0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: e-faktury

Artykuły:

Elektroniczne faktury i ich miejsce w nowoczesnym biznesie

Firmy muszą regularnie mierzyć się z różnymi procedurami i procesami, aby dążyć do efektywnego zarządzania dokumentacją. Cyfryzacja wkracza do każdego obszaru funkcjonowania firmy – również księgowości. Dowiedz się, czym są elektroniczne faktury.

4 stycznia 2023

Krajowy System e-Faktur - co warto wiedzieć?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to rządowa platforma służąca do przesyłania e-faktur między przedsiębiorcami. Jej wprowadzenie ma służyć większej przejrzystości w obrocie między przedsiębiorcami. W artykule znajdują się najważniejsze informacje o KSeF!

4 lipca 2022

Czy i od kiedy e-fakturowanie jest obowiązkowe dla przedsiębiorców?

Ustrukturyzowany charakter e-Faktur w znacznym stopniu ułatwi rozliczanie obrotu pomiędzy przedsiębiorcami oraz usprawni proces księgowania faktur poprzez redukcję pomyłek przy ręcznym wprowadzaniu faktur. Czy e-fakturowanie będzie obowiązkowe?

23 czerwca 2022

E-faktury – zakres informacji, które powinna posiadać faktura ustrukturyzowana

Od przyszłego roku, przedsiębiorców czekają spore zmiany w zakresie podatków, jak i fakturowania oraz dokumentowania sprzedaży. Krajowy System e-Faktur wprowadza fakturę ustrukturyzowaną. Sprawdź już teraz, jaki zakres informacji posiadają e-faktury!

29 grudnia 2021

E-faktury – wystawianie, otrzymanie, przechowywanie

Jednym z głównych dokumentów wystawianych przez przedsiębiorców jest faktura. Podatnicy wystawią faktury w formie papierowej, ale coraz częściej także w formie e-faktury. Czym jest e-faktura i jakie są zasady jej wystawiania? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 września 2021

E-faktury – konsultacje publiczne wprowadzające nowy projekt ustawy

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje publiczne dotyczące projektu ustawy wprowadzającej e-faktury. Według założeń nowa usługa powinna wpłynąć m.in. na zmniejszenie luki VAT. Przeczytaj i sprawdź, do kiedy można zgłaszać uwagi odnośnie projektu.

9 lutego 2021

Jakie plusy ma fakturowanie online?

Przedsiębiorco, szukasz oszczędnego rozwiązania na prowadzenie księgowości, a do tego cenisz sobie, czas, wygodę oraz pozytywnym wizerunku firmy? Fakturowanie online jest właśnie dla Ciebie! Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą fakturowanie online!

12 listopada 2020

Faktury elektroniczne - jak je prawidłowo przechowywać?

Coraz więcej firm korzysta z księgowości online, a faktury elektroniczne wysyła mailem. Przechowywanie faktur elektronicznych często frapuje przedsiębiorców. Jak prawidłowo przechowywać e-faktury? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

10 listopada 2020

Czym jest i kiedy zacznie obowiązywać Centralny Rejestr Faktur?

W połowie 2021 roku ma zacząć obowiązywać Centralny Rejestr Faktur, który będzie obejmować wystawiane e-faktury. Początkowo ma być dobrowolny, jednak w kolejnym etapie stanie się obowiązkowy. Jak będzie działać CRF, czyli Centralna Baza Faktur?

2 listopada 2020

Centralna baza faktur od 2021 r.

Od 2021 r. wystawione e-faktury, przedsiębiorcy będą mogli przesyłać kontrahentowi przez ministerialną platformę. Można to będzie robić dobrowolnie, ale gdy to rozwiązanie się sprawdzi, może stać się obowiązkiem. Do czego posłuży centralna baza faktur!

25 maja 2020

Jak działa miniportal do spraw zamówień publicznych?

MiniPortal ds. zamówień publicznych (miniportal e-Zamówień) ma za zadanie zapewnić stronom postępowania, czyli Zamawiającym oraz Wykonawcom komunikację elektroniczną oraz elektroniczne składanie ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

24 października 2018

Kiedy e-faktury można uznać za otrzymane?

Coraz więcej firm korzysta z praktycznego rozwiązania, jakim są e-faktury, szczególnie w przypadku usług telekomunikacyjnych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy przysługuje prawo do odliczenia VAT od e-faktury. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

24 marca 2017

Faktura elektroniczna w 2015 roku - wszystko co warto wiedzieć

Wystawianie e-faktur staje się coraz powszechniejsze. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura elektroniczna oraz w jaki sposób należy je przechowywać? Czy kontrahent musi wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur elektronicznych? Sprawdź!

2 listopada 2015

Jakie zalety ma e-faktura?

Czy e-faktura to dobry wynalazek? Dla wszystkich niezdecydowanych przedstawiamy pięć ważnych zalet faktur elektronicznych, które mogą przekonać każdego do porzucenia tradycyjnej na rzecz nowoczesnej wersji dokumentów sprzedażowych.

26 sierpnia 2014

E-faktury w zamówieniach publicznych

Dnia 26 czerwca 2013 roku Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy w sprawie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych,

2 stycznia 2014

E-faktury - 5 głównych zalet

E-faktury pozwalają na bezproblemowe elektroniczne wysyłanie dokumentów do klienta, dzięki czemu przebieg transakcji i otrzymania należności jest przyśpieszony. Sprawdź, jakie inne zalety mają e-faktury. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

1 grudnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów