0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: czynny-podatnik-vat

Artykuły:

Czynny podatnik VAT - czy to się opłaca?

Czynny podatnik VAT ma prawo do odliczenia VAT a po spełnieniu pewnych warunków otrzyma nawet jego zwrot, niemniej ciążą na nim pewne obowiązki. Co dokładnie oznacza być czynnym podatnikiem VAT? Czy opłaca się rejestrować VAT? Odpowiadamy w artykule!

23 lutego 2022

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 11) - Rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług (VAT)

Rozpoczynając prowadzenie działalności konieczne jest zdecydowanie czy chcemy być czynnymi podatnikami VAT czy też zwolnionymi. Czy wiesz, jak wyglądają rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług potocznie zwanego podatkiem VAT? Sprawdź!

20 lipca 2021

Rejestracja podatnika VAT - jakie są przesłanki odmowy?

Przepisy Ustawy o podatku VAT jasno określają obowiązek jaki spoczywa na czynnych podatnikach VAT odnośnie rejestracji dla celów tego właśnie podatku. Czy rejestracja podatnika VAT zawsze jest przyjmowana przez organ podatkowy? Sprawdź w artykule!

8 kwietnia 2021

Biała lista podatników VAT – jakie konsekwencje czekają podatników?

Od 1 stycznia 2020 roku w życie weszły przepisy dotyczące odpowiedzialności karnej za wpłaty na rachunek spoza wykazu podatników VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie konsekwencje obowiązują podatników, których dotyczy biała lista podatników VAT!

30 marca 2021

Weryfikacja kontrahenta przy płatnościach elektronicznych a biała lista podatników

Czy konieczna jest weryfikacja kontrahenta przy płatnościach elektronicznych lub kartą płatniczą? Sprawdź!

10 lipca 2020

Rejestracja do celów VAT wstecz w sytuacjach praktycznych (cz.II)

Podatnicy którzy chcą być czynnymi podatnikami VAT, muszą dokonać rejestracji składając odpowiedni formularz w urzędzie skarbowym. Jak należy postąpić w przypadku złożenia formularz po dokonaniu sprzedaży? Czy rejestracja do celów VAT wstecz jest możliwa?

21 lutego 2019

Rejestracja do celów VAT wstecz - czy jest możliwa?

Rozpocząłeś działalność gospodarczą i zapomniałeś przed dokonaniem pierwszej czynności opodatkowanej podatkiem VAT złożyć formularz VAT-R i dokonać rejestracji? Artykuł podpowie Ci kiedy rejestracja do celów VAT wstecz jest możliwa i jak jej dokonać.

27 września 2018

W którym momencie podatnik powinien zarejestrować się jako czynny podatnik VAT?

W którym momencie podatnik staje się czynnym podatnikiem VAT? Czy przedsiębiorca ma możliwość odliczenia podatku VAT od transakcji dokonanych przed rejestracją? Jakie warunki decydują o konieczności zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT? Sprawdź!

21 lutego 2018

Eksport towarów przy uczestnictwie pośrednika a stawka VAT 0%

Polskie podmioty otrzymują oferty nowych możliwości dzięki rozwojowi rynku światowego. Polscy przedsiębiorcy pośredniczący w eksporcie towarów otrzymali nowe otwarte drzwi przez rozwój usług na świecie. Jaką więc stawką VAT opodatkować eksport towarów?

13 lutego 2018

Podatek VAT - korzystać ze zwolnienia czy zostać czynnym podatnikiem?

W określonych sytuacjach bardziej opłacalne może okazać się skorzystanie ze zwolnienia z VAT, w innych - bycie czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy podatek VAT może być opłacalny!

20 sierpnia 2016

Możesz sprawdzić czy kontrahent jest zarejestrowany do VAT

Przedsiębiorco masz możliwość sprawdzenia czy kontrahent jest zarejestrowany do VAT. Taka funkcja została udostępniona na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 lutego 2016

Prawo do odliczenia VAT naliczonego a brak rejestracji

Podatnicy podatku od towarów i usług mają prawo do odliczenia VAT od wydatków na zakup towarów lub usług na potrzeby działalności gospodarczej. Zobacz, kiedy takie prawo przysługuje także przedsiębiorcom niezarejestrowanym jako czynni podatnicy VAT!

14 maja 2015

Podatek VAT jako koszt uzyskania przychodu

Sprawdź, kiedy podatek VAT może stanowić koszt uzyskania przychodu.

2 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów