Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-29

Artykuły:

Wypadek przy pracy przedsiębiorcy

Jeśli wypadek przy pracy przydarzy się przedsiębiorcy, to ma on prawo do takich samych świadczeń, jak pracownicy. Taką gwarancję daje opłacanie składki na ubezpieczenie wypadkowe. Jakich formalności należy dopełnić w takiej sytuacji? Sprawdź!

29 lipca 2024

Wynagrodzenie pod stołem - konsekwencje podatkowe

Częstą praktyką oszczędnych pracodawców jest unikanie opodatkowania wynagrodzeń ich pracowników. Jednak płacone wynagrodzenie pod stołem jest dochodem dla pracownika, które należy zgłosić do US. Jakie są konsekwencje stosowania tego rozwiązania? Sprawdź!

29 lipca 2024

ZUS czy OFE – zdecyduj, gdzie będzie trafiać twoja składka emerytalna!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił tzw. okno transferowe, co oznacza, że ubezpieczony może wybrać, gdzie będzie odkładana jego składka emerytalna – do ZUS czy OFE. To ostatnia chwila na decyzję przed 2028 rokiem!

29 lipca 2024

Upał w pracy w kontekście obowiązków pracodawcy

Sezon wakacyjny trwa, a temperatury szybują w górę. Upał w pracy to uciążliwość zarówno dla pracujących na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Jakie w związku z tym obowiązki ma pracodawca i względem kogo? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

29 lipca 2024

Gromadzenie danych o sytuacji socjalnej w celu przyznania świadczenia z ZFŚS

Korzystanie z działalności socjalnej jest związane z wykazaniem przez pracownika, że znalazł się w trudnej sytuacji. Natomiast obowiązkiem pracodawcy jest gromadzenie danych o sytuacji socjalnej pracownika. Sprawdź, jak prawidłowo realizować te działania?

29 lipca 2024

Sprzedaż nieruchomości przez udziałowca a przychód spółki z ukrytych zysków

Zgodnie z przepisami ustawy o CIT, sprzedaż nieruchomości przez udziałowca spółce, której wartość przekracza rynkową, jest kwalifikowana jako ukryty zysk. Taka nadwyżka jest obciążona podatkiem dochodowym na zasadach estońskiego CIT. Sprawdź!

29 lipca 2024

Umorzenie postępowania egzekucyjnego - kiedy można się domagać?

Postępowanie egzekucyjne może zakończyć się przed skutecznym ściągnięciem egzekwowanej należności, jeśli wystąpią okoliczności powodujące umorzenie postępowania egzekucyjnego. Wyjaśniamy, kiedy można domagać się umorzenia postępowania egzekucyjnego!

29 lipca 2024

Pakiet wierzytelności - jak prawidłowo rozliczyć podatek?

Pakiet wierzytelności to instytucja właściwa dla podatku dochodowego. Czy wiesz, jakie są reguły rozliczania dochodu z pakietu wierzytelności? Jak prawidłowo wykazać i opodatkować taką transakcję? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

29 lipca 2024

Wynagrodzenie w fundacji – czy można je wypłacać?

Fundacja jest tworzona z inicjatywy osób fizycznych bądź prawnych do realizacji wskazanych celów użyteczności publicznej. Czy natomiast fundacja może prowadzić działalność gospodarczą? Jak wygląda wynagrodzenie w fundacji? Przeczytaj i sprawdź!

29 lipca 2024

GOZ - dotacja na rozwój kompetencji dotyczących zielonej ekonomii

Dowiedz się, jak uzyskać dotację na rozwój kompetencji związanych z zieloną ekonomią! Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje wsparcie dla firm dzięki projektowi "GOZ - to się opłaca". Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać szczegóły!

29 lipca 2024

Nierzetelnie lub wadliwie sporządzony JPK V7

Nieprawidłowo sporządzony Jednolity Plik Kontrolny może skutkować konsekwencjami dla przedsiębiorcy. Co zatem grozi za nierzetelnie lub wadliwie sporządzony JPK V7? Jakie kary finansowe przewiduje kodeks karny-skarbowy? Odpowiadamy w artykule!

29 lipca 2024

Kto odpowiada za kody GTU w JPK, gdy księgowość prowadzi biuro?

Czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania pliku JPK_V7, w którym w odniesieniu do niektórych transakcji są zobowiązani stosować specjalne oznaczenia, czyli kody GTU. Sprawdź, kto jest za nie odpowiedzialny, gdy księgowość prowadzi biuro rachunkowe!

29 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów