0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: cit-estonski

Artykuły:

Kiedy możliwe jest opodatkowanie spółek ryczałtem?

Od 2022 roku możliwe jest prostsze opodatkowanie spółek ryczałtem. Ryczałt ten potocznie nazywany jest estońskim CIT. Przestawiamy, jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z opodatkowania ryczałtem! Sprawdź w artykule!

26 lipca 2023

Ukryte zyski w CIT estońskim - na co trzeba uważać?

CIT estoński jest atrakcyjną formą opodatkowania. Podmioty, które zdecydowały się z niego skorzystać powinny uważać na tzw. ukryte zyski. Przeczytaj w artykule, czy koszty użytkowania samochodów używanych przez pracowników stanowią ukryte dywidendy!

6 lutego 2023

Dlaczego CIT estoński jest atrakcyjną formą opodatkowania?

CIT estoński polega na tym, że dopóki przedsiębiorca nie zdecyduje się na wypłatę zysków ze spółki, nie musi płacić podatków. W związku z tym stanowi atrakcyjną formę opodatkowania dla spółek. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z estońskiego CIT!

15 listopada 2022

CIT estoński a inne przepisy podatkowe

Czy wiesz, jak podatek ryczałtowy od dochodów spółek wpływa na inne przepisy podatkowe? Sprawdź, jakie związek ma CIT estoński z ulgą na złe długi, ulgą B+R oraz IP BOX. Czy stosowanie estońskiego CIT wyklucza inne preferencje podatkowe?

10 listopada 2022

CIT Estoński darmowa prezentacja online dla przedsiębiorców

Biuro Rachunkowe FPD we współpracy z wFirmą oraz Poradnikiem Przedsiębiorcy zaprasza na darmowe szkolenie skierowane do przedsiębiorców oraz właścicieli firm. CIT Estoński to nowoczesna i oszczędna forma opodatkowania spółek, zbierająca grono zwolenników

9 listopada 2022

Przejście na CIT estoński w trakcie roku – czy to możliwe?

Wielu podatników wciąż zastanawia się nad zmianą formy opodatkowania na CIT estoński. Korzyścią, jaką daje jest brak podatku od dochodów ze sprzedaży usług lub towarów. Przeczytaj i dowiedz się, czy przejście na CIT estoński w trakcie roku jest możliwe!

6 kwietnia 2022

Jakie obowiązki ma podatnik który wybrał CIT estoński?

Jakie warunki należy spełnić, aby stosować CIT estoński? Czy niezbędne jest aktywne prowadzenie działalności gospodarczej? Ilu pracowników musisz zatrudniać? Na czym polega i komu będzie przysługiwać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2021

Estoński CIT - terminy zapłaty i składanie deklaracji

Estoński CIT dla podmiotów prowadzącym działalność gospodarczą na zasadach ryczałtu jest nowym rozwiązaniem podatkowym wprowadzonym przez ustawodawcę. Jakie nowe korzyści wprowadzono dla podatników rozliczających z CIT na zasadach ryczałtu? Sprawdź!

4 czerwca 2021

CIT estoński w Polsce - aspekty praktyczne

CIT estoński w zamyśle jest nowoczesnym sposobem opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Jakie warunki trzeba spełnić by móc skorzystać z tego rozwiązania? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 grudnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów