0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zatrudnienie pracownika przez Skype’a jest możliwe

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Skype to popularny komunikator internetowy, dzięki któremu można prowadzić rozmowy na całym świecie. Posiada on wiele funkcji, takich jak np. możliwość wykonywania bezpłatnych rozmów video i rozmów głosowych, błyskawiczne wysyłanie wiadomości oraz udostępnianie plików innym użytkownikom. Oprogramowanie to można pobrać za darmo i jest łatwe w obsłudze, a ponadto można z niego korzystać na telefonie komórkowym, komputerze, a nawet telewizorze. Skype to wielkie udogodnienie dla firm międzynarodowych, ponieważ dzięki niemu można bowiem z łatwością zorganizować spotkanie ze współpracownikami. Z naszego artykułu dowiesz się czy zatrudnienie pracownika przez Skype’a jest możliwe.

Jak zatrudnić pracownika z innego kraju?

Często zdarza się, że przełożony kandydata znajduje się w innym, odległym kraju lub mieście, kolega z zespołu w innym, a HR Manager w jeszcze innym. Kandydat, który chciałby uczestniczyć w takim spotkaniu rekrutacyjnym musiałby odbyć długą, kosztowną oraz męczącą podróż. A zatem niewiele osób decydowałoby się na tego typu spotkania, nie mając pewności, że inwestycja w wyjazd będzie opłacalna.

Ponadto po stronie rekruterów zorganizowanie spotkania wiązałoby się z kosztami, w przypadku gdy dla procesów rekrutacyjnych konieczne byłoby zebranie kadry z różnej części kraju lub świata. Obecnie wiele firm międzynarodowych posiada osoby decyzyjne w różnych oddziałach, a nie tylko w siedzibie głównej, np. kierownik działu HR jest w Niemczech, a szef działu IT w Rosji. Zorganizowanie spotkania wiązałoby się w takim wypadku z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu na dojazd (lot samolotem może nie trwa długo, ale trzeba doliczyć czas na dojazdy na i z lotniska, odprawę itd).

Zatrudnienie pracownika przez Skype’a

Jak zatem w takiej sytuacji sprawnie zweryfikować umiejętności i kompetencje kandydata oraz przeprowadzić proces rekrutacji z udziałem przebywających daleko od siebie prowadzących rozmowy kwalifikacyjne?

W dzisiejszych czasach na ratunek przybywa nam nowoczesna technologia i nowoczesne sposoby komunikowania się, czyli przykładowo wspomniany wcześniej Skype. Poprzez grupową rozmowę telefoniczną mamy możliwość poznania kandydata. Oczywiście sam głos osoby rekrutowanej nie zawsze pomoże w podjęciu decyzji. Jednak dzięki opcji, jaką daje nam Skype, czyli rozmowa video, osoby prowadzące rekrutację mogą uzyskać wiele dodatkowych informacji na temat kandydata. Wzajemny kontakt wzrokowy oraz obserwacja zachowania kandydata w czasie rzeczywistym pozwala nawiązać lepszą relację podczas przeprowadzanej rozmowy rekrutacyjnej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów