0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pracownicy ZUS dostępni online, czyli e-wizyta dla każdego!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od 19 października br. petenci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mieli możliwość umówić się na e-wizyty w ZUS-ie realizowane przez siedem placówek zlokalizowanych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i we Wrocławiu. Jednakże zapotrzebowanie na usługi online w dobie koronawirusa jest coraz większe, dlatego też ZUS wyszedł naprzeciw potrzebom ubezpieczonych. Już teraz e-wizyta w ZUS-ie jest możliwa do zrealizowania w każdym oddziale tej instytucji. Jak umówić się na spotkanie online z pracownikiem ZUS-u? Odpowiadamy.

E-wizyta w ZUS-ie

ZUS w ostatnich czasach postawił na rozwój, w szczególności w obszarze oferowanych usług online. Ciągłe rozbudowy funkcji PUE ZUS spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, ale w okresie wzmożonych zachorowań na COVID-19 potrzebne było wdrożenie nowych rozwiązań. ZUS postawił na kontakt z jego specjalistami w formie online. Teraz sprawy związane z ubezpieczeniami każda osoba może załatwić bez wychodzenia z domu, wystarczy umówić się na e-wizytę.

E-wizyta możliwa jest do zrealizowania tylko w placówce, do której dana osoba jest przypisana ze względu na adres zamieszkania, a w przypadku przedsiębiorców – ze względu na adres prowadzenia firmy.

E-wizyta oferowana przez ZUS możliwa jest do realizacji w dniach roboczych (od poniedziałku do piątku) w godzinach 9.00–14.30
W celu umówienia e-wizyty należy przejść do strony ZUS-u: https://e-wizyta.zus.pl/

Rezerwacja terminu

Osoba umawiająca się na spotkanie online z pracownikiem ZUS-u powinna podać przy rezerwacji terminu swoje dane osobowe. Ubezpieczony samodzielnie wybiera spośród dostępnych terminów dzień i godzinę na planowaną e-wizytę. W celu usprawnienia procesu ubezpieczony w trakcie umawiania spotkania określa jego tematykę.

E-wizyta – jak się do niej przygotować?

Każdy umówiony na e-wizytę w ZUS-ie może liczyć na dodatkowe przypomnienie o spotkaniu. ZUS na dzień przed planowaną e-wizytą wysyła SMS z przypomnieniem o rozmowie.

Oczywiście forma spotkania z pracownikiem online wymaga od petenta ZUS-u odpowiedniego przygotowania. Uczestnik rozmowy powinien posiadać urządzenie do przeprowadzenia rozmowy z zamontowaną kamerą oraz mikrofonem, np. komputer czy telefon. Preferowane jest również przebywanie w zacisznym miejscu oferującym dyskrecję.

Pracownik ZUS-u będzie mógł odpowiedzieć na pytania petenta zarówno te ogólne, merytoryczne, jak i może odnieść się do indywidualnego przypadku danej osoby, ale w tym celu petent powinien się wylegitymować. Dlatego warto przez e-wizytą przygotować swój dowód tożsamości.

Wyjście ZUS-u naprzeciw potrzebom jego petentów dobrze rokuje na przyszłość. Obecnie e-wizyta może trwać maksymalnie 20 minut, ale użytkownicy nowej formy komunikacji z ZUS-em liczą na dalszą rozbudowę tej funkcji.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów