0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

42 wyniki dla tematu: faktura-zaliczkowa

Artykuły:

Zaliczka na eksport usług na gruncie podatku VAT

Otrzymanie zaliczki dotyczącej przyszłego świadczenia usługi generuje obowiązek podatkowy na gruncie VAT. Sprawdź jak pod tym względem wygląda otrzymana zaliczka na eksport usług. Omawiamy również tę sytuację dla osób zwolnionych z VAT.

12 września 2023

Faktura zaliczkowa - obowiązki wystawiania

Czy wiesz, w jakich przypadkach konieczne jest wystawienie faktury zaliczkowej oraz jakie skutki na gruncie podatkowym generuje otrzymanie zaliczki? Czy jest możliwość niewystawienia faktury? Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać faktura zaliczkowa!

30 sierpnia 2023

Faktura zaliczkowa a rejestry VAT i KPiR

W jaki sposób należy ująć w rozliczeniach otrzymane i zapłacone zaliczki? Czy faktura zaliczkowa ujmowana jest w KPiR czy tylko w rejestrach VAT? Jak ująć w rozliczeniach zwrot wpłaconej zaliczki? Dowiedz się więcej na temat faktury zaliczkowej!

7 czerwca 2023

Wystawienie faktury zaliczkowej przed otrzymaniem zapłaty

Co do zasady, faktury nie mogą być wystawione wcześniej niż 60 dni przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi. Dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT i czy jest możliwe wystawienie faktury zaliczkowej przed otrzymaniem zapłaty!

27 kwietnia 2023

Faktura zaliczkowa i końcowa - wszystko co powinieneś wiedzieć

Faktura zaliczkowa wystawiana jest w związku z rozliczeniem otrzymanych zaliczek przyporządkowanych do określonej dostawy mającej nastąpić w przyszłości. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób i kiedy należy wystawić fakturę zaliczkową i fakturę końcową!

2 lutego 2023

Faktura zaliczkowa - czy można wystawić przed otrzymaniem zaliczki?

Otrzymane zaliczki powinny zostać udokumentowana fakturą zaliczkową wystawioną w odpowiednim terminie. Dowiedz się, czy faktura zaliczkowa może zostać wystawiona przed otrzymaniem zaliczki oraz jakie konsekwencje niesie takie postępowanie!

26 stycznia 2023

Faktura końcowa - jakie powinna zawierać elementy?

Faktura końcowa jest dokumentem kończącym daną transakcję. Wystawia się ją w sytuacji, kiedy na poczet sprzedaży czy też wykonania usługi pobierane były zaliczki, a tym samym wystawione zostały faktury zaliczkowe. Jakie elementy powinna zawierać? Sprawdź!

2 września 2022

Rodzaje faktur występujących w obrocie gospodarczym

W obrocie gospodarczym występują różne rodzaje faktur. Na co należy zwracać uwagę oraz jakie istotne elementy powinny znaleźć się na danej fakturze? Kiedy przysługuje odliczenie VAT z faktury? Odpowiedź w poniższym artykule!

4 stycznia 2019

Rodzaje faktur w obrocie gospodarczym

Na podstawie faktur dokumentuje się sprzedaż towarów i wykonywanie usług na terenie kraju i zagranicą. Czy wiesz, że w obrocie gospodarczym istnieją różne rodzaje faktur? W artykule omamiamy najpopularniejsze z nich i wyjaśniamy co powinny zawierać!

5 kwietnia 2018

Faktura zaliczkowa i końcowa - czym się różnią i jak je rozliczyć?

Przedsiębiorca ma obowiązek udokumentowania i rozliczenia otrzymywanych środków finansowych za sprzedaż lub wykonywanie usług. Czym różni się faktura zaliczkowa i końcowa? Czy rozlicza się je w taki sam sposób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej

19 lutego 2018

Zaliczka u sprzedawcy - w jaki sposób ją rozliczyć?

Wielu sprzedawców lub wykonawców decyduje się na pobieranie zaliczek na poczet przyszłej sprzedaży czy wykonania usługi. Jak powinna zostać zaksięgowana zaliczka u sprzedawcy? Przeczytaj o tym w naszym artykule i dowiedz się więcej!

14 lutego 2018

Zaliczka na 100% zamówienia - rozliczenie

W wielu przypadkach firmy pobierają od swoich klientów zaliczki na poczet przyszłej usługi lub dostarczenia towaru. W tej sytuacji otrzymana zaliczka powinna zostać opodatkowana tylko VAT. Sprawdź, jak powinna być rozliczona zaliczka na 100% zamówienia!

14 grudnia 2017

Faktura zaliczkowa u podatnika zwolnionego z VAT

Czy faktura zaliczkowa może dokumentować otrzymanie przedpłaty jeżeli korzystam ze zwolnienia z VAT?

16 sierpnia 2017

Faktury VAT - jakie mogą wystąpić w obrocie gospodarczym?

Faktury VAT stanowią podstawowe dokumenty w obrocie gospodarczym. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie faktury można spotkać w relacjach z kontrahentami. Sprawdź, kiedy można zastosować fakturę VAT marża, a kiedy pro forma nie jest dokumentem księgowym.

31 lipca 2017

Zaliczka czy zapłata - jak rozliczać kwoty otrzymane na poczet przyszłych transakcji?

W praktyce gospodarczej zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca otrzymuje zapłatę jeszcze przed wykonaniem usługi czy dostawą towarów. Dowiedz się czytając nasz artykuł, jak rozliczać kwoty otrzymane na poczet przyszłych transakcji. Podpowiadamy!

9 czerwca 2017

Odwrotne obciążenie a faktura zaliczkowa

Otrzymana faktura zaliczka daje nabywcy prawo do odliczenia podatku VAT. A co w sytuacji, gdy na fakturze dodatkowo widnieje na niej zapis „odwrotne obciążenie”? Jeśli chcesz dowiedzieć się jak rozliczyć taką transakcję zajrzyj do artykułu. Podpowiadamy.

7 czerwca 2017

Zaliczka na poczet przyszłej dostawy - jak zaksięgować KP?

Otrzymałem zaliczkę na poczet przyszłej dostawy towarów. W związku z tym pojawiło się pytanie, czy i jak zaksięgować KP?

20 lutego 2017

E-faktura - wszystko co warto wiedzieć

Obecnie prawnie uznaną formą rozliczenia, jest e-faktura, jest ona równoważna z fakturą papierową. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać e-faktura oraz w jaki sposób należy ją przechowywać? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

19 lutego 2017

Zaliczka na 100% zamówienia - jak ją udokumentować?

Wpłynęła do mnie zaliczka na 100% zamówienia. Jak ją udokumentować i kiedy muszę wystawić fakturę VAT?

9 lutego 2017

Nazwa spółki cywilnej na fakturze - co warto wiedzieć

Stosowanie skróconej nazwy firmy jest niejednokrotnie bardzo wygodne i przydatne. Jednak czy zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zawsze i przez wszystkich możliwe do zastosowania? Czy skrócona nazwa spółki cywilnej na fakturze to błąd? Sprawdź!

13 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów