0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-01-05

Artykuły:

Zwolnienia grupowe - pracownik musi wiedzieć, dlaczego został wybrany do zwolnienia

Zwolnienia grupowe były tematem, który poruszył Sąd Najwyższy w wyroku z 3 sierpnia 2023 roku w sprawie III PSK 90/22. Czy pracodawca jest zobowiązany do wskazania kryteriów doboru do zwolnienia? W jakiej sytuacji? O tym w artykule poniżej.

5 stycznia 2024

Mobilne poszukiwanie pracy - czy działa?

Wielu z nas korzysta na co dzień ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Czy w związku z tym mobilne poszukiwanie pracy jest już normą, czy nadal nie? Jak wygląda i czy jest skuteczne? Przeczytaj w naszym artykule, a dowiesz się więcej na ten temat!

5 stycznia 2024

Władza rodzicielska a obowiązki pracownicze

Co do zasady władza rodzicielska przysługuje oboju rodzicom. Sąd jedna może zmodyfikować, ograniczyć lub całkowicie pozbawić rodzica władzy rodzicielskiej. Jak takie zabiegi wpływają na zatrudnienie i obowiązki pracownicze rodzica? Przeczytaj artykuł!

5 stycznia 2024

Właściwy oddział ZUS przy prowadzeniu działalności przez osobę fizyczną

Właściwy oddział ZUS dla firmy jest to oddział, który jest właściwy ze względu na jej siedzibę. W przypadku gdy firma nie ma siedziby, wówczas właściwy jest oddział ZUS, który jest właściwy ze względu na miejsce wykonywania przez firmę działalności.

5 stycznia 2024

PIT-11 - jak i gdzie składać tę deklarację za pracownika?

PIT 11 to formularz, który wskazuje w jakiej wysokości pracodawca wyliczył i odprowadził zaliczki na podatek dochodowy za pracowników w danym roku. Zobacz w jaki sposób przedsiębiorca ma obowiązek dostarczyć informację PIT-11! Przeczytaj!

5 stycznia 2024

Estoński CIT a ulga na złe długi - sprawdź czy obowiązuje

Estoński CIT a ulga na złe długi - omawiamy czy ma zastosowanie zarówno po stronie dłużnika jak i wierzyciela. Sprawdź czy spółki opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek mogą obniżyć podatek, gdy nie otrzymają płatności od kontrahenta?

5 stycznia 2024

Obowiązek sporządzenia informacji o cenach transferowych podmiotów zwolnionych

Jednym z obowiązków podmiotów powiązanych, jest złożenie informacji o cenach transferowych. Sprawdź, jak dokładnie wygląda obowiązek sporządzenia informacji o cenach transferowych podmiotów zwolnionych. Jakich formalności należy w tym temacie dopełnić?

5 stycznia 2024

Tajemnica przedsiębiorstwa a kontrola w firmie

Czy tajemnica przedsiębiorstwa i regulujące je przepisy mogą stanowić skuteczną obronę przed ujawnieniem informacji poufnych na skutek takiego dostępu? Czy protokół kontroli może podlegać zasadom dostępu do informacji publicznej? Sprawdź!

5 stycznia 2024

Import usług dokonany przed rejestracją VAT-UE - jak rozliczyć?

Import usług dokonany przed rejestracją VAT-UE jest często spotykaną sytuacją. Czy w przypadku złożenia VAT-R, ale braku unijnego NIP? Czy można dokonać wtedy importu usług? Jak dokonać rozliczenia VAT w tym przypadku? Odpowiadamy w artykule!

5 stycznia 2024

Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku, a kiedy nie ma obowiązku?

Podatnicy, dokonujący w swojej działalności transakcji z kontrahentami unijnymi, muszą dopełnić formalności. Jedną z nich jest rejestracja dla celów VAT-UE a drugą składanie informacji podsumowującej VAT-UE. Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku?

5 stycznia 2024

Tryb awaryjny KSeF - co należy robić?

Większość podatników VAT będzie zobowiązana do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Nowe przepisy obejmują także tryb awaryjny KSef. Dowiedz się więcej na ten temat w naszym artykule!

5 stycznia 2024

Przemysł 4.0 - kto może skorzystać z dotacji?

Przemysł 4.0 to koncepcja wsparcia przedsiębiorców w zakresie automatyzacji, cyfryzacji oraz robotyzacji procesów. Czy wiesz, kto może skorzystać z dotacji? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację z tytułu Przemysłu 4.0? Wyjaśniamy w artykule!

5 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów