0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-01-04

Artykuły:

Konsumencka pożyczka lombardowa - jakie są warunki jej zawarcia?

Konsumencka pożyczka lombardowa i jej zasady są regulowane poprzez nową ustawę zawierania konsumenckiej pożyczki oraz umowy sprzedaży przedmiotu zabezpieczenia lombardowego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o pożyczce lombardowej!

4 stycznia 2024

Pakiet ViDA - obowiązek e-fakturowania w całej UE

ViDA jest to skrót od pakietu VAT w cyfrowej epoce. Pakiet ten związany jest z unijnym celem sprawnie działającego rynku wewnętrznego w ramach VATu, który zakłada obowiązkowe e-fakturowanie w UE. Jakie założenia ma pakiet ViDA? Sprawdź!

4 stycznia 2024

Ukryte zyski a świadczenie usług przez wspólnika małżonka - na co należy uważać?

Ryczałt od dochodów spółki jako forma opodatkowania związana jest z obowiązkową zapłatą podatku od ukrytych zysków. Ukryte zyski a świadczenie usług przez wspólnika małżonka, czy usługi świadczone przez małżonka kwalifikują się do ukrytych zysków? Sprawdź

4 stycznia 2024

Szczególne regulacje określające czas pracy pracowników medycznych

Większość pracowników stosuje podstawowe normy czasu pracy, określone w Kodeksie pracy. Istnieją jednak grupy, które objęte są szczególnymi normami, a są nimi pracownicy medyczni. W jaki sposób przepisy regulują czas pracy pracowników medycznych? Sprawdź

4 stycznia 2024

Faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń - jak je rozliczać?

Różnorodność klientów wymaga unikatowego podejścia do rozwiązywania ich problemów w celu zaspokojenia ich potrzeb. Częstym problemem klientów są faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń. Na co należy uważać i jakie warunki należy spełnić? Sprawdź!

4 stycznia 2024

Łączenie spółek a obowiązki księgowe i podatkowe

Łączenie spółek można przeprowadzić zgodnie z przepisami wykorzystując jeden z dwóch modeli. Omawiamy je na podstawie kodeksu spółek handlowych, ustawy o rachunkowości oraz ustawy o CIT. Sprawdź w naszym artykule!

4 stycznia 2024

Kwota wolna od podatku pracownika 2024 r. - jak wpływa na wynagrodzenie?

Przy wyliczaniu wynagrodzenia dla pracownika należy uwzględnić wiele różnych składników. Jednym z nich jest kwota wolna od podatku pracownika. Czy należy składać oświadczenie o jej niestosowaniu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

4 stycznia 2024

Renta szkoleniowa - kto ma do niej prawo?

Renta szkoleniowa przysługuje ubezpieczonemu, w stosunku do którego orzeczono celowe przekwalifikowanie zawodowe ze względu na niezdolność do pracy w dotychczasowym zawodzie. Czy wiesz, ile wynosi wysokość renty szkoleniowej oraz kto może ją uzyskać?

4 stycznia 2024

Jak rozliczyć dzień wolny za święto przypadające w sobotę?

Jak obliczyć wymiar czasu pracy, kiedy w danym miesiącu należy oddać dzień wolny za święto przypadające w sobotę? Co w przypadku, gdy pracownik jest niezdolny do pracy z powodu choroby w dniu wolnym od pracy? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

4 stycznia 2024

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT w 2024 roku

W 2024 roku limit zwolnienia podmiotowego w VAT został utrzymany na poziomie 200 000 zł. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia o ile ich obrót ze sprzedaży nie przekroczy wspomnianej kwoty. Sprawdź, jak korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT!

4 stycznia 2024

Kwartalne rozliczanie VAT w 2024 roku - jakie niesie korzyści?

Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem, z jaką częstotliwością rozliczać się z US? Tradycyjnie, czyli w okresach miesięcznych, czy zastosować kwartalne rozliczanie VAT? Dowiedz się, jakie zalety ma rozliczanie podatku VAT w sposób kwartalny!

4 stycznia 2024

Ile wynosi termin odliczenia podatku VAT w 2024 roku?

Termin odliczenia podatku VAT uzależniony jest od rodzaju faktury oraz okresu, w którym daną fakturę otrzymano. Jakie warunki należy spełnić przy odliczaniu VAT? Dowiedz się, jak rozliczyć odnalezioną fakturę lub otrzymany duplikat faktury zakupu!

4 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów