0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Środki trwałe

Środki trwałe

Uszkodzenie firmowego majątku - rozliczenie

Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczyć uszkodzenie firmowego majątku? Czy rozliczenie zależne jest od tego kto był sprawcą? Czy koszty najmu samochodu zastępczego mogą zostać zaliczone do kosztów firmowych? Sprawdź, odpowiedź na znajdziesz w artykule!

18 grudnia 2019

Środki trwałe

Remont lokalu firmowego a ulepszenie - rozliczenie podatkowe

Prowadząc działalność, podatnik może zdecydować się na remont lokalu firmowego. Najczęstszym problemem jest określenie, czy wydatki związane są z remontem czy ulepszeniem środka trwałego. Wydane w tej kwestii interpretacje nie są jednoznaczne. Sprawdź!

1 maja 2021

Środki trwałe

Jak rozliczyć zakup firmowego gruntu w KPiR?

Przedsiębiorco planujesz budowę lub rozbudowę nieruchomości i w związku z tym zamierzasz zakupić grunty? Sprawdź, jak rozliczyć zakup firmowego gruntu! Odpowiedź, na te i inne pytania związane z zakupem gruntu znajdziesz w naszym artykule!

10 września 2021

Środki trwałe

Amortyzacja mieszkania wykorzystywanego w prowadzonej działalności

Podatnicy wykorzystujący własne mieszkanie do prowadzenia działalności muszą pamiętać, że odpisom amortyzacyjnym podlega tylko część, która jest do tego przeznaczona. Przeczytaj i dowiedz się, jak prawidłowo powinna przebiegać amortyzacja mieszkania!

12 lutego 2020

Środki trwałe

Remont a ulepszenie środka trwałego

Przedsiębiorca, który posiada w firmie środki trwałe może poddać je ulepszeniu lub remontowi. Należy jednak mieć na względzie, że remont i ulepszenie to nie to samo. Remont a ulepszenie - przeczytaj o różnicach pomiędzy nimi w naszym artykule.

17 kwietnia 2018

Środki trwałe

Duplikat faktury przy określeniu wartości początkowej

Przedsiębiorca może dokonać wniesienia prywatnego majątku do prowadzonej firmy. Jednak jak ustalić jego wartość początkową? Sprawdź, czy w takiej sytuacji duplikat faktury może być podstawą do określenia wartości początkowej środka trwałego.

27 września 2020

Środki trwałe

Amortyzacja ekspresowa - na czym polega i kto może z niej skorzystać?

Amortyzacja polega na rozłożeniu w czasie kosztu poniesionego na zakup środków trwałych. Przedsiębiorcom zależy, aby odpis amortyzacyjny był jak najwyższy. Dlatego też warto dowiedzieć się, na czym polega amortyzacja ekspresowa i kiedy jest możliwa.

16 grudnia 2017

Środki trwałe

Skutki likwidacji środka trwałego na gruncie podatkowym

Przy wprowadzeniu środka trwałego do ewidencji trudno z góry przewidzieć faktyczny czas jego przydatności i zdarzenia powodujące konieczność skrócenia założonego czasu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są skutki likwidacji środka trwałego.

20 czerwca 2021

Środki trwałe

Ulepszenie środka trwałego a wydłużenie okresu amortyzacji

Na czym polega ulepszenie środka trwałego oraz w jaki sposób należy je rozliczyć? Czy ulepszenie środka trwałego ma wpływ na wydłużenie okresu amortyzacji? Jak sporządzić plan amortyzacji w tym przypadku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2019

Środki trwałe

Szyld reklamowy jako środek trwały firmy

Skuteczna strategia marketingowa jest kluczem do sukcesu prowadzonej działalności. Przedsiębiorcy w celu reklamy swojej firmy decydują się często na zakup szyldów lub banerów reklamowych. Czy zakupiony szyld reklamowy będzie stanowił środek trwały firmy?

1 września 2017

Środki trwałe

Amortyzacja degresywna i progresywna z przykładami

Amortyzacja to wartość zużycia środka trwałego. Przedsiębiorcy, wprowadzając środek trwały do ewidencji, mają do wyboru kilka rodzajów amortyzacji. Z naszego artykułu dowiesz się więcej o metodzie degresywnej i progresywnej amortyzacji.

13 listopada 2021

Środki trwałe

Kiedy ująć w KPiR jednorazowy odpis amortyzacyjny?

Kiedy można zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny? Kto może skorzystać z tego przywileju? Jakie składniki majątku można w ten sposób amortyzować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat amortyzacji jednorazowej!

17 września 2018

Środki trwałe

Amortyzacja mieszkania - 988 zł/m2 - czy to się opłaca?

W przypadku prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu przedsiębiorca ma prawo do wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych. Możliwa jest również amortyzacja mieszkania. Sprawdź, czy jest ona opłacalna? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

8 stycznia 2020

Środki trwałe

Amortyzacja budynków niemieszkalnych - rozliczenie

Środki trwałe w firmie podlegają amortyzacji w czasie zgodnie ze stawką z wykazu stawek amortyzacyjnych. Kupiłeś budynek niemieszkalny? Dowiedz się, ile trwa amortyzacja budynków niemieszkalnych i jaką stawkę należy zastosować!

15 września 2021

Środki trwałe

Samochód ciężarowy - definicja dla celów podatkowych

Kupiłeś samochód ciężarowy i chcesz odliczać 100% podatku VAT? Dowiedz się czytając nasz artykuł, kiedy w świetle przepisów pojazd jest uznawany za ciężarowy. Poznaj pełną definicję samochodu ciężarowego na podstawie ustawy o PIT i ustawy o VAT!

18 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów