0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ordynacja podatkowa

Ordynacja podatkowa

Śmierć przedsiębiorcy a rozliczenia z fiskusem

Śmierć przedsiębiorcy narzuca na spadkobierców obowiązek rozliczeń z fiskusem. Często jednak, nie zdają sobie oni z tego sprawy. Jakie regulacje dotyczą takiej sytuacji? Co jeśli działalność będzie kontynuowana? Dowiedz się, czytając artykuł.

10 lutego 2022

Ordynacja podatkowa

Czynności sprawdzające - czym się różnią od postępowania lub kontroli?

Wobec podatnika Urząd Skarbowy najczęściej może toczyć postępowanie lub kontrole podatkową. Jednak istnieje również mniej formalna procedura czyli czynności sprawdzające. Czym są? Jakie uprawnienia posiada organ w ich toku? Przeczytaj w artykule.

24 marca 2020

Ordynacja podatkowa

Skarbówka złoży PIT za Ciebie - sprawdź kiedy

Dzięki nowej usłudze „Twój e-PIT" podatnik nie będzie już musiał składać deklaracji by rozliczyć swój podatek. Zamiast tego na Portalu Podatkowym będzie na niego czekał wypełniony „Twój e-PIT". Sprawdź, kiedy skarbówka złoży PIT za Ciebie!

21 sierpnia 2022

Ordynacja podatkowa

Deklaracje bez e-podpisu też można wysłać przez internet

Deklaracje bez e-podpisu - podpis elektroniczny nie zawsze jest wymagany w przypadku wysyłania deklaracji VAT, czy PIT do urzędu. W przypadku niektórych deklaracji wystarczy podać kwotę przychodu z ubiegłego roku. Sprawdź, jakie to deklaracje.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Przedawnienie zobowiązań podatkowych w praktyce

Przedawnienie zobowiązań podatkowych jest jednym z elementów, który powoduje anulowanie zobowiązań podatkowych. Jakie są jego rodzaje? Po jakim czasie następuje przedawnienie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule, sprawdź koniecznie!

13 sierpnia 2020

Ordynacja podatkowa

Kontrola urzędu skarbowego w zakresie podatku VAT

Prowadząc działalność gospodarczą trzeba mieć na uwadze możliwość skontrolowania przez właściwy urząd skarbowy. Co może spowodować kontrolę w firmie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje może nieść za sobą kontrola urzędu skarbowego!

8 września 2017

Ordynacja podatkowa

Odpowiedzialność karno skarbowa - jak jej uniknąć?

Nieuregulowanie należności publicznoprawnych w terminie generuje obowiązek poniesienia odpowiedzialności. Istnieją również sposoby na jej uniknięcie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje odpowiedzialność karno skarbowa oraz jak jej uniknąć!

27 lipca 2018

Ordynacja podatkowa

Kontrola z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - jakie dokumenty przygotować?

Przedsiębiorco, czy wiesz jakie dokumenty obejmuje kontrola z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kontrola ma na celu sprawdzenie poprawności realizowanych obowiązków w zakresie prawa podatkowego. Sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne

31 sierpnia 2017

Ordynacja podatkowa

Podatek od środków transportu - kiedy trzeba go zapłacić?

Podatek od środków transportu jest podatkiem krajowym, który niekiedy sprawia pewne trudności przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają go opłacać. Sprawdź, wobec jakiego rodzaju pojazdu należy go zastosować oraz gdzie i w jakim terminie należy go opłacić!

9 stycznia 2021

Ordynacja podatkowa

Odsetki od zobowiązań podatkowych w roku 2017

Niezapłacone w odpowiednim terminie zobowiązania podatkowe nie przynoszą podatnikom korzyści - konsekwencją takich działań są odsetki od zobowiązań podatkowych, które musi zapłacić spóźniony płatnik. Sprawdź, co należy wiedzieć o odsetkach od zaległości?

3 marca 2022

Ordynacja podatkowa

Korekta deklaracji po zakończeniu kontroli podatkowej

Czy przedsiębiorca, może złożyć korektę deklaracji podczas trwania kontroli, czy musi poczekać na jej zakończenie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy została określona forma w jakiej powinna być złożona korekta deklaracji po kontroli US!

17 lutego 2020

Ordynacja podatkowa

Odsetki podatkowe - sposób ich obliczania

Płacenie podatków to jeden z podstawowych obowiązków podatników. Niedotrzymanie obowiązujących terminów skutkuje powstaniem zaległości, od której naliczane są odsetki. Sprawdź, jak wyliczyć odsetki podatkowe oraz czy mogą być kosztem i kiedy są umarzane!

29 grudnia 2020

Ordynacja podatkowa

Ulga na złe długi - wszystko co warto wiedzieć

W praktyce wielu przedsiębiorców spotkało się z problemem nierzetelnych kontrahentów. Sprawdź, czym jest ulga na złe długi oraz jakie warunki musi spełnić wierzyciel, aby móc skorzystać z tego prawa. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 grudnia 2019

Ordynacja podatkowa

Odsetki za zwłokę - jakie obowiązują w 2017 roku?

Z dniem 1 stycznia 2016 roku weszła w życie nowelizacja ordynacji podatkowej. Na mocy nowych przepisów zmieniła się wysokość odsetek za zwłokę w podatkach. Przeczytaj i sprawdź, komu będą przysługiwać obniżone odsetki za zwłokę przy zaległości podatkowej!

2 kwietnia 2018

Ordynacja podatkowa

Opłata skarbowa jako koszt uzyskania przychodu

Przedsiębiorcy często ponoszą opłaty skarbowe z powodu załatwienia określonych spraw urzędowych. W jaki sposób opłata skarbowa może być rozliczona w kosztach firmowych? Czy możliwy jest zwrot poniesionej opłaty skarbowej? Dowiedz się więcej z artykułu!

28 stycznia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów