5 wyników dla tematu: ceny-transferowe

Artykuły:

Korekta cen transferowych – na czym polega i kiedy się ja stosuje?

Cena transferowa to wynagrodzenie, wynik finansowy, wskaźnik finansowy bądź inaczej określony rezultat finansowy warunków ustalonych lub narzuconych między podmiotami powiązanymi. Kiedy niezbędna jest korekta cen transferowych i na czym polega?

7 czerwca 2022

Ceny transferowe - jakie zmiany w ich zakresie wprowadza Polski Ład?

Z pewnością można stwierdzić, że Polski Ład wprowadził rewolucje podatkową. Ceny transferowe nie uchroniły się przed zmianami, dlatego też od nowego roku podatnicy będą musieli się z nimi zmierzyć. W artykule przedstawiamy co zmieni się w tym zakresie!

21 grudnia 2021

Raportowanie TPR - czym jest i jakie informacje muszą być w nim zawarte?

Czemu służy raportowanie TPR? Jakie dane są analizowane przez organy podatkowe? Dowiedz się, czym jest Informacja o cenach transferowych, co powinno być w niej zawarte i do kiedy jest termin jej złożenia. Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

14 czerwca 2021

Ceny transferowe - czy trzeba dokumentować wypłaty dywidendy?

Ceny transferowe muszą być dokumentowane przez podmioty powiązane. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy mamy do czynienia z takimi podmiotami, czym jest dywidenda i jaki ma wpływ na ceny transferowe oraz co rozumiemy przez transakcję kontrolowaną.

24 lutego 2021

Ceny transferowe – podstawowe informacje

Ceny transferowe ustalane są przez podmioty, pomiędzy którymi występują powiązania. Ustalając ceny, podmioty powinny stosować zasadę cen rynkowych, dzięki której nie dochodzi zaniżenia dochodów. Jak ustalać ceny rynkowe i jakie jest ryzyko ich stosowania?

24 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów