0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-01-19

Artykuły:

6 godzin na stawienie się do wojska albo więzienie?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami żołnierze rezerwy, którzy zostali powołani do czynnej służby wojskowej, będą mieli 6 godzin na stawienie się do wojska od powzięcia informacji o ogłoszeniu mobilizacji lub wybuchu wojny.

19 stycznia 2024

Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne?

Rozliczenie zeznania rocznego może być dla wielu podatników kłopotliwe. Z jakich ulg i odliczeń można skorzystać? Jaki formularz wypełnić? Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne? Jakich błędów unikać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

19 stycznia 2024

Wybór rocznego zeznania podatkowego - co warto wiedzieć

Roczne zeznanie podatkowe musi sporządzać każdy podatnik. Jednak wiele osób czuje obawy przed samodzielnym sporządzeniem rocznej deklaracji PIT. Wybór rocznego zeznania podatkowego to połowa sukcesu do prawidłowego rozliczenia się. Dowiedz się więcej!

19 stycznia 2024

Wyższe kwoty na dofinansowanie posiłków dla pracowników

Od września 2023 roku obowiązują nowe przepisy, które zwiększają kwotę dofinansowania do posiłków pracowniczych. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile aktualnie wynosi dofinansowanie posiłków dla pracowników!

19 stycznia 2024

Zarząd przymusowy na przedsiębiorstwie a nieuczciwi dłużnicy

Zarząd przymusowy na przedsiębiorstwie to zabezpieczenie, które może zostać zastosowane na rzecz wierzyciela, aby zabezpieczyć roszczenia pieniężne. Czy wiesz, że polega on na odebraniu dłużnikowi praw do zarządzania firmą przy jej dalszym prowadzeniu?

19 stycznia 2024

Umowne potrącenie wierzytelności udziałowca oraz spółki a podatek dochodowy

Omawiamy jak wzajemne i umowne potrącenie wierzytelności udziałowca oraz spółki wygląda na gruncie podatku dochodowego. Jakie zobowiązania mogą powstać u udziałowca i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami podatkowymi powinien się liczyć podatnik?

19 stycznia 2024

Przewóz osób - jakie są wymagania prawne?

Zamierzasz zarabiać na przewozie osób? Pamiętaj, że samo prawo jazdy nie wystarczy, bowiem musisz mieć dokument uprawniający Cię do przewozu osób. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać pozwolenie na przewóz osób!

19 stycznia 2024

Dotacja na środek trwały w budowie w ujęciu rachunkowym

Przedsiębiorca może otrzymać dotację na środek trwały, który jest dopiero na etapie budowy. Czy wiesz, jak powinna zostać zaprezentowana dotacja na środek trwały w budowie w księgach rachunkowych? Wyjaśniamy, jak dokonać rozliczenia takiej dotacji!

19 stycznia 2024

Braki formalne e-faktury w systemie KSeF

Z uwagi wprowadzenia obowiązkowego systemu KSeF, objaśniamy przepisy dotyczące wystawiania e-faktur jak i również zasad korygowania ich, gdy występują braki formalne e-faktury w systemie KSeF. Sprawdzamy wpływ tych braków na ważność takiej faktury.

19 stycznia 2024

Opodatkowanie PCC zniesienia współwłasności między małżonkami

Dowiedz się, czy opodatkowanie PCC zniesienia współwłasności występuje w przypadku, gdy do zniesienia współwłasności dochodzi pomiędzy małżonkami? Omawiamy kontekst zniesienia współwłasności na gruncie prawa podatkowego jak i prawa cywilnego.

19 stycznia 2024

Elektroniczny czynny żal - jakie elementy powinien zawierać?

Wśród podstawowych obowiązków przedsiębiorcy można wymienić składanie deklaracji i opłacanie podatków w terminie. Czy wiesz, że w przypadku uchybienia terminu możesz złożyć elektroniczny czynny żal bez wychodzenia z domu? Sprawdź, w jaki sposób go złożyć!

19 stycznia 2024

Czy prowadząc działalność można rozliczyć się wspólnie z małżonkiem na jednym PIT?

Nie wszyscy małżonkowie mogą skorzystać ze wspólnego rozliczenia rocznego zeznania podatkowego. Uzależnione jest to od wybranej formy opodatkowania. Sprawdź, czy prowadząc działalność można rozliczyć się wspólnie z małżonkiem i jaki PIT w tym celu złożyć?

19 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów