0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-01-16

Artykuły:

Opodatkowanie najmu prywatnego w 2024 roku

Zastanawiasz się nad prywatnym wynajmem posiadanych nieruchomości? Masz wątpliwości, jaka forma opodatkowania jest właściwa dla najmu prywatnego? Czy nadal obowiązuje ryczałt? Sprawdź, jak wygląda opodatkowanie najmu prywatnego w 2024 roku!

16 stycznia 2024

Zmiana formy opodatkowania w nowym roku podatkowym

Podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej zobowiązani są wybrać formę opodatkowania. Dowiedz się, kiedy i w jakim terminie możliwa jest zmiana formy opodatkowania oraz jakich formalności w związku z tym należy dopełnić!

16 stycznia 2024

Umowa przedwstępna - czy można się z niej wycofać?

Umowa przedwstępna to dokument, który zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy o pracę na określonych warunkach. Dowiedz się jakie postanowienia powinna zawierać umowa przedwstępna oraz jakie konsekwencje niesie nie dotrzymanie tych gwarancji!

16 stycznia 2024

Przychód osiągnięty przez członka zarządu z ZEA a podatki

Jeżeli osoba z ZEA, powołana na funkcję członka zarządu, posiada certyfikat rezydencji, to może on dokumentować miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce albo w ZEA. Jak należy opodatkować przychód osiągnięty przez członka zarządu z ZEA?

16 stycznia 2024

Przewłaszczenie na zabezpieczenie na gruncie podatku PIT i VAT

Przewłaszczenie na zabezpieczenie jest umową, w której wierzyciel nabywa własność rzeczy dłużnika, aby zabezpieczyć swoją wierzytelność. W większości przypadków obejmuje nieruchomości. Jakie skutki podatkowe niesie za sobą umowa przewłaszczenia? Sprawdź!

16 stycznia 2024

Skuteczność wydziedziczenia w obliczu aktu przebaczenia - kiedy to możliwe?

W rodzinach zdarzają się kłótnie i zatargi, czasami na tyle poważne, że strona konfliktu decyduje się wydziedziczyć danego spadkobiercę. Co jeśli spadkodawca przebaczy spadkobiercy? Skuteczność wydziedziczenia w obliczu aktu przebaczenia - czy to możliwe?

16 stycznia 2024

Bezobciążeniowe wyodrębnienie nieruchomości - kiedy ma zastosowanie?

Deweloperzy często finansują swoje inwestycje kredytami hipotecznymi. Oznacza to, że sprzedawane przez nich nieruchomości również są obciążone hipoteką. Sprawdź, czym jest bezobciążeniowe wyodrębnienie nieruchomości i kiedy może mieć zastosowanie!

16 stycznia 2024

Opodatkowanie fundacji rodzinnej na gruncie CIT i PCC

Fundacja rodzinna jako podmiot gospodarczy obowiązuje w prawie podatkowym od niedawna. Ma ona na celu utrzymanie majątku firmy co przekłada się na rozwój i realizacje inwestycji. W artykule wyjaśniamy, jak prezentuje się opodatkowanie fundacji rodzinnej!

16 stycznia 2024

Konsekwencje niezłożenia przez spółkę informacji PIT-8C

Podczas sprzedaży instrumentów finansowych, w spółce powstaje obowiązek podatkowy w zakresie kapitałów pieniężnych. Sprawdź, jakie są konsekwencje niezłożenia przez spółkę informacji PIT-8C oraz jak rozliczyć taki formularz na gruncie podatku dochodowego!

16 stycznia 2024

Czy w 2024 r. odbędzie się autozapis?

W Pracowniczych Planach Kapitałowych obowiązuje tzw. autozapis. Czy oznacza to, że pracodawca jest zobowiązany do zapisania wszystkich pracowników do PPK? Kiedy odbędzie się autozapis PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

16 stycznia 2024

Przychody na przełomie roku - jak księgować?

Podatnicy na przełomie roku często mają problem z ustaleniem momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym. Za pomocą przykładów spróbujemy wyjaśnić co zrobić jeśli powstają przychody na przełomie roku. Dowiedz się więcej na ten temat!

16 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów