0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: zus-dra

Artykuły:

Jak wypełnić w ZUS DRA informacje o składce zdrowotnej?

Od stycznia 2022 roku zmieniły się zasady przekazywania dokumentów rozliczeniowych do ZUS-u. Większość przedsiębiorców co miesiąc musi przekazać ZUS DRA, w związku z czym powinna uzupełnić pola dotyczące składki zdrowotnej. Sprawdź, jak wypełnić DRA!

29 maja 2023

Czy wiesz, że musisz składać deklaracje ZUS DRA co miesiąc?

Od stycznia 2022 roku każdy przedsiębiorca jest zobowiązany składać deklarację ZUS DRA z wyliczeniem składek co miesiąc. Jest to następstwo zmian wdrożonych przez Rząd w ramach Polskiego Ładu! Czy istnieją od tej zasady jakiekolwiek wyjątki? Sprawdź!

21 kwietnia 2023

Do czego służy deklaracja ZUS DRA i jak ją wypełnić?

Deklaracja rozliczeniowa ZUS DRA jest bardzo ważnym dokumentem – przekazuje się na niej informacje o składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Kto jest zwolniony z jej przekazywania? Jakie dane się na niej znajdują? Sprawdź!

16 marca 2023

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 grudnia 2022

Składki preferencyjne i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Przedsiębiorca powinien przekazać do ZUS-u deklarację rozliczeniową. Czy zawsze ma taki obowiązek? Jak składki preferencyjne wpływają na sposób wypełnienia deklaracji DRA? Dowiedz się, jak wypełnić ZUS DRA i kiedy opłaca się składki preferencyjne!

22 września 2022

Ulga na start i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Nowi przedsiębiorcy mogą skorzystać z 6-miesięcznej ulgi i opłacać przez ten czas jedynie składkę zdrowotną. Jak ulga na start wpływa na deklarację rozliczeniową ZUS DRA? Jak wypełnić ZUS DRA w takim przypadku? Dowiedz się z naszego artykułu!

15 września 2022

Jak wypełnić deklarację DRA na uldze na start i zasadach ogólnych?

Od 2022 roku deklaracje DRA zmieniły swój wygląd i są znacznie bardziej skomplikowane. Co więcej, należy je co miesiąc przekazywać do ZUS-u. Dowiedz się, jak wypełnić deklarację DRA, gdy korzysta się z ulgi na start i rozlicza się na zasadach ogólnych!

12 maja 2022

Deklaracje ZUS – kiedy jakie składamy?

Przedsiębiorca zobowiązany jest złożyć do ZUS-u, zarówno podczas zakładania działalności gospodarczej, jak i w trakcie jej prowadzenia deklaracje. Deklaracje ZUS dzielą się na zgłoszeniowe oraz rozliczeniowe. Sprawdź kiedy należy je składać!

1 grudnia 2021

Rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS po zatrudnieniu pracownika

Zatrudniając pracowników, przedsiębiorcy przybywa dodatkowych obowiązków związanych ze zgłoszeniem pracownika do obowiązkowych ubezpieczeń, jako osobę ubezpieczoną. Dowiedz się, jak wyglądają rozliczenia przedsiębiorcy z ZUS po zatrudnieniu pracownika.

8 sierpnia 2017

Błędne ustalenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne - skutki w PIT

W sytuacji, gdy podatnik źle obliczy podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia, a w związku z tym również i wartość składek, podatnik nie musi dokonywać korekty deklaracji podatkowych.

11 września 2014

Korekta deklaracji ZUS jest niemożliwa przy podwyższonej podstawie wymiaru składek

W jakiej sytuacji ZUS może odmówić zwrotu nadpłaconych składek na ubezpieczenie społeczne?

29 kwietnia 2014

Rozłożenie na raty zaległości wobec ZUS

Zaległości w spłacie zobowiązań - czy to podatkowych, czy też ZUS, mogą spędzać sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy.

3 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów