyjne!

22 września 2022

Ulga na start i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Nowi przedsiębiorcy mogą skorzystać z 6-miesięcznej ulgi i opłacać przez ten czas jedynie składkę zdrowotną. Jak ulga na start wpływa na deklarację rozliczeniową ZUS DRA? Jak wypełnić ZUS DRA w takim przypadku? Dowiedz się z naszego artykułu!

15 września 2022

Jak wypełnić deklarację DRA na uldze na start i zasadach ogólnych?

Od 2022 roku deklaracje DRA zmieniły swój wygląd i są znacznie bardziej skomplikowane. Co więcej, należy je co miesiąc przekazywać do ZUS-u. Dowiedz się, jak wypełnić deklarację DRA, gdy korzysta się z ulgi na start i rozlicza się na zasadach ogólnych!

12 maja 2022

Jak wypełnić w ZUS DRA informacje o składce zdrowotnej?

Od stycznia 2022 roku zmieniły się zasady przekazywania dokumentów rozliczeniowych do ZUS-u. Większość przedsiębiorców co miesiąc musi przekazać ZUS DRA, w związku z czym powinna uzupełnić pola dotyczące składki zdrowotnej. Sprawdź, jak wypełnić DRA!

4 maja 2022

Do czego służy deklaracja ZUS DRA i jak ją wypełnić?

Deklaracja rozliczeniowa ZUS DRA jest bardzo ważnym dokumentem – przekazuje się na niej informacje o składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Kto jest zwolniony z jej przekazywania? Jakie dane się na niej znajdują? Sprawdź!

15 lutego 2022

Czy wiesz, że od stycznia musisz składać deklaracje do ZUS-u co miesiąc!

Od stycznia 2022 roku praktycznie każdy przedsiębiorca będzie zobowiązany składać deklarację ZUS DRA z wyliczeniem składek co miesiąc. Jest to następstwo zmian wdrożonych przez Rząd w ramach Polskiego Ładu!

13 grudnia 2021

Deklaracje ZUS – kiedy jakie składamy?

Przedsiębiorca zobowiązany jest złożyć do ZUS-u, zarówno podczas zakładania działalności gospodarczej, jak i w trakcie jej prowadzenia deklaracje. Deklaracje ZUS dzielą się na zgłoszeniowe oraz rozliczeniowe. Sprawdź kiedy należy je składać!

1 grudnia 2021

Rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS po zatrudnieniu pracownika

Zatrudniając pracowników, przedsiębiorcy przybywa dodatkowych obowiązków związanych ze zgłoszeniem pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń, jako osobę ubezpieczoną. Dowiedz się, jak wyglądają rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS po zatrudnieniu pracownika.

8 sierpnia 2017

Błędne ustalenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne - skutki w PIT

W sytuacji, gdy podatnik źle obliczy podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia, a w związku z tym również i wartość składek, podatnik nie musi dokonywać korekty deklaracji podatkowych.

11 września 2014

Korekta deklaracji ZUS jest niemożliwa przy podwyższonej podstawie wymiaru składek

W jakiej sytuacji ZUS może odmówić zwrotu nadpłaconych składek na ubezpieczenie społeczne?

29 kwietnia 2014

Rozłożenie na raty zaległości wobec ZUS

Zaległości w spłacie zobowiązań - czy to podatkowych, czy też ZUS, mogą spędzać sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy.

3 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów