Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo spółek

Prawo spółek

Umowa pożyczki pomiędzy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością a wspólnikiem. Jak ją zawrzeć, jakie są jej skutki podatkowe?

W przypadku, gdy prowadzona spółka z o.o. nie posiada środków na prowadzenie bieżącej działalności, a zewnętrze instytucje odmawiają pomocy finansowej, wtedy jedynym rozwiązaniem staje się umowa pożyczki pomiędzy spółką z o.o., a wspólnikiem. Sprawdź!

23 lipca 2022

Prawo spółek

Kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

W jaki sposób prawidłowo i sprawnie podwyższyć lub obniżyć kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy zmiana wartości nominalnej kapitału zakładowego wymaga zmiany umowy spółki!

19 lipca 2021

Prawo spółek

Spółka LTD - czym jest i kto może ją założyć?

Chcesz wiedzieć z jakich form prowadzenia działalności gospodarczej mogą skorzystać polscy przedsiębiorcy? Czy warto założyć spółkę LTD? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest spółka LTD oraz kto i na jakich zasadach może ją założyć?

27 stycznia 2022

Prawo spółek

Rada nadzorcza w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Kiedy obowiązkowe jest ustanowienie rady nadzorczej oraz kto może wchodzić w jej skład? Czym jest rada nadzorcza? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką większością głosów rada nadzorcza w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością podejmuje uchwały!

14 marca 2022

Prawo spółek

Praca jako wkład do spółki - czy to możliwe?

Każda spółka działa na podstawie zgromadzonych środków rzeczowych i finansowych. Są one pokrywane przez wspólników w formie wkładów, zwykle w postaci pieniężnej. Czy praca może stanowić wkład do spółki - to zależy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 listopada 2021

Prawo spółek

Zmiana umowy spółki - jak i kiedy należy jej dokonać?

Chcesz wiedzieć czy rozszerzenie przedmiotu działalności gospodarczej wymaga zmiany umowy spółki? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy konieczna jest zmiana umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz w jaki sposób tego dokonać!

17 maja 2021

Prawo spółek

Zwyczajne zgromadzenie wspólników – jakie są jego uprawnienia?

W jakim terminie należy zwołać zwyczajne zgromadzenie wspólników? Czy jest ono obowiązkowe? Przeczytaj i dowiedz się, kiedy i na jakich zasadach należy przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością!

23 października 2020

Prawo spółek

W jaki sposób przeprowadzić podwyższenie kapitału zakładowego firmy?

Kapitał zakładowy jest fundamentem i niezbędnym elementem każdej spółki z o.o., akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej. Przepisy KSH regulują minimalną wysokość oraz sposób na podwyższenie kapitału zakładowego. Przeczytaj i sprawdź, jak można tego dokonać!

28 czerwca 2022

Prawo spółek

Podział zysku w spółce - zasady dotyczące podziału dywidendy

Kodeks spółek handlowych jasno określa zasady regulujące prawo i procedurę podziału osiągniętego zysku w spółkach. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób przeprowadzić podział zysku w spółce akcyjnej oraz spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

4 stycznia 2022

Prawo spółek

Udział w zgromadzeniu wspólników w formie online a KSH

Czy walne zgromadzenie przy udziale środków komunikacji elektronicznej jest możliwe? Przeczytaj i dowiedz się, kiedy zarząd może przeprowadzić zgromadzenie w takiej formie oraz czy udział w zgromadzeniu wspólników w formie online jest zgodny z KSH.

25 czerwca 2022

Prawo spółek

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania w spółce z o.o.

Na czym polega odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.? Kiedy członkowie zarządu mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej? Dowiedz się, jakie są podstawy oraz warunki do przypisania solidarnej odpowiedzialności!

12 lipca 2022

Prawo spółek

Rodzaje spółek w Polsce - wszystko co warto wiedzieć

Czym różnią się poszczególne rodzaje spółek? Jakie są zasady zakładania spółek w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o występujących w Polsce rodzajach spółek oraz poznaj zasady ich tworzenia!

7 września 2022

Prawo spółek

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o. - możliwe?

Wybór formy prawnej prowadzonej działalności będzie miał istotne znaczenie dla wielu kwestii. Wraz z rozwojem, wielu przedsiębiorców prowadzących działalność we własnym imieniu, decyduje się na przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o.

25 czerwca 2022

Prawo spółek

Uchylenie uchwały wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – kto i jak może to zrobić?

Jeżeli uchwała udziałowców spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest sprzeczna z umową podmiotu lub dobrymi obyczajami i jednocześnie godzi w interesy spółki to możliwe jest złożenie pozwu o uchylenie uchwały wspólników spółki. Dowiedz się więcej!

29 stycznia 2022

Prawo spółek

Założenie spółki z o.o. - co warto wiedzieć?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona przez jedną lub kilka osób. Jak wygląda założenie spółki z o.o.? Ile kosztuje założenie spółki z. o.o. i czy można zrobić to przez internet? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów